[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

Re: [ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: powe88 »

fenomen2000 pisze:Od jakiegoś czasu coś mi stuka na dołkach chyba prawy przód( nawet młych), czy koła są prosto czy skręcone nie ma znaczenia wiec to nie przeguby. Wymienione tuleje i sworznie.. Co to może być?? Gumy stabilizatora??


Pamiętaj kup gumy stabilizatora ori z ASO. Ja kupiłem febi po roku zaczęły walić z powrotem. Jak wjedziesz na niewysoki krawężnik prawym kołem to czujesz takie uderzenie na kierownicy jeśli tak to prawdopodobnie gumy.
Podjedź na ścieżkę diagnostyczną 20zł zapłacisz a będziesz pewny co wymienić.
norbuss
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 16 kwie 2014, 10:44
Auto: Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Karczew

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: norbuss »

Witam


Od tygodnia(mrozy) tyl lewy nie daje mi spokojnie jezdzic. KAzdy dolek to normalny huk. Rozumialbym gdyby byl to caly tyl, jest to jedynie lewa strona. Na stacji diagnostycznej nie wiedza co to jest.Mysla ze moze jakas tuleja na belce itd. Wg mnie niezbyt. Moze ktos sie spotkal z czyms podobnym.
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

Re: [ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: neostar »

norbuss pisze:Witam
Od tygodnia(mrozy) tyl lewy nie daje mi spokojnie jezdzic. KAzdy dolek to normalny huk. Rozumialbym gdyby byl to caly tyl, jest to jedynie lewa strona. Na stacji diagnostycznej nie wiedza co to jest.Mysla ze moze jakas tuleja na belce itd. Wg mnie niezbyt. Moze ktos sie spotkal z czyms podobnym.


U mnie to samo tylko, że z prawej strony. Jakby ktoś walił młotkiem w zawieszenie. Również byłem na stacji diagnostycznej i zawieszenie jest ok. Zastanawiające jest to, że jak przejeżdżam np przez próg zwalniający to stuk jest po zjechaniu z progu. Przy wjeżdżaniu cisza. Nie mam pomysłu co to może być.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: vwir »

Tuleje na belce potrafią dawać takie objawy. Wystarczy je dokładnie obejrzeć, czy nie są naderwane.
Awatar użytkownika
Alvaroo
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 09 wrz 2015, 20:44
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6 16V
Skąd?: Radomsko

Dziwne pukanie z prawej strony

Post autor: Alvaroo »

Siema :) postanowiłem napisać tu ponieważ żaden mechanik nie jest w stanie mi pomóc i jest to troche denerwujące. Mam seata toledo 1.6 LPG, od dłuższego czasu rozpoczęło się pukanie z przedniej prawej strony samochodu. Puka przy wjezdżaniu w dziure, nierównosciach a czasem na równym asfaldzie ! Wymienione zostały łączyniki, łożyska, stablizator, przegub wewnetrzny oraz sworzeń.. Amortyzatory sprawdzone i są okej. Pytam was bo może ktoś miał podobny problem.. To pukanie staje sie coraz głośniejsze i coraz bardziej denerwujące.. pomóżcie ;(
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Dziwne pukanie z prawej strony

Post autor: vwir »

Sprawdzałeś łożysko MacPhersona? To by pasowało do objawów.
Awatar użytkownika
Alvaroo
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 09 wrz 2015, 20:44
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6 16V
Skąd?: Radomsko

Dziwne pukanie z prawej strony

Post autor: Alvaroo »

nie mam pojęcia nawet co to jest ... ;/
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Dziwne pukanie z prawej strony

Post autor: vwir »

Podnieś maskę, weź drugą osobę i niech jedna osoba kręci kierownicą maks w lewo i potem maks w prawo a druga osoba niech obserwuje górne mocowania amortyzatorów. Jeśli obydwa płynnie się kręcą (nie przeskakują) to raczej nie to.
Awatar użytkownika
Alvaroo
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 09 wrz 2015, 20:44
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6 16V
Skąd?: Radomsko

Dziwne pukanie z prawej strony

Post autor: Alvaroo »

a i zapomnialem dodać ze strasznie sciąga auto na prawą stronę podczas jazdy.. a co do tego MacPhersona to sprawdze niedlugo..
Cedzus
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2015, 17:29
Auto: 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Warszawa Radom

Dziwne pukanie z prawej strony

Post autor: Cedzus »

Mając takie pukanie mechanik podejrzewał, że to skrzynia biegów, pukanie narastało przy przyspieszaniu. Okazało się, że tylko tuleja. Po wymianie cichutko tylko szum opon :)
ODPOWIEDZ