[1M] Problem z napięciem (?)

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hacu
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:59

[1M] Problem z napięciem (?)

Post autor: hacu »

witam wszystkich. mam problem, mianowicie podczas jazdy nagle samochod zgasl, odpalilem go i po przejechaniu ok 100m samochod dostal dziwnego zrywa jednoczesnie zapalily sie kontrolki od abs-u oraz od swiec(jak dobrze pamietam), po ok sekundy jechal normalnie ale po kolejnych 100m znowu zgasl. na szczescie dzialo sie to juz u mnie pod blokiem. posiedzialem chwile w odpalonym aucie i zauwazylem jak wariuje wyswietlacz temp tej na zewnatrz, pokazywal od -60 stopni do ok +50 :/ ... poradzcie co to moze byc cos z napieciem moze bo co chwile sie resetowal komputer :/ ... z gory dzieki za wszystkie rady.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2010, 13:51 przez hacu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
toledziak95
Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:25

[1M] Problem z napięciem (?)

Post autor: toledziak95 »

Sprawdzić regulator napięcia, moze być że podaje za duże napięcie, choć mało prawdopodobne to, bo cały czas by było ok 17V. Raczej coś ze spadkami napięcia lub masa...
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Problem z napięciem (?)

Post autor: peter174 »

posprawdzaj przewód masowy na silniku oraz mocowanie klem na akumulatorze ... a jak akumulator ? jest ładowany własciwie przez alternator ?
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
hacu
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:59

[1M] Problem z napięciem (?)

Post autor: hacu »

mocowanie klem oraz akumulator w porzadku bo sprawdzalem. przejechalem sie dzisiaj jeszcze raz to na poczatku kontrolka od abs-u caly czas sie swiecila a po przejechaniu ok 30m na 2 biegu spokojnie nie dodajac gazu nagle zaswiecily sie wszystkie kontrolki i dostal takiego kopa jak nigdy nie mial i po paru sekundach zgasl:/ poczatkowo myslalem ze to bezpiecznik przy aku bo jakis dziwny byl wymienilem ale nic sie nie zmienilo. a ten przewod masowy na silniku to jak sprawdzic? ... a i jeszcze jedno najlepiej to bym podlaczyl pod vag-a, moze ktos pomoc z wroclawia? pzdr
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Problem z napięciem (?)

Post autor: peter174 »

sprawdz czy jest nie zasniedziały czy dobrze kontaktuje z obudową
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Masa89
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 18 paź 2009, 18:50

[1M] Problem z napięciem (?)

Post autor: Masa89 »

Jeśli można się podpiąć pod temat to chciałbym was zapytać o swój problem a mianowicie widzę na podświetleniu zegara jak lekko przygasa podczas pracy silnika, to samo podświetlenie w radiu, raz miałem że mi światła migały lekko. Nie wiem czy to coś znaczy ale podświetlenie od podgrzewania tylniej szyby było przez jakiś czas słabe a wczoraj nagle się rozjaśniło. Nie mam podświetlenia zegarów (możliwe że przez regulacje przy światłach) ale co może być przyczyną tego przygasania ?
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Problem z napięciem (?)

Post autor: peter174 »

moze to wynikac z jakiegos słabego kontaktu lub zasniedziałych styków ...
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
hacu
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:59

[1M] Problem z napięciem (?)

Post autor: hacu »

no i wiadomo o co chodzi. zjarany bezpiecznik uszkodzil jakies styki, do wymiany skrzynka na bezpieczniki w komorze silnika. dzieki za zainteresowanie. pzdr
Masa89
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 18 paź 2009, 18:50

[1M] Problem z napięciem (?)

Post autor: Masa89 »

najgorzej że nie wiem gdzie i co jest zaśniedziałe wiem jedynie że ciągle mi śniedzieją klemy a czego to wina nie wiem :/
Awatar użytkownika
Stackburn
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2009, 20:52

[1M] Problem z napięciem (?)

Post autor: Stackburn »

Masa89 pisze:najgorzej że nie wiem gdzie i co jest zaśniedziałe wiem jedynie że ciągle mi śniedzieją klemy a czego to wina nie wiem :/


Sprawdź ładowanie. Śmiedziejące styki mogą oznaczać za duży prąd ładowania. Może masz strzelony regulator napięcia albo uszkodzoną którąś celę w aku.
ODPOWIEDZ