Minimalne wycie po odpuszczeniu pedału gazu Seat 1.9 150 ARL

Tematy ogólno-techniczne
Marcin_Toledo
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 21 paź 2014, 22:29

Minimalne wycie po odpuszczeniu pedału gazu Seat 1.9 150 ARL

Post autor: Marcin_Toledo »

Witam wszystkich. Ostatnio po dłuższej trasie autostrady zauważyłem ze jak jechałem na 5 biegu tak powyżej średnio 80+ zauważyłem ze po odpuszczeniu pedału gazu słyszałem minimalne " łuuu " tak jakbym jechał po pasie. Tylko to się działo jak odpuściłem pedał gazu jak miałem pedał i przyśpieszałem to nic nie słyszałem. Mam jakieś dziwne wrażenie , że coś sie dzieje z 5 biegiem. Synchronizatory nic nie zgrzytają , biegi wszystko sprzęgło pracuje idealnie. Dzieje się tylko to jak jadę na 5 i po odpuszczeniu przy prędkości np 100 słychać minimalne jakby wycie ( tylko po odpuszczeniu pedału gazu bo jak trzymam pedał gazu to nic kompletnie nie słychać podczas przyśpieszania ). Proszę o jakieś informacje. Skrzynia jest sucha nie zauważyłem wycieku , od kupna nie sprawdzałem oleju w skrzyni
Awatar użytkownika
Bartek26
Forumowicz
Posty: 733
Rejestracja: 22 gru 2013, 21:27
Auto: Mazda
Model: 5 cr19
Skąd?: Żary

Minimalne wycie po odpuszczeniu pedału gazu Seat 1.9 150 ARL

Post autor: Bartek26 »

a to nie jest jakas wada tych skrzyn ze 5 bieg szlag trafia ? bo ode mnie kolega z klubu mial też coś z 5tym biegem w arl'u i pisal że to wada w tych skrzyniach.
Skill.... You can't buy it ....
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

Minimalne wycie po odpuszczeniu pedału gazu Seat 1.9 150 ARL

Post autor: peter174 »

skrzynia 6 biegowa tak niestety z czasem ma .. spowodowane to jest tym ze z czasem wałek 5 i 6 biegu wyciera obudowe skrzyni i powstaje luz wzdłuzny na tym wałki ... mozna sie ratowac stosujac podkładki ..
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Marcin_Toledo
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 21 paź 2014, 22:29

Minimalne wycie po odpuszczeniu pedału gazu Seat 1.9 150 ARL

Post autor: Marcin_Toledo »

A powiedzcie mi chłopaki czy to robić czy nie robić ? Czy po prostu zostawić temat i tak jezdzić czy może się stać większa szkoda z czasem? Bo to prędzej tego nie było ja dopiero te auto nie dawno kupiłem zrobiłem nim 6 tys , jeszcze 5 tys temu tego nie było słychać tylko po takiej ostrej jezdzie na autostradzie jak przegnoniłem go porządnie to wracałem z autostrady i odpuściłem pedał a tu takie coś mnie zaskoczyło. Co najlepiej zrobić w tym przypadku? Ogólnie skrzynia do Arla 150km Toledo kosztuje 500, 590zł + robocizna oleje to myśle ze 1000zł trzeba liczyć bo podejrzewam , że wyskoczy uszczelniacz na skrzyni i półośkach to trzeba te min 1000zł liczyć. Najbardziej się obawiam , że kupie drugą skrzynie włożę ją a okaże się że to smietnik ze głowa mała albo pojeżdżę chwile i będzie niespodzianka. Myśle jak najlepiej zrobić jakbym miał to robić czy po prostu przełożyć cały bieg z tej drugiej nowej skrzyni czy po prostu cała skrzynie do auta i wsio. Takto sprzęgło skrzynia pracuje perfekto nic nie rzęzi dwumas wszystko jak oryginał biegi jak masełko wchodzą..
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Minimalne wycie po odpuszczeniu pedału gazu Seat 1.9 150 ARL

Post autor: Kitaj »

Czytasz chłopie co ci kolega wyżej pisał czy nie? Co ci da wymiana biegu jak luz ma wałek a nie tryb, usterka jest szeroko opisana na leon clubie gdzie ludzie wytaczali sobie podkładki i wszystko wsio chodziło a wymiana skrzyni na inną będzie polegać na tym że ta nowa też będzie wyła :D I nie bójcie się tak tych używanych skrzyń... Przecież są wypadki czy auta z anglii i skrzynie są dobre. I dla świętego spokoju jak kupiłeś auto uzywane i jednak chciałbyś ściągać skrzynie to lepiej wymień sobie sprzęgło z dwumasem od razu i spokój później będziesz musiał znowu 300 bulić za zdjęcie skrzyni
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Minimalne wycie po odpuszczeniu pedału gazu Seat 1.9 150 ARL

Post autor: marek_igor »

Kolega to przechodził po zakupie Leona ARL, przy hamowaniu silnikiem na 5 biegu było delikatne wycie, Koszt całkowity to ok 900 zł. Wymienili jakieś łożyska czy coś tam, ubytek w wytartej obudowie skrzyni uzupełnili i wszystko ładnie śmiga.
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

Minimalne wycie po odpuszczeniu pedału gazu Seat 1.9 150 ARL

Post autor: jakub_bb »

przy jakich przebiegach to się dzieje? tak z ciekawości.
Mój miał przy sprzedaży 265 i miał nawet ori sprzęgło z dwumasem
Marcin_Toledo
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 21 paź 2014, 22:29

Minimalne wycie po odpuszczeniu pedału gazu Seat 1.9 150 ARL

Post autor: Marcin_Toledo »

Ja już również mam jak narazie problem rozwiązany :) Odpukać , ale mam nadzieje ze bedzie wszystko ok dzisiaj auto wyjechało z warsztatu i jak narazie jest okej. U mnie był luz wzdłuż i łożysko latało wzdłuż wyrobiło sie w obudowie , podobno to jest ich wadliwy problem w skrzyni. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz kurde czy wymieniać olej czy zostawić ten który jest stary podejrzewam ze jeszcze oryginalny , podobno troszeczke oleju brakowało to mi go uzupełnili ale nie wymieniali. Ode mnie mechanik powiedział , że w żadnym się wypadku nie wymienia oleju w skrzyni jak już to się go tylko dolewa. Proszę o jakieś wasze zdanie jak najlepiej zrobić. Pozdro!
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Minimalne wycie po odpuszczeniu pedału gazu Seat 1.9 150 ARL

Post autor: Kitaj »

Marcin_Toledo pisze:Ode mnie mechanik powiedział , że w żadnym się wypadku nie wymienia oleju w skrzyni jak już to się go tylko dolewa.

:mrgreen: :mrgreen:
Takiego mechanika to bym kopnął w dupe czym prędzej
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Minimalne wycie po odpuszczeniu pedału gazu Seat 1.9 150 ARL

Post autor: marek_igor »

Wymień olej. Z tego co czytałem to najlepszy do skrzyni to Castrol 75w90. Ja akurat wlałem Valvoline bo Castrola nie było. U mnie ze skrzynią problemów nie było, sprzedałem auto, ale u kolegi w Leonie gdzieś przy ok 160 tys km
ODPOWIEDZ