Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Wtyczka rozrusznika

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
handyman
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2015, 20:28
Auto: Toledo II
Model: 1.8 20V
Skąd?: Poznań

[1M] Wtyczka rozrusznika

Post autor: handyman »

Witam, czy może ktoś wie, czy wtyczka do rozrusznika jest jednakowa w Tolku II, Leonie, Golfie IV i Octavi? Przerwał mi się przewód zaraz przy samej kostce i na tę chwilę zrobiłem to na "sztukę", ale chciałbym w tygodniu pojechać na jakiś szrot i odciąć taką kosteczkę z kawałkiem przewodu, żeby zmienić to co mam teraz u siebie. Mam Toledo II 1.8 20V i nie wiem, czy przy pozostałych wersjach silnikowych lub innych samochodach co wymieniłem powyżej ta kostka jest identyczna. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

wtyczka rozrusznika

Post autor: kornat »

Są zazwyczaj dwie wtyczki, jedna z zaokrąglonym jednym bokiem, a druga kwadratowa.
handyman
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2015, 20:28
Auto: Toledo II
Model: 1.8 20V
Skąd?: Poznań

wtyczka rozrusznika

Post autor: handyman »

Chodzi o tą kwadratową, która jest przytrzymana drucikiem/sprężynką na rozruszniku.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

wtyczka rozrusznika

Post autor: kornat »

tak
handyman
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2015, 20:28
Auto: Toledo II
Model: 1.8 20V
Skąd?: Poznań

wtyczka rozrusznika

Post autor: handyman »

no właśnie:) czyli co? w wymienionych wyżej samochodach oraz w toldkach z innym silnikiem jeśli jest wtyczka kwadratowa to będzie to ten sam rozmiar i będzie pasować?
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

wtyczka rozrusznika

Post autor: kornat »

Pasuje z innych aut na płycie Golfa IV, jeżeli potrzebujesz półokrągłej to pewnie w rocznikach od ok.99-00 będzie
handyman
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2015, 20:28
Auto: Toledo II
Model: 1.8 20V
Skąd?: Poznań

wtyczka rozrusznika

Post autor: handyman »

Czy któryś z forumowych kolegów ma może taką kostkę z kilku centymetrowym przewodem lub mógłby ktoś zobaczyć za taką wtyczką przy okazji wizyty na szrocie? Ja od rana wydzwaniam po szrotach z Poznania i okolic i niestety dupa blada. W jednym co byłem mieli golfa, ale ze zmasakrowanym przodem, że nie wiadomo co gdzie było.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

wtyczka rozrusznika

Post autor: DzieX »

Kup nową w ASO i nie kombinuj. To są grosze a ładnie sobie na przewodzie zaciśniesz..
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Re: wtyczka rozrusznika

Post autor: kornat »

DzieX pisze:Kup nową w ASO i nie kombinuj. To są grosze a ładnie sobie na przewodzie zaciśniesz..

Dokładnie, a nawet jak się postara i wyciągnie z konektorami to nie będzie musiał ciąć i od nowa zarabiać.
ODPOWIEDZ