[1M] Drżenie pedałów gazu, hamulca na nierównościach

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Piio
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:11
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6 SR AKL
Skąd?: Łódź

[1M] Drżenie pedałów gazu, hamulca na nierównościach

Post autor: Piio »

Witam wszystkich szczęśliwych i mniej szczęśliwych posiadaczy toledo. W dniu dzisiejszym odebrałem seata od mechanika/elektryka. Problem był następujący. Przejeżdżając przez nierówności prawą stroną auta zaczynają drżeć pedały gazu hamulca i sprzęgła. Wpadłem na pomysł, że być może problem tkwi w ABS i tak było. Wyjąłem bezpiecznik od ABS i faktycznie problem zniknął. Po ponownym włożeniu bezpiecznika drżenie powróciło. Pracownik zakładu według jego słów przeczyścił wszystkie styki itd i miało to pomóc. Niestety nie pomogło i dalej borykam się z w/w problemem. Jest to strasznie drażniące gdy co chwila drżą Ci pedały jak jedziesz a znając nasze drogi tym bardziej można wpaść w depresje. Czy ktoś z Was miał podobny problem i wiedziałby jak pomóc? Może kwestia tkwi w samym czujniku który wypadałoby wymienić. Myślę, że wiele może być powodem drżących pedałów ale tu ewidentnie chodzi o ABS. Wiem, że odpowiedź może być oczywista czyli Zmień mechanika/elektryka ale mam nadzieje na rozwikłanie problemu. To jest mój pierwszy wątek więc bardzo Wasz proszę o wyrozumiałość a przede wszystkim administratorów tego wspaniałego FORUM. Pozdrawiam i z góry dziękuje za szczere chęci pomocy.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Drżenie pedałów gazu, hamulca na nierównościach

Post autor: DzieX »

To na pewno drżenie od ABS? Bo wszystkie 3 pedały to nie pasują do opisu.
Piio
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:11
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6 SR AKL
Skąd?: Łódź

Re: [1M] Drżenie pedałów gazu, hamulca na nierównościach

Post autor: Piio »

Napewno pedał gazu i hamulca. Co do sprzęgła nie mam pewności ale tak jak mówisz raczej chyba nie.
ODPOWIEDZ