[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
cinek765
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 04 kwie 2017, 22:49
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20v AGN
Skąd?: Kraków

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: cinek765 »

Dzięki wielkie :-)
jwjwj
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 30 sty 2016, 15:32
Auto: Seat Toledo II 1M
Model: 1.8 v20
Skąd?: Tarnów

Re: [1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: jwjwj »

U mnie problem z centralnym zamkiem otwieranym z pilota już rozwiązany. Okazało się że uszkodzony był pilot w kluczyku. Koszt naprawy 15zł.
I tutaj pewnie niektórych zaskocze ale okazało się że pomimo iż swego czasu wymieniłem w nim baterię, z czym zeszło mi zdecydowanie dłużej niż 5s, niedziałał on ponad rok i dzisiaj podczas naprawy też nie był zasilany, obyło się bez synchronizowania czy kodowania. Dziękuję wszystkim za pomoc!

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

Re: [1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: myszazwc »

Wiedziałem że to jakaś pierdoła
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
jwjwj
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 30 sty 2016, 15:32
Auto: Seat Toledo II 1M
Model: 1.8 v20
Skąd?: Tarnów

Re: [1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: jwjwj »

myszazwc pisze:Wiedziałem że to jakaś pierdoła
Miałeś rację. A Ja montaż dodatkowej centralki traktowałem jako ostateczność.

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka
borewicz
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 04 kwie 2017, 11:53
Auto: 1L
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Białystok

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: borewicz »

Cześć i czołem :)

Chciałbym was zapytać o radę, mam już zaklepany dłuższy weekend majowy i zaplanowałem trochę roboty przy moim toledo. Potrzebuję rady, co można by naprawić samodzielnie a co lepiej wymienić.
Problemy jakie objawiają się przy otwieraniu/zamykaniu drzwi to :
- przy zamykaniu samochodu pilotem kołek/rygiel drzwi kierowcy nie dociąga się do końca, jest to tylko efekt wizualny - same drzwi się zamykają a alarm uzbraja.
- przy zamykaniu samochodu pilotem drzwi od pasażera nie zawsze się zamykają ( kołek/rygiel w górze, drzwi otwarte, alarm nieuzbrojony), można otworzyć drzwi i zabrać radio :-/ . Problem nie występuje w momencie zamykania przy użyciu kluczyka
- światełka przy drzwiach kierowcy/pasażera czasami się świecą, czasami nie. Problem częściej objawia się przy wilgotności deszczu (zaplanowałem doszczelnienie drzwi)
- kontrolka otwarcia klapy mryga lub pali się cały czas. Problem częściej objawia się przy wilgotności deszczu (zaplanowałem przeglądanie wiązek)

Co o tym myślicie ?

Pozdrawiam :)
Mat123321
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:47
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Konin

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Mat123321 »

Witam.. Mam problem z drzwiami tylnymi (za kierowca). Gdy zamknę sie od srodka tym przyciskiem kolo drzwi kierowcy, wszystkie drzwi sie zamykaja lecz te za kierowca sie ponownie otwieraja. Podczas normalnego zamkniecia auta kluczykiem wszystko działa jak nalezy.. Co trzeba zrobic/wymienic aby to naprawic??? Dodam ze nie działa mi w tych drzwiach mikrostyk ale watpie zeby to mialo cos wspolnego ze soba..
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Re: [1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Danielek. »

Mat123321 pisze:Witam.. Mam problem z drzwiami tylnymi (za kierowca). Gdy zamknę sie od srodka tym przyciskiem kolo drzwi kierowcy, wszystkie drzwi sie zamykaja lecz te za kierowca sie ponownie otwieraja. Podczas normalnego zamkniecia auta kluczykiem wszystko działa jak nalezy.. Co trzeba zrobic/wymienic aby to naprawic??? Dodam ze nie działa mi w tych drzwiach mikrostyk ale watpie zeby to mialo cos wspolnego ze soba..
Pozdrawiam!
Popraw luty na płytce.
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

Re: [1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: _carlos- »

Mat123321 pisze:Dodam ze nie działa mi w tych drzwiach mikrostyk ale watpie zeby to mialo cos wspolnego ze soba..
Pozdrawiam!
To jest przyczyna.
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Mad_Maxs »

Witam,
spotkał się ktoś z Was z taką sytuacją:
naciskam przycisk zamykania auta na pilocie, centralny zamek się zamyka, naciskam jeszcze raz, znowu słychać że siłowniki próbują zamknąć i mrugnie kierunkami, naciskam jeszcze raz, mrugnie, da sygnał dźwiękowy i znowu próbuje zamknąć, kolejne naciśnięcie i otwierają mi się tylko przednie drzwi, tylne zostają zamknięte :D

Pamiętam, że chyba jak zamknę auto z bagażnika, to otwierając z pilota, otworzą się tylko drzwi kierowcy, dopiero za drugim razem, otworzy resztę (wiem że w Toledo 3 jest to normalne)
Obrazek
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: _carlos- »

Masz alarm?
Pilot jest w kluczyku, czy osobno?
ODPOWIEDZ