[ALL] Rozpórka

Tematy ogólno-techniczne
SAGAL

[ALL] Rozpórka

Post autor: SAGAL »

dobra rzecz i i ma to sens tylko przy glebie ;] a cena hm napewno nie tania ;] no chyba ze od golfa 3 pasuje do tola 1L to moze byc troszkę tansza
Awatar użytkownika
Kuman
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 30 sty 2009, 18:04

[ALL] Rozpórka

Post autor: Kuman »

Ja bym się kłócił z tym, że ma sens tylko na glebie. Założenie rozpórki (kompletu rozpórek) do auta z seryjnym zawieszeniem również poprawi znacząco sztywność nadwozia, w przypadku naszych FWD niweluje w jakimś stopniu podsterowność.
W przypaku montażu dajmy na to Bilsteinów B6 i seryjnych sprężyn (lub od TS) rozpórki nie mają sensu ? Jak dla mnie mają :)
Montaż rozpórek również skutecznie pozwala walczyć ze skrzypiącymi plastikami we wnętrzu (na twardym zawiasie).
Jak ktoś chce kupić rozpórkę to odradzam te aluminiowe z allegro za trochę ponad 100zł - raz taką zakładałem i przy dokręcaniu spawy już jęczały, tak jak pisał Grze$iuuu, ze sztywnością to to ma mało wspólnego. Polecam rozpórki Wiechers, Sparco, Supersport.
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[ALL] Rozpórka

Post autor: bartek »

Rozpórka z audi s3. Zakup używki około 250 zeta. Ciężko opisać, ale prowadzi się lepiej i pewniej, może mniej buja-podskakuje :-P
Obrazek
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Awatar użytkownika
bart111
Forumowicz
Posty: 599
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:54
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Cegłów/Wwa

[ALL] Rozpórka

Post autor: bart111 »

ja mam u siebie rozpórkę Weichers'a na przód. Jazda w zakrętach jest o wiele pewniejsza niż bez niej. Przód samochodu jest wyraźnie sztywniejszy i pewniej wchodzi/wychodzi w/z zakręty/ów. Teraz planuje jeszcze założyć rozpórkę na tylne kielichy i też to będzie produkt Weichers'a :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Rozpórka

Post autor: Kitaj »

Tak z ciekawości ostatnio sobie po czytałem na temat rozpórek i jestem w szoku ile można tego zamontować...

Ciekawa stronka:
http://www.rpmotorsport.pl/auta/seat_toledo_ii_1999-2005_-_rozporka_tylna_dolna-p-9293.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-05&utm_content=9293#nclid=957daa83b2e89a1e324e83920a943ba0

Po zamontowaniu tego wszystkiego auto musi sie prowadzic chyba jak WRC - Warcy Rycy Cescy :mrgreen:
Kiziak
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 10 kwie 2010, 19:41
Auto: Toledo 2 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Warszawa

[ALL] Rozpórka

Post autor: Kiziak »

Czy ktoś faktycznie może stwierdzić, że po założeniu stalowej górnej rozpórki do tolka 2 lepiej się auto prowadzi? Czy te auta nie są już wystarczająco sztywne aby radzić sobie z seryjnym zawieszenem i jest to tylko lanserski zabieg?

Mi się zdaża jeździć bardzo szybko (zakręty na granicy przyczepności codzienność) i zastanawiam się na ile w zakrętach auto będzie się lepiej zachowywać, pomijając moją świadomość i satysfakcje w pokonywaniu zakrętu że mam rozpórkę pod maska :) za 400 pln.

Nie zaprzecze że przy aucie biorącym udział w rajdach się przyda rozpórka tam są większe prędkości i przeciążenia. Twarde zawieszenie...
Seryjnym autem i tak nie przekroczy się pewnej granicy i czy w tych granicach rozpórka coś zmieni?
Awatar użytkownika
bart111
Forumowicz
Posty: 599
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:54
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Cegłów/Wwa

[ALL] Rozpórka

Post autor: bart111 »

Kiziak pisze:Czy ktoś faktycznie może stwierdzić, że po założeniu stalowej górnej rozpórki do tolka 2 lepiej się auto prowadzi? Czy te auta nie są już wystarczająco sztywne aby radzić sobie z seryjnym zawieszenem i jest to tylko lanserski zabieg?

Mi się zdaża jeździć bardzo szybko (zakręty na granicy przyczepności codzienność) i zastanawiam się na ile w zakrętach auto będzie się lepiej zachowywać, pomijając moją świadomość i satysfakcje w pokonywaniu zakrętu że mam rozpórkę pod maska :) za 400 pln.

Nie zaprzecze że przy aucie biorącym udział w rajdach się przyda rozpórka tam są większe prędkości i przeciążenia. Twarde zawieszenie...
Seryjnym autem i tak nie przekroczy się pewnej granicy i czy w tych granicach rozpórka coś zmieni?


Lepiej się prowadzi, auto jest sztywniejsze i nie ma takiego kładzenia się w zakrętach, lepiej je się czuje na kierownicy. Jeszcze jak jest do tego zawias zrobiony to jest super sprawa.
Ja mam u siebie rozpórkę Weichers'a
Obrazek
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Rozpórka

Post autor: kornat »

A jak się jeździ z rozpórką przy seryjnym zawiasie? Te z allegro za 150zł są coś warte?
Awatar użytkownika
bart111
Forumowicz
Posty: 599
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:54
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Cegłów/Wwa

[ALL] Rozpórka

Post autor: bart111 »

kornat pisze:A jak się jeździ z rozpórką przy seryjnym zawiasie? Te z allegro za 150zł są coś warte?


Niestety ciężko mi coś powiedzieć na temat rozpórki + seryjnego zawiasu bo ja mam u siebie B6 + Eibach, ale na pewno różnica też jest jakaś bo przednie kielichy zostają usztywnione i karoseria nie składa się tak np. w zakrętach, z tym że nie będzie na pewno takiego efektu.
Co do tych tanich rozpórek to one jakąś tam rolę spełniać będą, ale czy zaraz uchwyty nie popękają i jak one faktycznie pracują pod obciążeniem to ciężko powiedzieć. Wiem że cena dobra ale jak to mówią - "oszczędności są dla bogatych ludzi" ;-)
Popatrz za ori rozpórkami od audi (Używki) bo one są dobre i można czasami trafić je w dobrej cenie.
Obrazek
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[ALL] Rozpórka

Post autor: jonson22 »

Jak już ktoś chce spinać zawieszenie to najlepiej dół i górę, sama góra to tylko pozorna poprawa, szybkie pokonywanie zakrętów to też duży wpływ na to ma technika jazdy w zakręcie do tego dobra opona :) i można bez rozpórek smigać :)
ODPOWIEDZ