Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L] Wymiana zegarów

Wszystko o elektryce w aucie
carlosg
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 07 lut 2016, 19:56
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9D
Skąd?: iława

[1L] Wymiana zegarów

Post autor: carlosg »

Witam.
Posiadam Toledo 1L 94r. 1.9D.
Nie nabija mi przebiegu dlatego postanowiłem zmienić zegary.
Zauważyłem, że są wersje z obrotomierzem i wyświetlaczem. Ja posiadam akurat wersje z zegarkiem anologowym zamiast obrotomierza.
Gdybym chciał zamontować takie zegary to trzeba coś przerabiać, czy wystarczy wpiąć wtyczkę?
Chciałbym też zapytać który czujnik jest od wskaźnika temperatury i gdzie się znajduję?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

Zmiana zegarów w Toledo 1L.

Post autor: irocket »

Kup jakiekolwiek zegary, przełóż mechanizm prędkościomierza i tarczę, jeśli jest inne skalowanie i wystarczy. Obrotomierz nie będzie działał tak normalnie, chyba, że będziesz też przerabiał /wymieniał alternator z silnika o oznaczeniu AAZ (TD na linkę) i wtedy od takiego cały licznik
Obrazek
Awatar użytkownika
szymlis
Forumowicz
Posty: 289
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:12
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.6i oraz 2.0 16V
Skąd?: Radom

Zmiana zegarów w Toledo 1L.

Post autor: szymlis »

Ale o czujnik temperatury czego pytasz?
carlosg
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 07 lut 2016, 19:56
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9D
Skąd?: iława

Zmiana zegarów w Toledo 1L.

Post autor: carlosg »

Czyli nie warto wymieniać tych zegrów. Czujnik od temperatury silnika, bo wskazówka nie pokazuje, raz zdarzyło się jej podnieść troszkę ponad białe pole, a tak to nie działa.
Awatar użytkownika
szymlis
Forumowicz
Posty: 289
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:12
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.6i oraz 2.0 16V
Skąd?: Radom

Zmiana zegarów w Toledo 1L.

Post autor: szymlis »

Ja mam u siebie podobnie.Jednak na kompie temp jest ok. Na trasie wskazówka jest na granicy białego pola a jak zapierdzielam to nawet niżej (!) Czujnik wymieniałem ale już przywykłem że zegary żyją własnym życiem. Nie wiem czego to wina. Niebieskie kółko na tym foto masz czujnik temperatury.
Obrazek
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

Zmiana zegarów w Toledo 1L.

Post autor: remiq »

O, nie jestem jedyny z 1,9D :D
No więc jeśli chcesz obrotomierz, to szukaj licznika od 1,9TD. Łatwo go odróżnić, bo jest wyskalowany do 220km/h i obrotek do 6 tys. TDI ma do 5.5tys, a benzyny 7-8. Nie dam głowy, czy licznik od TD ma taki sam układ pinów w kostce, jak 1.9D, czy benzyny. Ja przekładając klekota w budę po benzyniaku musiałem zmienić wiązkę zegarów, bo głupiały. Sygnał do obrotomierza bierzesz ze styku z oznaczeniem "W" alternatora. Mój alternator taki styk ma.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
carlosg
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 07 lut 2016, 19:56
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9D
Skąd?: iława

Zmiana zegarów w Toledo 1L.

Post autor: carlosg »

I co jak zmieniałeś te zegary to musiałeś tylko poprowadzić ten kabel od alternatora i tyle? Nic więcej nie trzeba zmieniać?
Czy, żeby prawidłowo pokazywał prędkość muszę przełożyć tarczę? Bo być może w tym od TD mechanizm jest inny i nie trzeba tarczy przekładać?
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

Zmiana zegarów w Toledo 1L.

Post autor: irocket »

Mechanizm jest "zsynchronizowany" z tarczą. Licznik skalowany do 200 ma inny mechanizm niż ten skalowany do 220 i 260. Wymienić licznik i wiązkę i większość powinno działać
Obrazek
carlosg
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 07 lut 2016, 19:56
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9D
Skąd?: iława

Zmiana zegarów w Toledo 1L.

Post autor: carlosg »

Czyli tarczy nie zmieniać rozumiem. Obtotomierz nawet jakbym zamontował ten od benzyniaka do 7k obrotów to też powinien pokazywać prawidłowo tak?
W alternatorze mam wyjście W.
Obrazek
Skoro kabel jest już pociagnięty to gdzie go szukać? Powinien już być wpięty we wtyczkę?
Ostatnio zmieniony 09 lut 2016, 23:29 przez carlosg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

Zmiana zegarów w Toledo 1L.

Post autor: irocket »

Benzyniak z innego miejsca bierze obroty. Potrzebujesz taki licznik jak ten: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=58 ... ule_id=201 tylko poszukaj w cenie 30-40zł ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ