Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[NH] Sterowanie szybami tylnymi

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
kkapelewski
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2018, 10:39
Auto: Seat Toledo NH
Model: 1.6 TDI
Skąd?: Olsztyn

[NH] Sterowanie szybami tylnymi

Post autor: kkapelewski »

Witam. Posiadam Seata Toledo IV z 2013 r. W samochodzie z tego rocznika, pomimo że wszystkie 4 szyby są elektryczne, panel sterowania znajdujący się po stronie kierowcy pozwala tylko na sterowanie szybami przednimi oraz na blokowania otwarcia szyb tylnych.

Obrazek

Po wyjęciu panelu okazuje się że podłączone są do niego 2 kostki po 6-pinów. Niebieska podłączona do przełącznika sterowania szyb przednich oraz czarna podłączona do przełącznika blokowania szyb tylnych.

Obrazek

Obrazek

Zamiast tego panelu chciałbym zamontować panel pozwalający na sterowanie wszystkimi 4 szybami oraz na blokowania otwarcia szyb tylnych.

Obrazek

Do takiego panelu podłącza się 1 kostkę 12-pinową.

Obrazek

Obrazek

Moje pytanie brzmi czy zamiast 2 kostek 6-pinowych da się podłączyć 1 kostkę 12-pinową żeby powyższy panel działał, a jeśli tak to w jakie miejsca podłączyć poszczególne żyły?

Obrazek

Obrazek

Poniżej numery części które trzeba byłoby zamontować:
6JB959857 - przełącznik elektrycznego podnoszenia-opuszczania szyb
5JA867171D - obudowa uchwytu - cześć górna
1Z0972726 - oprawa wtyczki
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[NH] Sterowanie szybami tylnymi

Post autor: DzieX »

Da się, tylko musisz piny włożyć zgodnie ze schematem. Niestety dla nowszych aut schematy są w erwinie online a nie w elsie, więc będzie ciężko je zdobyć.
kkapelewski
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2018, 10:39
Auto: Seat Toledo NH
Model: 1.6 TDI
Skąd?: Olsztyn

Re: [NH] Sterowanie szybami tylnymi

Post autor: kkapelewski »

DzieX pisze:Da się, tylko musisz piny włożyć zgodnie ze schematem. Niestety dla nowszych aut schematy są w erwinie online a nie w elsie, więc będzie ciężko je zdobyć.
Zamiast przekładać piny zakupiłem wiązkę elektryczną drzwi 5JH971120S którą posiada kostkę 12-pinową do podłączenia przełącznika elektrycznego podnoszenia-opuszczania szyb 6JB959857.

Po podłączeniu powyższych części okazuje się że działa sterowanie przednimi szybami i zapala się podświetlenie przycisku blokowania otwarcia szyb tylnych. Niestety nie działa sterowanie tylnymi szybami (w obu pozycjach przycisku blokowania otwarcia szyb tylnych) oraz przestało działać sterowanie tylnymi szybami z poziomu przełączników w tylnych drzwiach.

W związku z tym moje pytanie, czy po podmianie panelu sterowania 2 szybami na panel sterowania 4 szybami, trzeba jeszcze coś zakodować w module komfortu (mam moduł komfortu 6R0937087M)? Jeśli tak to w którym miejscu i jaką wartość?
ODPOWIEDZ