[1M] Panel climatronic

Wszystko o elektryce w aucie

Moderatorzy: remiq, Sony, CYRULIK, gurszczak, Roxon40

[1M] Panel climatronic

Postprzez Pablo_0043 » 25 czerwca 2009, o 11:05

Cześć. Tak jak w temacie. Chodzi o Tolka 1M. Ostatnio panel od climy zrobił sie praktycznie nie czytelny. Nie raz jest tak że normalnie wszystko widać a nie raz że praktycznie nic lub ewentualnie nie które kreski są widoczne. Ogólnie nawiew, klima wszystko sprawne. Tylko ten wyświetlacz...
Jakieś propozycje co z tym zrobić? Dlaczego tak się dzieje?
Ostatnio edytowano 16 czerwca 2011, o 14:20 przez Pablo_0043, łącznie edytowano 2 razy
>>Bóg stworzył Seata bo wie co to jest prawdziwe piękno.. a Opla?? Bo ma poczucie humoru<< :)
Pablo_0043
Forumowicz

Car:
Engine:

Postprzez Robo » 25 czerwca 2009, o 11:11

Najprawdopodobniej pada wyświetlacz. Koszt modułu sterującego od 300 zł na Allegro do ok 2000 w ASO
Robo
Junior Admin

Car:
Engine:

Postprzez Tomas » 25 czerwca 2009, o 11:54

Tak jak Robo napisał. Na alledrogo używka w granicach 200-300zł, ale najpierw spróbuj przeczyścić styki w kostce za wyświetlaczem (trzeba wymontować panel). Gdzieś czytałem, że potrafą się zasyfić czy zaśniedzieć i takie podczyszczenie załatwia sprawę. Jak to nic nie da, to załatwiaj sobie działającą używkę z allegro :)
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Tomas
Sponsor

Car:
Engine:

Postprzez Pablo_0043 » 1 lipca 2009, o 20:04

tak wiec panel idzie do wzmiany..
wie ktos jak go zdemonowac.. :?: bo auto rodzicow i nie chce niczego uszkodzic
>>Bóg stworzył Seata bo wie co to jest prawdziwe piękno.. a Opla?? Bo ma poczucie humoru<< :)
Pablo_0043
Forumowicz

Car:
Engine:

Postprzez Tomas » 2 lipca 2009, o 07:04

a to jest pytanie za 100 punktów, bo też mam podobny problem z moim wyświetlaczem climatronic i jak na razie nie wiem jak się za to zabrać. Boję się, że jak się za to zabiorę, to więcej uszkodzę niż naprawię ;)
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Tomas
Sponsor

Car:
Engine:

Postprzez koti » 2 lipca 2009, o 07:51

Znalezione w necie ale jeszcze nie sprawdzone:

Najpierw odkręcić popielniczkę. Nad popielniczka jest jedna śrubka od ramki, którą trzeba odkręcić. Później trzeba wyjąc radio i powyjmować guziczki od awaryjnych i tylnej szyby i delikatnie wyjąć cala ramkę. Po zdjęciu ramki pokazują się śrubki od panela klimy.

Sprawdzał to ktoś?
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
koti
Moderator

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.9 TDI

Postprzez sroczkin » 17 sierpnia 2009, o 21:39

witam
nie wiem czy to jeszcze komuś potrzebne ale ja miałem podobny przypadek tylko ze u mnie w wyniku nieszczesliwego wypadku pękł i wylał sie wyświetlacz zakupłlem używke na allegro za 180 zl demontarz w miare prosty ale jesli ktos ma radio orginal to bez kluczy do radia sie nie obejdzie robimy tak otwieramy popielniczke i tam wewnatrz jej odkrecamy 2 sroby nastepnie demontujemy radio po bokach ukaza nam sie 2 kolejne sroby odkrecamy je i wtedy powoli wyczepiajac z zatrzaskow zdejmujemy ramke nie trzeba zdejmowac goziczkow gdyz one trzymaja sie same w sobie a ramka tylko robi otoczke wokol nich po zdjeciu ramki ukaza nam sie 2 sroby po bokach panelu climatronika odkrecamy je i wyjmujemy panel z tylu podlaczone so do niego 3 kostki ot cala polityka ale tylko dla tych co jak ja maja radio nie fabryczne sroby mocujace zaslepki trzymaja tez ramke do orginalnego potrzeba specjalnych kluczy do demonarzu radia mozna je nabyc na allegro lub podjechac do sklepu gdzie montuja radia i zrobic kocie oczy do pracownika :roll:
sroczkin
Forumowicz

Car:
Engine:

Postprzez WOLF69 » 7 września 2009, o 22:04

sroczkin, masz całkowitą racje, nic dodac nic ujać, Ja ostatnio wymieniałem tą ramkę bo poprzedni właściciel(jakis amator) połamał ją przy wyjmowaniu czy coś tam grzebał.

Piękny opis, nadaje sie do otwarcia nowego działu z krutkimi poradami i pomocami technicznymi tego typu. Pozdrawiam ;-)
http://www.5fantastic.pl/mojepliki Dokumenty-Motoryzacja

Moj Tolek viewtopic.php?t=1289

OSTATNI TEST SZYBKOSCI (20/07/12) NA TRASIE - 210 KM/H
WOLF69
Forumowicz

Car:
Engine:

Postprzez koti » 3 grudnia 2009, o 00:40

Instrukcja jak zdemontować panel climatronica LINK
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
koti
Moderator

Engine: 1.9 TDI

Postprzez kornat » 17 marca 2010, o 15:42

Tak z ciekawości chciałbym się dowiedzieć czy jest podświetlany LED'ami i czy żarówkami panel climatronika oraz reszta podświetlenia?
kornat
Forumowicz

Engine: 1.9 TDI AHF

Następna strona

Powrót do Elektryka