Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Alarm ostrzeżenia - pikanie / piszczenie z licznika

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Mat123321
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:47
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Konin

[1M] Alarm ostrzeżenia - pikanie / piszczenie z licznika

Post autor: Mat123321 »

Witam mam problem z jakims pikaniem, podczas jazdy cos mi pikło w liczniku ( raz przez około sekunde i zadna kontrolka sie nie zaswiecila) i od tego czasu za kazdym razem gdy wlaczam zaplon raz piknie, zadna kontrolka sie nie swieci..

Co to moze byc??
dodam ze aktualnie borykam sie z problemem z ukladem hamulcowym ( opisane tutaj - klik ) moze ma to jakis zwiazek

ABS- działa,
EDS- działa,
ESP i ASR - brak,
czujnik klocków czy zdarte - brak

dodam jeszcze że gdy wyciągne bezpiecznik nr 15 czyli Deska rozdzielcza, automatyczna skrzynia biegów 5A ( skrzynie mam manualna) pikanie przestaje do czasu gdy znowu podczas jazdy piknie i bedzie za kazdym odpaleniem pikac..

w necie znalazlem ze jest to sygnalizacja przegladu (stąd :klik) lecz nie mam zadnego napisu service kolo licznika przejechanych kilometrow ( pamietam ze był w listopadzie od razu po zakupie pojazdu i usunolem go )

pomocy..
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Alarm ostrzezenia

Post autor: DzieX »

A czujnik zapięcia pasów?
Mat123321
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:47
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Konin

[1M] Alarm ostrzezenia

Post autor: Mat123321 »

odpalałem już z zapietymi pasami i odpiętymi i nie pomaga.. kontrolka od pasów mi się nie świeci ( no chyba ze jej tam nie ma tak samo jak z abs... abs jest a kontrolki brak)

jutro zapnę wszystkie pasy w samochodzie i zobacze ale wątpie zeby to było to..

chyba ze podczas np odkurzania lub wyciagania wycieraczek odpiął sie czujnik od zapietych pasów(bo pod siedzeniem chyba jest?) i samochod mysli ze mam bez przerwy nie zapiete no ale nwm..

dodam że jak podczas jazdy mi to pikneło - ja jako kierowca miałem zapięte pasy zresztą mój pasażer tez miał zapięte takze..
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2017, 23:37 przez Mat123321, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Alarm ostrzezenia

Post autor: DzieX »

Czekaj, czekaj. Jak to nie ma kontrolki od ABS? Ktoś grzebał przy liczniku? Jeśli tak, to ten dźwięk to może być cokolwiek. A co do zapiętych pasów, to też jest kontrolka jeśli są. Ew. zobaczy cy do gniazda dochodzi przewód.
Mat123321
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:47
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Konin

[1M] Alarm ostrzezenia

Post autor: Mat123321 »

po prostu, nie ma jej tam, wyleciała, moze sie przepaliła i nikomu sie nie chciało zrobic albo ktos specjalnie ja wyciągął

a co do tematu to moze ostrzezenie o malej ilosci paliwa?? jest wgl takie cos?? kontrolka (jeszcze sie nie swieci :D ) jest ale czy pikanie z tym współpracuje??? mam gaz sekwencje takze czesto benzynki nie tankuje to moze przez to ??
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

Re: [1M] Alarm ostrzezenia

Post autor: myszazwc »

Jest
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Re: [1M] Alarm ostrzezenia

Post autor: Roxon40 »

A te pikanie to nie ma czasem coś wspolnego z gazem ? Pikać może przy rezerwie paliwa, przy małej ilości oleju płynu chłodzącego płynu do spryskiwaczy, przy zużytych okładzinach hamulców przednich, przy ruszeniu na zaciągniętym ręcznym, przy zbyt niskim płynie hamulcowym. Chociaż przy większości pikania pojawia się i kontrolka. W twoim przypadku na tą chwilę ciężko stwierdzić. Ale jak się borykasz z układem hamulcowym to zacząlbym szukania przyczyny właśnie tam.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
ODPOWIEDZ