[1M] Kontrolka oleju

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: dominik »

witam... mam pytanko. gdy przekrecam kluczyk i zapalaja mi sie kontrolki to swieca sie wszystkie ( kontrolka oleju oczywiscie na czerwono) i gdy gasna ,kontrolka od oleju MRUGA NA POMARANCZOWO i mrugnie sobe okolo 7 razy i gasnie. dodam ze olej byl wymieniany we wtorek. ilosc oleju jest ok, wiec z powodu braku raczej nie mruga. powie mi ktos co to jest?
Ostatnio zmieniony 15 maja 2011, 10:31 przez dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: CYRULIK »

może coś z olejem i ciśnienie na pompie słabe
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: dominik »

no wlasnie dziwna sprawa... bo olej jest, pali normalnie... i nie wiem co to jest:/
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: koti »

Podłącz VAG, on prawdę Ci powie ;) Może jakieś błędy są i coś więcej się rozjaśni.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Bodek

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: Bodek »

Kolego odłącz akumulator i podłącz jeżeli miganie nie ustanie masz do wymiany czujnik oleju i to tyle :D
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: dominik »

bodek a miales juz cos takiego? bo bylem dzis u mechanika i mowi ze najprawdopodobniej własnie czujnik.... droga taka impreza ?? i mialem jeszcze cos takiego jak blad czujnika ,,can-bus" wie ktos co to moze byc?
Bodek

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: Bodek »

dominik pisze:bodek a miales juz cos takiego?
miałem tez mi migał ale odłączyłem i podłączyłem aku i problem znikł. A jeżli masz błąd czujnika to niestety chyba musisz go wymienić. Ja błędu żadnego wtedy nie miałem.
maniek1615
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2009, 23:38

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: maniek1615 »

Witam mam tolka1 świcą mi kontrolki oleju i płynu po około 20 km gasną jak zgaszę silnik i ponownie uruchomię dalej się palą.Olej wymieniony czujniki oleju na filtrze też,styki przeczyszczone a smarowanie na górę widać idzie.Może ktoś z kolegów miał taki przypadek i go rozwiązał,to bardzo proszę o pomoc. POZDRAWIAM
motyka8

[1M] Kontrolka oleju

Post autor: motyka8 »

Mialem kiedys podobny przypadek w vento 1.8 tylko ze u mnie po okolo 20km mrugala kontrolka oleju. Mechanik sprawdzil auto i mowil ze jest wszystko ok i ze to cos z elektryka. Bylem chyba u 10 elektrykow i nikt nie potrafil temu zaradzic. Podlaczenie pod kompa tez nic nie dawalo. Wiec wziolem i wywalilem zarowke od kontrolki oleju. Od tamtej pory auto przejechalo okolo 50 tysiecy. Oleju nie bierze. Czasami tak trzeba wiem to ze swojego przypadku.
larson9
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 27 sie 2009, 08:31

Kontrolka oleju

Post autor: larson9 »

Witam! Posiadam Seata Toledo 1.6i z 1994r. Mam problem z kontrolką od oleju i od chłodzenia otóż po przekręceniu zapłonu jak i na odpalonym silniku kontrolki się świecą a czasami gasną po kilku kilometrach czym to jest spowodowane?
Ostatnio zmieniony 11 mar 2011, 19:29 przez larson9, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ