[1M] Kontrolka diagnostyczna silnika (Check Engine)

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hant2
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 12 lip 2012, 08:33
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9TDI ASV
Skąd?: Podkarpacie/Brzozów

[1M] Kontrolka diagnostyczna silnika (Check Engine)

Post autor: hant2 »

mariusz88 pisze:u mnie w aucie dostawczym na takie dolegliwości pomogło wyjęcie licznika i przeczyszczenie kostek, połączeń licznik-kostka, i przetarcie ścieżek spirytusem ;-)


chciałem tego uniknąć bo znając moje szczęście to znowu coś połamie, ale niestety nie będę miał innego wyjścia...
Widmo
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2013, 20:48

[1M] Kontrolka diagnostyczna silnika (Check Engine)

Post autor: Widmo »

Witam forumowiczów :-) i podpinam się pod temat.Jakieś dwa tyg. temu nabyłem Seata Toledo 2 1.8 20 v + LPG. NA dzień dobry swieciła mi się kontrolka check engine.Znajomy mechanik podpiął kompa i stwierdził że mam walniętą sonde lambde. Wykasował błąd i zajął się podstawowymi czynnościami tak jak to zazwyczaj robię po zakupie auta.Czyli wymiana płynów, filtrów i rozrządu. W między czasie pojechał ustawić gaz. Co prawda zaznaczył że sonda lambda jest uszkodzona.Wymieniono mi filtry coś tam poprawino w mapie.Po kompletnej naprawie o której już wspominałem + wymiana sondy zrobiłem jakieś 70 km. Autko się zbiera aż miło :-D No ale dzisiaj pojawił się problem. Otóż w drodze do pracy znowu mi się zapaliła kontrolka check engine :cry: Rozmawiałem z kolego, twierdzi że w swoim aucie też tak ma czasami jak auto długo jeździ na gazie.Gdy tylko je przepali na benzynie kontrolka gaśnie.Czy to jest możliwe? Na gazie zrobiłem raptem 70 km, więc gdzie tu długa jazda?Za sondę wywaliłem ponad 400 PLN bo zakupił mi mechanior taką jaka była w aucie.Możliwe że sonda znowu mi padła?


Dzisiaj podpiąłem autko pod kompa i okazało się że z sondą jest wszystko w najlepszym porządku.Jedyny komunikat który wyskoczył to "zbyt niskie napięcie na przepustnicy".Błąd skasowany i jak na razie wszystko jest ok.Autko śmiga :-D

[ Dodano: 2013-06-04, 19:43 ]
Myślałem że problem z checkiem mam już z głowy no ale niestety :cry:

Od mojego ostatniego postu który tu napisałęm, kasowałem już go z dwa razy, po zrobieniu kilkudziesięciu kilometrów problem wraca.Ogólnie nic poza tym się nie dzieje bo autko zbiera się jak powinno, równo pracuje nic nie mogę mu zarzucić poza irytującą kontrolką. Zatanawiam się czy błędem nie było to iż regulacja gazu była przeprowadzana w czasie gdy miałem walniętą sonde???Bo nic innego do głowy mi nie przychodzi?
Co prawda ostatnio miałem problemy z akumulatorem bo mi padł, okazało się że jednej szczotki prawie nie ma więc wymieniłem na nowe łącznie z regulatorem napięcia.
Akumulator chyba się nie zregenerował bo dzisiaj znowu mi odmówił posłuszeństwa.Założyłem drugi zobaczymy co będzie.Teraz pytanie do Was bo ja już zgłupiałem :?: Czytałem po różnych forach że przyczyną "check engine" może być słabe napięcie akumulatora, nie wiem co o tym sądzić ponieważ nie mam o tym zielonego pojęcia. Druga sprawa to wyprawa na ponowną regulację gazu, tylko czy to ma sens skoro auto pracuje na gazie bez problemów? Pozdrawiam i czekam na wasze opinie.
Alicante
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 25 gru 2010, 13:17
Auto: Toledo 1M Sport
Model: 1,9 TDI ASZ
Skąd?: Kraków / Mielec

[1M] Kontrolka diagnostyczna silnika (Check Engine)

Post autor: Alicante »

Mam 1,9 TDI i ta kontrolka jest w dieslach,
wystraszyła mnie 2dni temu jak sie zaświeciła i nie zgasła, podejrzewałęm ze to przez to ze w Górach zatankowałem na kiepskiej stacji paliw.
Zatankowałem wiec do pełna na wg. Mnie najepszej stacji sieciowej i zgasła jeszcze na stacji :)
2 dni później sie zaświeciła znowu i tak 2dni świeciła 3dzień spokój.... po podpieciu do kompa okazało sie ze padł czujnik temp. płynu chłodzącego.
Awatar użytkownika
Icefire
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 11 paź 2013, 14:35

[1M] Kontrolka diagnostyczna silnika (Check Engine)

Post autor: Icefire »

U mnie tez wywalalo zbyt uboga mieszanke aleeee.... Wylecialem z Tola na traske i jak reka odjac sama kontrolka zgasla i wszystko ok. Moze czasami warto przedmuchac auto ?
Oby dalej i do przodu ;)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Kontrolka diagnostyczna silnika (Check Engine)

Post autor: Sony »

Icefire pisze:Moze czasami warto przedmuchac auto ?
Odkrycie roku 2013! :D Gratulacje :lol:
sprat
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2014, 12:08
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zgierz/Zamość

Brak lampki check engine?

Post autor: sprat »

Witam,

w moim Toledo II ASV nie świeci się lampka check engine przy odpalaniu (taki żółty symbol silnika)

Pytanie
- czy w Toledo II jest to jakoś inaczej oznaczone? (w każdym aucie jakie miałem check zapalał się przy odpalaniu)
- czy może jest po prostu coś nie tak?

pozdr
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Kontrolka diagnostyczna silnika (Check Engine)

Post autor: kornat »

Jeżeli jest to ASV do 2002r. to tej lampki nie ma, zastępuje ją kontrolka świec żarowych.
sprat
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2014, 12:08
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zgierz/Zamość

[1M] Kontrolka diagnostyczna silnika (Check Engine)

Post autor: sprat »

OK czyli w razie jak będą jakieś błędy w silniku to będzie migac kontrolka świec?
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Kontrolka diagnostyczna silnika (Check Engine)

Post autor: kornat »

Nie, ona będzie migać jak padnie czujnik stopu albo sterownik ewentualnie co niektóre elementy elektryczne silnika.
sprat
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2014, 12:08
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zgierz/Zamość

[1M] Kontrolka diagnostyczna silnika (Check Engine)

Post autor: sprat »

A w razie jak coś stanie się z silnikiem?
To po czym będę to wiedział?
Obrazek
ODPOWIEDZ