Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
Szejker
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2012, 21:03
Auto: Seat 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Radom

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Szejker »

Dzięki , myślałem, że tam będą same kable, a kostki gdzieś przy zamku :-)
Mat123321
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:47
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Konin

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Mat123321 »

Witam, u mnie problem jest taki ze czasem zamiast otwierac/zamykac wszystkie drzwi+klape bagaznika to otwiera/zamyka sie TYLKO ta rzecz w ktorej jest kluczyk czyli jak w drzwiach kierowcy to tylko drwi kierowcy, jak pasazera to pasazera, a w przypadku bagaznika nie dzieje sie nic tylko migacze mrugają. Uzywam kluczyka, pilota nie mam.
Gdy się pobawię kilkanaście sekund kluczykiem w dowolnym zamku ciagle otwierajac i zamykajac to z czasem załapie i centralny dziala(w kazdym zamku) tak jak powinien, wszystko sie otwiera/zamyka, ale do czasu.. bo po kilku przekręceniach problem wraca.. i tak koło się zatacza...

Gdy bawie się przyciskami od otwierania/zamykania na panelu w drzwiach kierowcy problem jest taki sam.. czasami reagują przez np.15 sek tylko drzwi kierowcy.. a potem wszystko wraca do normy (oczywiscie na pewien okres czasu) i wszystkie drzwi sie otwieraja/zamykaja

Co to moze byc?? Ja stawiałbym na zimne luty, tylko w czym? Jest jakiś sterownik/pompa centralnego zamka? jezeli tak to gdzie to się znajduje?
Czy raczej mikrostyk w zamku?? ale wtedy gdy np. padł mi u kierowcy a korzystam z zamka pasazera lub bagaznika to nie powinien centralny i tak dzialac? lub w ostatecznosci tylko drzwi kierowcy nie powinny reagowac??

w necie znalazlem jakies pompki centralnego ze sa w bagazniku gdzies..
wiec bagazniku po lewej jak i po prawej nie znalazlem zadnej "pompki centralnego zamka", jedynie po prawej (strona pasazera/wlewu paliwa) znalazlem takie cuś:
Obrazek
co to jest? :-|
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: DzieX »

Nie ma pompki bo centralny jest elektryczny a nie pneumatyczny. Z problemem nie pomogę, bo nie mam pojęcia, ale zacząłbym od odłączania poszczególnych drzwi przy słupkach i sprawdzania czy coś to zmienia.
Awatar użytkownika
jocker0705
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 01 lut 2015, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lublin

Re: [1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: jocker0705 »

Witam.
Pojawił się u mnie problem z otwieraniem klapy bagażnika i już go opisuje. Wstałem rano, otwieram Tolka z pilota, łapie za klamkę bagaznika aby wrzucić graty a to zonk. Zamkniety. Kilka prób z pilota zamykanie otwieranie auta a w bagażniku cisza, nie słychać aby zamek się odzywal. Probowalem kluczykiem przez bagażnik otworzyć i otwiera wszystkie drzwi z centralki jak i zamyka ale klapa ciągle zamknięta. Złożyłem siedzenia wszedłem do bagażnika I dopiero ręcznie go otworzyłem przesuwając ciągno. Nie wiem za co się brać i w czym może być problem? Jakieś sugestie? Starałem się dokładnie opisać co i jak a w razie w pytać :) z góry dzieki

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: DzieX »

Zepsuta klamka.
Awatar użytkownika
jocker0705
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 01 lut 2015, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lublin

Re: [1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: jocker0705 »

DzieX pisze:Zepsuta klamka.
Przy zepsutej nie powinno być słychać zamka? Klamkę sprawdzałem i jest cała. Niby, nie polamana

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

Polecam się zapoznać z moim manualem i wyregulować sobie cięgno. Jeżeli mimo to będzie ciężko to zawsze możesz na metalową zapadkę, która uderza o klamkę przy próbie otworzenia nałożyć jakiś kawałek gumy czy coś w ten deseń i zniwelować luz.

Link do manuala: http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?f=18&t=854
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: DzieX »

Zamek w klapie nie jest taż tak głośny. Cięgno się samo rozregulowało? Nie wiem - może.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

Może nie jest głośny, ale ewidentnie powinien być słyszalny.
Awatar użytkownika
jocker0705
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 01 lut 2015, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lublin

Re: [1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: jocker0705 »

jocker0705 pisze:Dzięki chłopaki za rady. Zaraz się zabieram za niego i będę próbował dochodzić

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Mechanicznie panowie z zamkiem wszystko gra. Sprawdziłem krok po kroku. Wiec albo mikro poszły albo kabel gdzieś walniety :/ spróbuję jakoś to rozgryzc

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ