[1M] Błąd poduszki powietrznej

Wszystko o elektryce w aucie
Awatar użytkownika
kuzio
Forumowicz
Posty: 674
Rejestracja: 30 mar 2012, 19:10
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ALH+
Skąd?: Siemianowice Śląskie

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: kuzio »

Byłem dzisiaj u jednego speca ale sobie nie poradził. Sterownik coś nie współgra z czujnikami bocznymi mimo, że kupiłem sterownik z tym samym numerem. Mogę kupić komplet sterownik +czujniki komplet z innego auta ale o innych numerach będzie to działać? I przy okazji nie było by możliwości, że znowu się uszkodzi jak będzie inny niż ta seria z tym felernym numerem.
Nie wkładam pieniędzy w starego złoma, wkładam serce w pasję

MOJE TOLEDO: http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=622 ... sc&start=0
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: DzieX »

kuzio pisze:coś nie współgra
To trochę lakoniczna informacja
Awatar użytkownika
kuzio
Forumowicz
Posty: 674
Rejestracja: 30 mar 2012, 19:10
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ALH+
Skąd?: Siemianowice Śląskie

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: kuzio »

Obrazek

Takie błędy mi teraz zostały. Kupiłem na podmianę te czujniki uderzeń oba według tych co miałem oryginalnie. Ale jest to samo. I koleś który mi to robił kazał kupić cały komplet z jednego bezwypadkowego auta z 4 poduszkami i podmienić całość. Mogę brać jakikolwiek numer tego sterownika jak będzie w komplecie z czujnikami czy jestem skazany dalej na te wadliwe partie?

Jak czytałem poprzednie strony to chyba miałeś podobny problem kiedyś. Przewinęło się też, że niektóre czujniki miały inne wtyczki czy coś i nie dało się ich podłączyć. I zamienniki z Etki wcale nie do końca pasowały... ehh
Nie wkładam pieniędzy w starego złoma, wkładam serce w pasję

MOJE TOLEDO: http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=622 ... sc&start=0
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: DzieX »

Były dwa różne rodzaje czujników bocznych. Różnią się chyba kolorem. Trzeba sprawdzić na schemacie przewody. Może wystarczy zamienić zgodnie ze schematami i będzie luz.
Awatar użytkownika
kuzio
Forumowicz
Posty: 674
Rejestracja: 30 mar 2012, 19:10
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ALH+
Skąd?: Siemianowice Śląskie

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: kuzio »

Problem rozwiązany, kupiłem cały zestaw sterownik i czujniki boczne ale nie zmieniałem numerów jednak (dalej trzeba będzie uważać czym się czyta błędy poduszek). Zamontowałem sam sterownik i ten dla odmiany "dogadał się" z moimi starymi czujnikami więc zostawiłem te co miałem oryginalnie.
To tak podsumowując dla kolejnych z podobnymi problemami. Niby 2 sprawne sterowniki o tych samych numerach, a jeden działał ok z czujnikami zderzeniowymi, a drugi nie.
Nie wkładam pieniędzy w starego złoma, wkładam serce w pasję

MOJE TOLEDO: http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=622 ... sc&start=0
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: vwir »

Sterownik to nie tylko numerek na obudowie, ale też jego kodowanie (software coding). Kodowanie zależy od wyposażenia, ilości poduszek, itp. Przy czym jeśli nie masz interfejsu, którym mógłbyś się dogadać z tymi felernymi sterownikami, to nie masz ani jak sprawdzić jakie miał kodowanie Twój sterownik, ani nie masz jak zakodować tego nowego.
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: DzieX »

Te sterowniki się słabo kodują o ile w ogóle przyjmą coding. Ja kiedyś próbowałem, a mam przewód na RS232 i nici z tego.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: vwir »

Co nie zmienia faktu, że mają jakieś kodowanie. Chodzi mi tylko o to, że to nic dziwnego, że jeden sterownik działał, a drugi nie. Po prostu miał inne kodowanie.
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: DzieX »

Powiem tak - mi kumpel raz postawił sterownik z błędem 65535. Wziął go na stół i wgrał soft od nowa. Nie wiem niestety jak i jak ustalił jaki soft wgrać. Można zapytać tutaj i powołać się na mnie - może pomoże: https://www.facebook.com/exb.garage/
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: vwir »

Soft jest zawsze ten sam (dla konkretnego numeru sterownika), tylko kodowanie może być inne. Numery kodowania są ogólnie dostępne i samemu można wywnioskować, jakie kodowanie jest właściwe.
ODPOWIEDZ