Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Panel climatronic

Wszystko o elektryce w aucie
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Panel climatronic

Post autor: Sony »

Kwestia rozebrania panelu i sprawdzenia jak to wszystko wygląda na płytce etc. Ponoć są u Nas gumeczki, które odpowiadają za odpowiednie wyświetlanie cyfr etc. i one się wyrabiają. Przynajmniej tak wnioskuję po wcześniejszych wpisach w tym wątku. Nie rozbierałem osobiście panelu, ale kilka osób działało z tym tematem, więc pewnie się ktoś wypowie, np. koti :)
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Panel climatronic

Post autor: koti »

futrosky, miałem ten sam problem. Tak jak Sony pisał nie stykają gumki, które łączą wyświetlacz z płytką. Gumka już trochę się wygniotła w miejscach styku z płytką i pewnie dlatego nie stykała.
Masz dwa wyjścia: łatwiejsze - wymiana panelu, trudniejsze - rozbieranie panelu, przeczyszczenie gumki od strony płytki i lekkie przesunięcie gumek. Tylko lepiej nie odklejaj gumki od wyświetlacza bo możesz pogorszyć.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[1M] Panel climatronic

Post autor: futrosky »

rozebrałem klimatronik i nie wiem o jakie gumki chodzi i jakie styki przeczyścić ? Zrobiłem pare fotek ( sory za jakoś ale telefon był pod ręką ) i chciałbym żeby ktoś mi zaznaczył co przeczyścić. Problem to nie pojawiająca się śnieżka. Czasami się pojawia i gdy klima jest OFF to jest przezroczysta a jak klima jest ON to śnieżka jest mocno wyrazista, albo wgl jej nie ma. Zależy jak leży że tak powiem, raz jest raz nie. Nie wiem od czego to uzależnione.
http://imageshack.us/photo/my-images/443/bpa6.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/202/mvt2.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/34/o7s.JPG/

prosiłbym o pomoc bo podobno da się to zreperować.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Panel climatronic

Post autor: Danielek. »

Obrazek Musisz wyprostować zaznaczone blaszki żeby oddzielić wyświetlacz od panela,po jego bokach będą owe gumki.
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[1M] Panel climatronic

Post autor: misiekbig »

Wiem z doświadczenia że na 90% nie poskutkuje takie czyszczenie. Robiłem cuda z tymi gumkami i jak było tak jest. nadal nie widać kawałka pierwszej cyfry i ikonki nawiewu na szybę :-x
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[1M] Panel climatronic

Post autor: futrosky »

no niestety, rozebrałem, czyściłem, odginałem gumki. WSIO i nic :(
dzięki za pomoc a przy najbliższych wiatrach wymiana wyświetlacza.
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Panel climatronic

Post autor: koti »

misiekbig, ja też to robiłem i u mnie pomogło. Robiłem to na podłączonym panelu i od razu patrzyłem czy pomogło, jak nie to przesuwałem gumki do momentu aż pojawiły się segmenty.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
marcopolo37
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 17 wrz 2010, 10:29

panel od audi a3

Post autor: marcopolo37 »

panowie a może ktoś wie czy pasuje panel climatronica ad audi do toledo II-dodam że numery są te same 8L0820043D w audi a w seacie mam 1M0820043D poza pierwszymi ale wiadomo to są oznaczenia marki
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[1M] Panel climatronic

Post autor: regii.kr »

myślę że powinien pasować bo konsola jest taka sama w A3 no to trzeba zobaczyć
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Panel climatronic

Post autor: Danielek. »

Ja mam w swoim Toledo panel z A3,działa bez problemu jedynie ma delikatnie inny kształt obudowy przez co ramka odstaje po bokach.
Szukam ramki od A3 w dobrych pieniądzach i pomodzę tak że będzie wyglądać jak z fabryki ;-)
Jeśli ktoś ma rozlany wyświetlacz to warto kupić ten od A3 razem z ramką bo koszt wyjdzie 1/3 tego co za dedykowany do Toledo/Leona.
Jeszcze jedno spostrzeżenie to takie że wyświetlacz nie jest szklany tylko chyba foliowy więc mniejsze prawdopodobieństwo że się rozleje :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ