Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Kontrolka poduszek - jak ją skasować ?

Wszystko o elektryce w aucie
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[1M] Kontrolka poduszek - jak ją skasować ?

Post autor: rysiekkk1 »

bart111, dzięki za szybką odpowiedź, nie lepiej kupić używaną oryginalna część? i jaki szacunkowy koszt naprawy? dużo przy tym roboty aby wymienić?
Awatar użytkownika
bart111
Forumowicz
Posty: 599
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:54
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Cegłów/Wwa

[1M] Kontrolka poduszek - jak ją skasować ?

Post autor: bart111 »

rysiekkk1 pisze:bart111, dzięki za szybką odpowiedź, nie lepiej kupić używaną oryginalna część? i jaki szacunkowy koszt naprawy? dużo przy tym roboty aby wymienić?


Jak masz na to kasę to pewnie że lepiej, tylko pamiętaj że co ASO to inna cena. Może na allegro uda Ci się znaleźć nowy oryginał, ale musisz poszukać. Czy dużo roboty - do rozebrania z plastików kolumna kierownicy i bodajże kiera do ściągnięcia (wymieniał sobie sam mój braciak u siebie w Leonie). ja miałem to w Ibizie, ale tym zajął się mój mechanik. Na Twoim miejscu jednak wolałbym z taką wymianą pojechać do kogoś kto się zna na tym, bo samemu to możesz nawet jaśka wywalić :-D jak coś pójdzie nie tak. Co do kosztów wymiany (robocizny) to niestety nie pomogę bo nie wiem
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[1M] Kontrolka poduszek - jak ją skasować ?

Post autor: rysiekkk1 »

Dzięki bart111 za sugestie, byłem po sklepach się popytać i nie ma nigdzie zamienników, więc trzeba będzie na alledrogo poszukać używki bo nowych też tam nie ma:/ a na ASO nie mam kasy.
Awatar użytkownika
bart111
Forumowicz
Posty: 599
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:54
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Cegłów/Wwa

[1M] Kontrolka poduszek - jak ją skasować ?

Post autor: bart111 »

rysiekkk1 pisze:Dzięki bart111 za sugestie, byłem po sklepach się popytać i nie ma nigdzie zamienników, więc trzeba będzie na alledrogo poszukać używki bo nowych też tam nie ma:/ a na ASO nie mam kasy.


Nie ma sprawy. Daj też może ogłoszenie w działach "Kupię" na Seat Racing, lub Leon Club bo może chłopaki mają tam coś takiego na zbyciu (deficytowy towar) i jak coś to Cię poratują w dobrej cenie.

kiedyś na allegro widziałem coś takiego (używka) za bodajże 120 pln
Awatar użytkownika
piotr_192
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2010, 21:30

[1M] Kontrolka poduszek - jak ją skasować ?

Post autor: piotr_192 »

Witam przyłącze sie do tematu. W ostatnim czasie zapaliła mi sie kontrolka od poduszki, więc sobie myśle podepne pod vaga skasuje błąd i będzie a tu lipa nie ma żadnego błędu od poduszki nic zero ;/ A kontrolka dalej świeci co to może być ???
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[1M] Kontrolka poduszek - jak ją skasować ?

Post autor: rysiekkk1 »

Sprawdź na innym vagu może, nie możliwością jest aby się świeciła poducha i nie było błędu. Nawet gdy kabel przed siedzeniem się przetrze lub wypnie to pokazuje błąd obwodu. Bez zlokalizowania błędu trzeba by po omacku szukać przyczyny i wymieniać wszystko po kolei...
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Kontrolka poduszek - jak ją skasować ?

Post autor: DzieX »

Hmm, sterownik z roku 1999.... Hmm. VAG USB?
Awatar użytkownika
piotr_192
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2010, 21:30

[1M] Kontrolka poduszek - jak ją skasować ?

Post autor: piotr_192 »

Tak kolego rocznik tolka 1999 a vag pod usb. To co mam robić w takim układzie teraz ??
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Kontrolka poduszek - jak ją skasować ?

Post autor: DzieX »

Kiepska sprawa - w tych rocznikach trafiały się błędy sterownika, który potrafił się uszkodzić samą próbą odczytania błędów. Ale do sterownika Ci się łączy? Podaje numer i inne informacje?
Awatar użytkownika
piotr_192
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2010, 21:30

[1M] Kontrolka poduszek - jak ją skasować ?

Post autor: piotr_192 »

Kolego jaki numer i jakie informacje ??
ODPOWIEDZ