Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Panel climatronic

Wszystko o elektryce w aucie
michalq2008
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 22 lut 2012, 16:01

[1M] Panel climatronic

Post autor: michalq2008 »

Odgrzebie temat, mam podobny problem, na wyświetlaczu nie wyświetlają mi się wszystkie dane.. do wymiany wyświetlacz czy może da się coś z tym samemu zrobić ?
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Panel climatronic

Post autor: Danielek. »

Panowie czy da rade wymienić rozlany wyświetlacz climatronica?
Bo mam do kupienia tanio dawce w którym jest taka przypadłość że podaje nie właściwe
wartości tzn czasami podaje temp w stopniach farenhajta
Awatar użytkownika
gimmesomo
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:51
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Lubartów

[1M] Panel climatronic

Post autor: gimmesomo »

Czy w przypadku tego uszkodzenia:
http://www.youtube.com/watch?v=NCgQ0gUZ5gg
Da się coś zrobić bez wymiany na nowy (używany) z alledrogo (200-300 zł) ? Wcześniej podpowiedziano mi, że da się jeszcze naprawić ale ciekaw jestem jakie są tego koszta.
W wolnej chwili podejmę się demontażu panelu w celu przeczyszczenia styków i kostek.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Panel climatronic

Post autor: szymekgd »

gimmesomo, jeżeli wyświetlacz jest łączony z elektronika przez przewodzące gumeczki (jak w starych zegarkach cyfrowych) to pewnie powierzchnie są do czyszczenia, dociśnięcia lub wymiany. U nas w robocie regenerują nawet wylane lcd'ki, ale gość nie zdradza tajemnicy jak/gdzie to robi :(
Michal
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Panel climatronic

Post autor: Danielek. »

Wyświetlacz jest właśnie na takich dwóch gumeczkach po bokach.
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Panel climatronic

Post autor: koti »

Danielek. pisze:Wyświetlacz jest właśnie na takich dwóch gumeczkach po bokach.

Tylko gdzie same takie gumki kupić?
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Panel climatronic

Post autor: Danielek. »

Nie mam pojęcia ja kupiłem cały wyświetlacz za 150zł i gościu przysłał mi właśnie w takim stanie jak ten z filmiku po kontakcie tel dosłał sprawny a ten został u mnie jak będę miał chwilę to przetestuję czy wyczyszczenie lub dociśnięcie tych gumek coś pomoże.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Panel climatronic

Post autor: szymekgd »

Można poszukać podobnych gumek, powinny mieć taką samą wielkość, zasada jest taka, że rzędzie są na przemian przewodzące i nie, dokładnie jak ścieżki napylone na szkle lcd.
Michal
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[1M] Panel climatronic

Post autor: dropsik9977 »

ja kupilem panel klimy za 100zl i dziala w 100% :)
popytaj w rozwalonych tolkach leonach jak ja z oto moto i napsiz emaila i ci odpisza idzie nei raz tanio wyrwac no ja jestem przykladem :)

[ Dodano: 2013-01-05, 16:07 ]
a mysle ze naprawa tez nie bedzie w granichac 20 30 zl tylko wiecej to wolalbym wymienic :)
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[1M] Panel climatronic

Post autor: futrosky »

Witam. W moim tolku 1m w panelu climatronic nie wyświetla mi się śnieżka która pokazuje włączoną klimatyzacje, również nie ma dolnej kreski jedynki jak np. temperatura jest na 18. To jedynka jest od polowy do góry, tej dolnej nie ma. Jest to uciążliwe ponieważ muszę nasłuchiwać czy sprężarka chodzi czy nie, gdy chce zobaczyć czy klimatyzacją jest włączona czy wyłączona. Czy ktoś spotkał się z tym problemem ? Reszta wyświetlacza działa bez zarzutów tylko ten lewy dolny róg nie czytelny, tam gdzie powinna być ścieżka i dolna kreska jedynki. Czy to jakieś przepalone diody czy coś ?
ODPOWIEDZ