Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Zamki SKV GERMANY - opinia

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
rafal
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 03 kwie 2018, 09:24
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Wrocław

Zamki SKV GERMANY - opinia

Post autor: rafal »

Witam.
Założyłem tego posta ponieważ chciałem przestrzec przed zamkami SKV GERMANY. Sytuacja miała miejsce w moim Seacie Toledo. Miałem problemy z mechanizmem zamka więc postanowiłem kupić zamek firmy SKV GERMANY. Niestety okazało się, że zamki tej firmy są kiepskiej jakości. Po podłączeniu okazało się, że po otwarciu auta i wyjęciu kluczyka szyby otwierają się automatycznie. Po włożeniu kluczyka zatrzymują się. Okazało się, że problemy są ze stykami. Styki marnej jakości.

Ze względu na to, że samochód był już rozebrany nie opłacało mi się jechać i czekać na reklamację więc wyciągnąłem sam mechanizm i podłączyłem do starej elektroniki. To też nie było proste. Mikrostyk z oryginału nie pasuje do blachy w mechanizmie SKV Germany. Po 7 godzinach walki udało się zmontować zamek. Zamek działa jednak VAG pokazuje usterki. Nie wiem dlaczego tak się stało ponieważ elektronika jest z oryginału i przed wymianą nie było alarmów w VAG.
Mechanizm w SKV Germany również ma plastikowe elementy.

W tym przypadku nazwa "germany" jest na chyba błędna.

Aby nie być gołosłowny zrobiłem zdjęcia tego zamku i porównałem z oryginałem.

Ciężko znaleźć informację o jakości tych zamków. Ja się przekonałem, że są słabe. Może ochronię kogoś przed zmarnowaniem pieniędzy.

uwagi do zamka:
- brak uszczelnień na całej obudowie oraz brak uszczelnień obok mechanizmu kluczyka - zamek zalewać może woda
- marnej jakości mikrostyki - bez izolacji może ja zalać woda
- plastikowe elementy w mechanizmie zamka

Jeśli maci zdjęcia innych zamienników może wrzucicie tutaj swoje zdjęcia?

Wiem, że w internecie jest dużo o zamiennikach. Ja jednak musiałem zakupić zamiennik. Post ma na celu pokazanie jakości zamienników. Więc komentarze typu "przecież każdy wie, że nie kupuje się zamienników" proszę sobie darować.
Załączniki
Oryginal - zamek 2
Oryginal - zamek 2
Oryginał - zamek 1
Oryginał - zamek 1
SKV - zamek 3
SKV - zamek 3
SKV zamek 2
SKV zamek 2
SVK - zamek 1
SVK - zamek 1
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Zamki SKV GERMANY - opinia

Post autor: DzieX »

Jak widać - gówno. To made in germany to chyba w garażu u jakiegoś turka.
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

Re: Zamki SKV GERMANY - opinia

Post autor: myszazwc »

Polcar,wydaje się być identyczny, zapewne od tego samego chińczyka
Obrazek
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Zamki SKV GERMANY - opinia

Post autor: Roxon40 »

Przerobiłem ten zamek znacznie wcześniej. Poszedł na reklamację w zasadzie zaraz po założeniu, bo auto nie chciało się otwierać. Niestety przerabiając kilka zamienników, stwierdzam, że póki co najlepiej sprawdził mi się zamek firmy AIC. Mam już dwa u kierowcy i pasażera i po roku jest nadal spokój.
ODPOWIEDZ