Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Mad_Maxs »

Sony, chciałem reanimować swój, ale nie ma czego reanimować niestety. Ale mikrostyki są dobre, więc będą na zapas :) Koleżka z roboty dwa zamienniki montował i jeden po 9 miesiącach padł, drugi działa do dzisiaj. Zaryzykowałem, na razie sprawdziłem na sztukę czy lampka reaguje :) Jutro montaż
Obrazek
Mat123321
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:47
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Konin

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Mat123321 »

Witam mam problem z zamkiem w tylnych prawych drzwiach. Nie działa zamykanie z kluczyka (nie sluchac silniczka). Otwieranie z kluczyka odziwo działa (silniczek slychac). Domykanie i otwieranie szyby równiez w tych drzwiach działa.. Nie działa mikrostyk(tzn oswietlenie w srodku ale to od zakupu auta nie dziala czyli roku) . Dodam ze początkowym objawem było to jak klikałem ten przycisk na drzwiach kierowcy zeby zamknac wszystkie drzwi to drzwi o ktorych mowa sie zamykały lecz po sekundzie otwierały. Gdzie moze leżeć błąd?
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Roxon40 »

Zamek w drzwiach do sprawdzenia pod względem styków, lutów, lub do wymiany.
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: _carlos- »

Brak sygnału z mikrostyku pozycji zamknij- uszkodzony mikrostyku lub pęknięty lut.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

Jeśli chcesz coś naprawdę godnego uwagi to zainteresuj się oryginałem, który uszczupli Twój budżet o jakieś strzelam ~500zł. Z zamiennikami zależy jak trafisz.
Ja mam od kilku lat zamiennik firmy AQ, za który płaciłem coś ok. 100zł i wsio działa jak należy. Bywały jednak przypadki, że ktoś pojeździł pół roku i zamiennik padał. Od czegoś jednak jest gwarancja i możliwość reklamacji ;)
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Mad_Maxs »

Po ruszeniu i przekroczeniu określonej prędkości, mój tolek się cały zamyka.. a raczej zamykał, bo od wczoraj, tylny prawy zamek zaczął odbijać z powrotem w górę. Domyślam się że to jeden ze styczników w zamku (te w środku). Macie jakiś manual jak się do niego dobrać?? Przednie drzwi rozbierałem z obu stron, tylnych jeszcze nie i wole się najpierw poradzić ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

No to czeka Cię zabawa pt.: "Jak wyjąć tulejkę z tulejki ?" :lol: Zasada rozbierania jest praktycznie taka sama jak od drzwi przednich z tą różnicą, że aby uwolnić szybę musisz wybić białe tulejki trzymające szybę. Blacha będzie miała otwór rewizyjny z czarną zaślepką, jak dasz szybę na sam dół to zobaczysz owe tulejki.
Najlepiej skombinować sobie jakiś wkręt, delikatnie wkręcić go w mniejszą tulejkę i pociągnąć do siebie.
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Mad_Maxs »

Dzięki za cynk z tulejkami :) próbowałem wkręcić wkręt i wyciągąć, ale nawet nie drgnęła, to postawiłem na młotek i wybiłem ją do środka :D

Co ciekawe, bo po rozpięciu i zapięciu ponownie wszystkich kostek, zamek znowu działa poprawnie.. no i nie udało mi się go finalnie zdemontować z auta. Blachę odkręciłem, zamek też, ale nie mogłem wymanewrować zamka z drzwi, tak jakby na czymś się przywieszał w środku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

Oczywiście zaślepkę wkładki wyjąłeś i linkę od zamka odpiąłeś ? Jeśli odkręciłeś go na śrubach i odpiąłeś linkę to nie ma prawa Ci się na niczym zawiesić :roll:
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

Re: [1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Mad_Maxs »

Sony pisze:Oczywiście zaślepkę wkładki wyjąłeś i linkę od zamka odpiąłeś ? Jeśli odkręciłeś go na śrubach i odpiąłeś linkę to nie ma prawa Ci się na niczym zawiesić :roll:
Zaślepkę zamka wyjąłem, linkę od klamki odpiąłem, śruby odkręciłem, ale nie jestem w stanie go wyjąć ze środka drzwi. Żebyśmy się dobrze zrozumieli, on mi się w środku rusza, ale nie pozwala się wyjąć razem z blachą

A to nie jest tak, że taka prowadniczka jak na filmie mi przeszkadza??
https://youtu.be/324yYU8ppMA?t=8m59s
Obrazek
ODPOWIEDZ