Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: vwir »

O ile chłodnica nie wychłodzi płynu, który przez nią płynie. Przy obecnych temperaturach chłodnica radzi sobie z tym doskonale.
Awatar użytkownika
marcinek85
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 05 mar 2014, 19:41
Auto: 1M
Model: 1.9 ASV
Skąd?: Wola Batorska

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: marcinek85 »

Dziękuję bardzo za pomoc, będę obserwował co będzie w lecie, puki co wymiana termostatu pomogła zdecydowanie, samochód o wiele szybciej nagrzewa się teraz.
Cedzus
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2015, 17:29
Auto: 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Warszawa Radom

Re: [ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się a

Post autor: Cedzus »

Mam pytanie, z racji tego, że jest sobota nie jestem w stanie zweryfikować tego z aso. Czy to jest oryginalny czujnik temperatury do 1.6 AKL 8v (Tol2 1.6SR)? Czy tylko tani zamiennik? http://motoplatforma.com/index.php?d=produkt&id=10552
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: brtk »

Mam taki problem. Po mieście jak jeżdżę to mój tolek trzyma 90 stopni, nie więcej, nie mniej, natomiast jak pojadę za miasto to temperatura potrafi spaść do 70 stopni nawet, podejrzewam zacinający się termostat, ponieważ czasami za miastem tolek trzyma te 90 stopni. raz potrafi spadać temperatura a raz jest ok. jechałem ostatnio na mazury, przez całe 230km tolek trzymał temperaturę 90 stopni, natomiast już wracając, temperatura wynosiła ~70 stopni, w korku wzrastała do 90.

termostat to nie duzy wydatek, ale wolę najpierw zapytać, czy może to być też wina czujnika temperatury, czy bardziej obstawiacie termostat?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Sony »

brtk, może to być również czujnik - przerabiałem takie objawy u siebie i po wymianie czujnika spokój.
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się a

Post autor: brtk »

Teraz zauważyłem jeszcze inną rzecz. Dzisiaj w korku temperatura skoczyła mi do 100 stopni i wentylator nie załaczył się, po przejechaniu korka już więcej taka temperatura się nie powtórzyła (nawet na postoju przy właczonym silniku), natomiast wentylator ten od klimatyzacji (mniejszy) po właczeniu jej też się nie włacza. Mogą takie rzeczy też od czujnika temperatury się dziać? Albo od termostatu walniętego?
Krycho145
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 23 maja 2016, 12:31
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Bialystok

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Krycho145 »

Trudno powiedziec...Czujnik to rowniez nie jest ogromny wydatek.. Ja u siebie wymienilem czujniczek i temperatura tak nie szalala ale spadala.. Wiec i termostat poszedl do wymiany.. Takze mozesz od razu wymienic termostat i czujnik a na pewno bedziesz mial spokoj..
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się a

Post autor: brtk »

A co z wentylatorami? Było ponad 100 stopni i wentylator się nie kręcił, czy to też może byc przez czujnik lub termostat?
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: kornat »

Czujnik
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: vwir »

Jeśli nie załącza się wentylator po załączeniu klimy to sprawdź bezpieczniki na akumulatorze. Jeśli są ok to podłącz wentylator bezpośrednio pod akumulator i sprawdź, czy działa.
ODPOWIEDZ