Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[5P] Tempomat

Wszystko o elektryce w aucie
kri100foros
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 13 lis 2009, 23:51

[5P] Tempomat

Post autor: kri100foros »

Pytanie: o co chodzi z tym tempomatem: http://www.allegro.pl/item801040038_tem ... oledo.html . Czy rzeczywiście wystarczy go zamontować i aktywować? Czy każdy Toledo III ma możliwość aktywowania tempomatu w komputerze, nawet jeżeli nie ma go w fabrycznym wyposażeniu?
Ostatnio zmieniony 02 lut 2010, 09:21 przez kri100foros, łącznie zmieniany 1 raz.
ADIWWL

[5P] Tempomat

Post autor: ADIWWL »

Wydaje mi się ze bez problemu wystarczy aktywować i będzie działać podobnie jak z kierownica wielofunkcyjna ale na 100% to ci tylko w aso podpowiedzą.
Awatar użytkownika
kalafek
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 18 lut 2009, 22:04
Kontakt:

[5P] Tempomat

Post autor: kalafek »

Co lepsze slyszalem ze mozna tak samo zrobic w Tolku 1M... tylko nie wiem czy w kazdym... :-?
Seat Toledo 1M 1.6 16V BCB Signo :)
Ratownik Drogowy PZM :)
Awatar użytkownika
woyti93
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:31

[5P] Tempomat

Post autor: woyti93 »

W każdym. Gdyby ktoś chciał instrukcje to moge zamieścić na forum, lub PW.
No1
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 14 maja 2011, 11:24

[5P] Tempomat

Post autor: No1 »

Siemka, jestem zainteresowany tempomatem i kierownicą wielofunkcyjną, niestety mój 5P nie posiada, a chciałbym to mieć.
Ktoś już próbował, wymieniał kierownice lub dokładał tempomat ? Doradźcie coś ?
Awatar użytkownika
pushq
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 13 wrz 2010, 18:16

[5P] Tempomat

Post autor: pushq »

woyti93 pisze:W każdym. Gdyby ktoś chciał instrukcje to moge zamieścić na forum, lub PW.


Kolego, mozesz cos szerzej albo na PW? bo szczerze mowiac zainteresowales mnie tym...
No1
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 14 maja 2011, 11:24

[5P] Tempomat

Post autor: No1 »

pushq pisze:
woyti93 pisze:W każdym. Gdyby ktoś chciał instrukcje to moge zamieścić na forum, lub PW.


Kolego, mozesz cos szerzej albo na PW? bo szczerze mowiac zainteresowales mnie tym...


Chodzi o to żeby najlepiej wypowiedział się ktoś kto ten temat już przerabiał lub wie dokładnie o co caman ? Wiem że w passacie b5 żeby żeby mieć tempomat wystarczyło zmienić dźwignię na taką z przełącznikiem do tempo. i zaprogramować ot tyle. A czy w toledo jest tak samo ???
pszem
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 22 cze 2012, 14:51
Auto: Toledo 5P
Model: 1.6 MPI
Skąd?: Katowice

[5P] tempomat zdechł

Post autor: pszem »

Witajcie, po ostatniej usterce z wycieraczką mam przypuszczenia że kolejna awaria spowodowana jest także padniętym przekaźnikiem. Manetka sprawdzona na vcds i reaguje na wszystkie komendy, bloki pomiarowe silnika już jednak nie przyjmują komend na switch pos 1. Czy ktoś dysponuje sensownym schematem który powie gdzie szukać usterki?
Obrazek
Obrazek
znalazłem schemat ale nie widzę w nim niczego co odpowiadałoby za tempomat http://seat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=179272
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[5P] tempomat zdechł

Post autor: DzieX »

Przyjrzyj się wtyczce w podszybiu i pinom we wtyczce od sterownika silnika.
pszem
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 22 cze 2012, 14:51
Auto: Toledo 5P
Model: 1.6 MPI
Skąd?: Katowice

[5P] tempomat zdechł

Post autor: pszem »

Niestety nadal problem nie rozwiązany, pisze małe sprostowanie, w blokach pomiarowych silnika jest reakcja na aktywację tempomatu ale w switch pos II
switch pos I także działa tam jest reakcja na hamulec i sprzęgło jak na filmie poniżej
https://youtu.be/qS6jRhnuwDM

Kolejny dzień dłubania zakończony sukcesem. Mimo teoretycznie dobrej komunikacji z manetką postanowiłem wyczyścić styki. Ta operacja nic nie dała, jednak sprawiła że dokładnie przyjrzałem się przewodom...
Udało mi się rozebrać całość bez demontowania kierownicy
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Przewód wymieniony i wszystko działa jak należy
ODPOWIEDZ