Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Dziwne zachowanie po wyjęciu kluczyka

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
mest1987
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2016, 12:16
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Iłowa

[1M] Dziwne zachowanie po wyjęciu kluczyka

Post autor: mest1987 »

Mam problem z którym nie umiem sobie poradzić. Jadąc samochodem wczoraj w nocy poczułem (tak mi się wydawało) zapach czegoś spalonego, ale nie zwróciłem na to większej uwagi bo wszystko działało... do momentu przyjazdu pod dom. Wtedy okazało się, że po wyjęciu kluczyka nie zapala się podsufitka, nie otwierają się drzwi, które po przekroczeniu ustalonej prędkości same się zamykają i nie wyłącza się radio (miałem tak ustawione, że właśnie po wyjęciu kluczyka wyłączało się). Na domiar złego dzisiaj z rana po odpaleniu auta i włączeniu świateł zapaliły się tylko światła postojowe (przełącznik przekręcony oczywiście do końca), Poruszałem na odpalonym silniku lekko kluczykiem i coś jakby tyknęło i światła się załączyły. Nie wiem czy wszystko ma związek z jedną usterką czy są to dwie osobne. Podłączałem Vaga, błędów w tym temacie nie ma. Bezpieczniki posprawdzałem wszystkie są ok. Nie mam pojęcia od czego zacząć? Jeśli od stacyjki to co tam sprawdzić?
Ostatnio zmieniony 26 paź 2016, 23:59 przez mest1987, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Dziwne zachowanie po wyjęciu kluczyka

Post autor: Roxon40 »

Na początek sprawdzić przedwody idące do stacyjki. Jeśli czułeś że coś się spaliło, widocznie jakiś przewód.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Dziwne zachowanie po wyjęciu kluczyka

Post autor: DzieX »

Masz coś obciążającego podpięte po stacyjce? Kable się tak same z siebie nie palą. Ew. jakieś zwarcie lub zbyt duży bezpiecznik.
mest1987
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2016, 12:16
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Iłowa

Dziwne zachowanie po wyjęciu kluczyka

Post autor: mest1987 »

Mam auto od nowości z salonu, nic nie było przerabiane i nic dodatkowo nie było podpinane pod stacyjkę. Radio jest tylko niefabryczne, ale ono też już jest dłuższy czas. Dosłownie stało się to podczas jazdy. Zacznę od sprawdzenia przewodów przy stacyjce tak jak piszecie. To cykanie ma taki dźwięk jak załączanie przekaźnika.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Dziwne zachowanie po wyjęciu kluczyka

Post autor: vwir »

Sprawdź kostkę stacyjki.
mest1987
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2016, 12:16
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Iłowa

[1M] Dziwne zachowanie po wyjęciu kluczyka

Post autor: mest1987 »

Zacząłem sprawdzanie od kostki stacyjki i dalej szukać już nie musiałem. Upalona wtyczka i kabel, które wchodzą do stacyjki jak i "bolec" , który wychodzi z kostki. Wymieniona cała kostka i wtyczka, na nowo zarobione kable. Wszystko ładnie śmiga:)
deritv

Włączony zapłon nawet po wyjęciu kluczyka

Post autor: deritv »

Witam. Wczoraj Toledo oszalało totalnie, a mianowicie po zgaszeniu samochodu i zostawieniu kluczyka w stacyjce na pozycji "1" na dosłownie minutę, przy próbie ponownego odpalenia zapłon się załączył, ale samochód już nie reagował na przekręcenie kluczyka do odpalenia. Po wyjęciu kluczyka zapłon nadal jest załączony i w ogóle nie reaguje na kluczyk. Rozkręciłem całą osłonę pod kierownicą, ale nie wiem nawet od jakiej strony wziąć się za temat. Wygląda to tak, jakby stacyjka zawiesiła się na pozycji "2".Oprócz tego nie mogę sterować szybami , a cała reszta działa normalnie. Czy jest gdzieś jakiś przekaźnik, który mógłby się zablokować? Czy czeka mnie wymiana całej stacyjki? Pozdrawiam i dziękuję za wszelakie porady.
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

Włączony zapłon nawet po wyjęciu kluczyka

Post autor: irocket »

Kostka stacyjki do wymiany. Z tyłu za stacyjką. Dobrze jest zdjąć stacyjkę.
deritv

[1M] Dziwne zachowanie po wyjęciu kluczyka

Post autor: deritv »

Kostka stacyjki wymieniona, jednak to nie ona była problemem. Uszkodzona była łopatka wychodząca ze stacyjki, która obracała stykami w kostce.
ODPOWIEDZ