[1M] Błąd poduszki powietrznej

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
friger
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:49

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: friger »

chłopaki zapaliła mi się kontrolka od poduszek tzn jak włączę zapłon po chwili normalnie gasną wszystkie kontrolki a po chwili od poduszek znowu się włancza po podpieciu pod vaga pokazuje blad 65535 cos tam blad pamieci czy jakos tak daje usun a tu nic sie nie dzieje sprawdzalem innym programem ten znowu nie widzi zadnego bledu 1.program to vag usb to on wskazuje blad ale nie usówa 2. obd II polski vag ten nie widzi nic doradzi mi ktos jak sie tego pozbyc, ten pierwszy i 2 program nie ma wszystkich pelnych opcjitypu przywroc ustawienia itp
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2011, 14:52 przez friger, łącznie zmieniany 3 razy.
TOLEDO II 1.9 TDI 150 PS ARL 2001r
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: koti »

Błąd o numerze 65535 nie może zostać usunięty.

Ten problem dotyczy systemów AirBag z kontrolerem o numerze 6Q0-909-605-A.
Jeżeli masz auto z rocznika 2000-2001 to przed fizycznym skanowaniem upewnij się, że Twój sterownik poduszek powietrza nie jest o numerze 6Q0-909-605-A. W przypadku, kiedy zeskanujesz systemu AirBag ze sterownikiem o tym numerze musisz się liczyć z wymianą kontrolera na nowy.

Źródło - LINK
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
friger
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:49

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: friger »

czyli jesli dobrze zrozumialem dobrze to go zepsulem tak i musze zakupic new

[ Dodano: 2009-11-12, 19:18 ]
w ktorym miejscu go znajde
TOLEDO II 1.9 TDI 150 PS ARL 2001r
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: koti »

friger pisze:to go zepsulem


Niby są jakieś urządzenia do kasowania - LINK Ale czy to działa to nie wiem a patrząc na cenę to chyba lepiej poszukać inny sterownik.

friger pisze:w kto rym miejscu go znajde


A patrzyłeś na link który podałem? Tam jest wszystko pokazane.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
friger
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:49

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: friger »

nie wiedzialem ze lokalizacja tyczy sie tez seata wielkie dzieki za pomoc

[ Dodano: 2009-11-13, 16:47 ]
mam dalsze pytanie mam dostep do golfa po przejciach golf IV 1.9 tdi 110 ps i moje pytanie brzmi czy starownik do poduch sie nada z niego tzn oznaczenia i numery ma taki sam tylko jest jeden mankament wszystkie poduchy w tym aucie sa wystrzelone i czy taki sterownik bedzie dobry, a drugie pytanie czy jesli bedzie ok to w golfie gdzie go szukac?

[ Dodano: 2009-11-14, 16:03 ]
chłopaki sprawa rozwiazana pojechalem do znajomego elektronika i przedstawialem mu sprawe co i jak a on dasz na dobra flaszke to to naprawimy wiec sie zgodzilem, podpiol kompa chwile czary mary egzorcyzmy odprawil i sprawa naprawiona( usunol crash date z sterwnika lub wgral nowy program by zalatwic temat)
TOLEDO II 1.9 TDI 150 PS ARL 2001r
Awatar użytkownika
woodek
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:11
Kontakt:

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: woodek »

hej odgrzeje temat

pali mi się kontrolka poduszek od jakiegoś czasu, no i trzeba coś z tym w końcu zrobić, zeskanowałem i pokazało błędy: 65535 i 00532. Czytam na forach i wszędzie piszę że przy pierwszym błędzie chodzi o sterownik, a drugi o słabe zasilanie i sprawdzenie wtyczek pod fotelami i przeczyszczenie wszystkich śrubek na listwie na akumulatorze.

Pytanie czy jeśli te dwa błędy wystąpiły jednocześnie, czy to dalej chodzi o sterownik czy może tylko o zbyt małe napięcie, a moze w tym wypadku jeszcze coś innego? Miał ktoś te dwa błędy jednocześnie?
Obrazek
pawelbubu

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: pawelbubu »

Witam,

u mnie dokładnie jak powyżej, eh... a kontrolka zapaliła się dzisiaj jak stał pod chmurką a na zewnątrz - 12 było... :(

pozdrawiam,
P
adamwwy

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: adamwwy »

Mi wywala błąd "uszkodzony moduł sterujący" i też nie da się go usunąć. Przypuszczam, że auto miało odpaloną poduchę (mimo, ze w kierownicy jest poduszka oraz taśma i auto nie ma oznak wypadku) lub np. komuś padł regulator napięcia i zbyt wysokie napięcie uszkodziło sterownik. Montowałem sobie poduchę do skody i miałem sterownik od niej i zapomniałem podpiąć go do seata w celu sprawdzenia czy po podłączeniu innego modułu będzie ok :-( Zamówiłem już drugi sterownik za 40zł który ma być na 100% sprawny. Myślałem, że to droższe...
Awatar użytkownika
Rusekkk87
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 05 gru 2009, 14:08

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: Rusekkk87 »

chłopaki a jak inaczej sprawdzić czy mam poduszke w kierwnicy ,żeby sie niewpinać do kompa ?
jak naciskam klakson w moim tolku to jest taki mięki :| i nie wiem czy poducha była wyszczalona czy poprostu jest taka miękka kierownica?
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: koti »

Rusekkk87 pisze:jak inaczej sprawdzić czy mam poduszke w kierwnicy ,żeby sie niewpinać do kompa ?


Wyjmując ją z kierownicy :)
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
ODPOWIEDZ