Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Tapicerka / podsufitka

Tematy ogólno-techniczne
lawrence86
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2008, 20:14
Kontakt:

Tapicerka / podsufitka

Post autor: lawrence86 »

Witam. Kupiłem Toledo 1.8 '95. Ktos kombinował przy zegarach bo nie są zamocowane tylko luźno leżą zaplastikiem. ktoś wie jak i co żeby niczego nie połamać?
Ostatnio zmieniony 06 maja 2009, 12:49 przez lawrence86, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

Tapicerka / podsufitka

Post autor: CYRULIK »

proponuje sie przywitać, dopiero zadawać pytania :evil:
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
toledziak95
Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:25

Tapicerka / podsufitka

Post autor: toledziak95 »

Śruby masz pod kratkami nawiewu które się wyciąga ciągnąc do siebie, na górze kratek, a także jedna centralnie na przeciw zegara między kierownicą a samymi zegarami, są też ukryte za przełącznikami dookoła zegarów (musisz wyjąć przełączniki a sam ujrzysz je) ;] Potem gdy wszystko poodkręcasz wyciągasz z użyciem siły plastik i gotowe;]
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

Tapicerka / podsufitka

Post autor: Tomek »

Trzeba uważać na tą osłonę licznika, bo łatwo ja połamać, a nie jest ona tania. Z tego co pamiętam to wkręty mocujące osłonę licznika są:
- za kratkami wlotu powietrza (trzeba je wyciągnąć)
- za przełącznikami lub zaślepkami które są obok samego licznika
- pod plastykiem który przykrywa panel sterowanie nawiewami
- i jeden nad licznikiem
chyba wszystkie:)
lawrence86
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2008, 20:14
Kontakt:

Tapicerka / podsufitka

Post autor: lawrence86 »

Wielkie wielkie wielkie dzięki:-)
woojtaas88
Forumowicz
Posty: 238
Rejestracja: 19 lis 2008, 00:33

Potrzebny schemat okrecania całej tapicerki

Post autor: woojtaas88 »

mianowicie po odkreceni schowka panelu nagrzewnia dmuchaw i licznika.mam problem ze sciagnieciem kokpitu jak to zrobic prosze o szybka pomc
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

Tapicerka / podsufitka

Post autor: Tomek »

Kokpit jest przykręcony od komory silnika (chyba 4 śruby ) i po bokach (śruby są pod zaślepkami)
woojtaas88
Forumowicz
Posty: 238
Rejestracja: 19 lis 2008, 00:33

Tapicerka / podsufitka

Post autor: woojtaas88 »

no tak sruby sa 4 po bokach pod zaslepkamo 8mm ale jeszcze w srodku jest kilka około 8 tez 8mm po odkreceniu jednak cos mi blokuje przy szybie tapicerke a niechcem tego wyrwac czy połamac prbowałem do góry i do siebie nadół w boki i nic jak to tam jest zaczepione ze to tak zejsc niechce juz nawet dmuchawe obniżałe i niecholory niewychodzi.
Awatar użytkownika
marcinjanowski
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 30 gru 2008, 19:29
Kontakt:

Demontaż podsufitki! jakis manual?

Post autor: marcinjanowski »

Witam, ma ktos moze jakas instrukcje demontazu podsufitki? chce zdemontowac i wymienic cala antene z kablem itp, ale jak sie do tego zabrac? ktos kiedys montowal na szybie antene od gpsu wiec sie tu chyba dobierali jakos :) ale teraz pytanie jak?
pozdrawiam
marcin
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

Tapicerka / podsufitka

Post autor: Tomek »

a od komory silnika odkręciłeś?
ODPOWIEDZ