Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Wszystko o elektryce w aucie
Bieznar
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 07 sie 2016, 13:19
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

Re: [1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: Bieznar »

Wielkie dzięki, zapomniałem napisać że sposób na sprawdzenie kluczyka jaki podał kolega wyżej działa :)

W końcu udało mi sie kupić dobry kluczyk z pilotem :) Jakby ktoś chciał namiary to cena 80 zł nowka z grotem do wyciecia, zasieg za***isty taki sam jak oryginału (zamawiałem bezposrednio z Chin)

Dalej mam problem odnosnie adaptacji pilota, ktoś ma jakiś pomysł?

//Edit

Dziala metoda z wkladaniem jednego klucza do stacyjki i przekrecenie w pozycje 1, a nowym kluczykiem zamkniecie z zewnatrz i wcisniecie przycisku zamkniecia 2x :)

Co ciekawe wlozylem kluczyk do zamka BAGAZNIKA a nie do kierowcy i bez problemu poszlo!!, zamek kierowcy czasami mi nie dziala (kreci sie ale nie zamyka drzwi)
StyLowYy
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 03 maja 2017, 23:03
Auto: Seat Leon 1M
Model: 1.9 TDI ALH
Skąd?: Szczecin

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: StyLowYy »

Witam,
Mam problem z pilotem "pchełka", gdy kupiłem auto działał tylko przy przedniej szybie naciskając kilkanaście razy w końcu zaczął otwierać/zamykać. Od pewnego momentu wgl nie działa. Chciałbym zmienić go na scyzoryk. Mam numer modułu komfortu 1C0 959 799 F. Już wyczytałem w tym wątku, że podejdzie scyzoryk 1J0 959 753 DA. Czy mógłby ktoś potwierdzić, że na tym module zadziała 3 przyciskowy pilot i czy ten przycisk od klapy bagażnika działa na tym module komfortu czy to nie zależy od niego tylko od czegoś innego? Teraz mam pilot "pchełka" napisane na nim jest 433 MHz, ale mam też zieloną karteczkę pod baterią tylko nie jest tam napisana częstotliwość. W tym wątku wyczytałem, że to jednak będzie 434 MHz. Auto z 2001 roku Seat Leon.
Kamil_N
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 05 paź 2016, 13:07
Auto: 1M
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Opole Lubelskie

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: Kamil_N »

mi pilot po kupnie też działał biednie, potraktowanie go alkoholem izozpropylowym i delikatna szczoteczka dało zasięg rzędu 20m
Awatar użytkownika
Wyplosz
Forumowicz
Posty: 868
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:01
Auto: TOLEDO 1M
Model: AGZ
Skąd?: Krosno / Rzeszów / Stalowa Wola

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: Wyplosz »

a ja mam inny problem, kupiłem sobie drugi klucz do auta, i co sie okazałao był bez pestki, więc kupiłem pestkę i zakodowałem drugi klucz manualnie, odpalam auto odpaliło pięknie ładnie ale zaczęło mrugać kontrolka z kluczykiem , a silnik nie gaśnie, co moze być przyczyną ??
- Miałeś kiedyś marzenia ??
- Tak miałem zostać kierowcą rajdowym
- I co ?
- I zostałem piratem drogowym :D
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: Mad_Maxs »

Miałem tak w Audi jak procedura kodowania kluczyka się nie zakończyła, ale dłuższej chwili, nowe kluczyki już nie odpalały i wszystko musiałem robić od nowa

Ile wyszedł Cię nowy kluczyk??
Obrazek
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

Re: [1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: powe88 »

Wyplosz pisze:a ja mam inny problem, kupiłem sobie drugi klucz do auta, i co sie okazałao był bez pestki, więc kupiłem pestkę i zakodowałem drugi klucz manualnie, odpalam auto odpaliło pięknie ładnie ale zaczęło mrugać kontrolka z kluczykiem , a silnik nie gaśnie, co moze być przyczyną ??
Za każdym razem jak kodujesz imo dodajesz kolejną pestkę, musisz mieć wszystkie kluczyki i kodować tak jakby od nowa wszystkie . W ogóle masz kod 4-cyfrowy do IMO? Nie myl pilotów do otwierania drzwi i pestek IMO bo to dwa osobne systemy w aucie.
Wezyr147
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2015, 09:06
Auto: Toledo 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Gdynia

Re: [1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: Wezyr147 »

Witajcie,

Od jakiegoś czasu mam kłopot z pilotem i zamkiem; otóż samochód nie reaguje na próbę otworzenia/zamknięcia kluczykiem, diody na pilocie pulsują podczas korzystania z przycisków. Bateria jest nowa, luty sprawdzone, styki przemyte izopropanolem. Dodatkowo w momencie gdy chcę ręcznie zamknąć auto od strony kierowcy reagują wyłącznie drzwi kierowcy, pozostałe się nie zamykają. Podczas próby otworzenia auta od strony kierowcy działa bez problemu od strony pasażera działa zarówno otwieranie jak i zamykanie auta. Co z tym problemem zrobić bo już skończyły mi się pomysły?
Zimny
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 26 wrz 2019, 09:07
Auto: Toledo II
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn/Iława/Grudziądz

Re: [1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: Zimny »

Siema. Jakiś czas temu zostałem posiadaczem Toledo 1m w wersji 1.9 TDI. Problemem oczywiście jest pilot, a właściwie jego zasięg. Moduł komfortu wymieniłem (bo stary był uszkodzony), pilot też (jajko), przedłużyłem antenę ale słabo to pomogło. Wymienić jeszcze raz pilot, czy szukać jakiegoś magika elektryka?
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Re: [1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: DzieX »

Szukaj scyzoryka - one nie mają problemu z zasięgiem.
Zimny
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 26 wrz 2019, 09:07
Auto: Toledo II
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn/Iława/Grudziądz

Re: [1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: Zimny »

Moduł komfortu mam 1J0 959 799 AH, jaki tu scyzoryk dopasować? 2 czy 3 przyciskowy? (wolałbym 3, ale jak ten 3 ma nie działać to nie chcę takiego)
ODPOWIEDZ