BENZYNKA kontra LPG

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

BENZYNKA kontra LPG

Post autor: CYRULIK »

Myśle że taki ring sie przyda ;)
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

BENZYNKA kontra LPG

Post autor: Sony »

Heh :) Cyrulik widzę wprawne oko ;) Oczywiście benzynka :) Jedyny plus autka z gazem jest taki, że ma dalszy zasięg doliczając benzynę no i tańsza eksploatacja ewentualnie ;)
Awatar użytkownika
dany_2
Forumowicz
Posty: 825
Rejestracja: 09 wrz 2008, 09:11

BENZYNKA kontra LPG

Post autor: dany_2 »

benzyna fakt faktem droższa ale nie katuje silnika i przynajmniej czuć przyspieszenie przy wyprzedzaniu chociaż by nawet. PUNKT DLA BENZYNY :mrgreen:
ALLka

BENZYNKA kontra LPG

Post autor: ALLka »

Sony87 pisze:no i tańsza eksploatacja ewentualnie ;)
hehe to chyba jednak TYLKO jeździłeś autkiem z gazem :P

Wcale nie jest takie tanie, bo przy dbaniu trzeba częściej wymieniać świeczki i przewody WN, filtry gazu, powietrza :) Przegląd jest droższy :D

Pocieszająca jest cena, zwłaszcza teraz :)

Przy instalacji sekwencyjnej ciężko wyczuć spadek mocy o 2-3KM ;)
Awatar użytkownika
Robo
Zasłużony
Posty: 416
Rejestracja: 12 sie 2008, 13:49

BENZYNKA kontra LPG

Post autor: Robo »

Gdyby gaz był taki dobry to większość producentów sprzedawałaby auta fabrycznie wyposażone w instalację LPG. Ztego co pamiętam to 406 była tak w Polsce sprzedawana. ;-)
Moderacja jest wtedy, kiedy ja cenzuruję, a cenzura wtedy, kiedy mnie moderują.
DENEBO
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:56
Kontakt:

Re: BENZYNKA kontra LPG

Post autor: DENEBO »

CYRULIK pisze:Myśle że taki ring sie przyda ;)


CYRULIK - nie jestem przekonany czy taki wątek ma sens :-/
Może dojść do wirtualnej bijatyki, a to nie jest potrzebne... :-?
Tyle ile jest ludzi tyle będzie argumentów......
Ja osobiście posiadałem kilkanaście lat samochody z LPG i absolutnie nie narzekałem na ten rodzaj paliwa, co do słabszych osiągnięć - może i tak ale to znikoma różnica
Narzekania że silnik w dupę dostaje - hmmm a który nie dostaje, prawda spalanie gazu w komorze generuje wyższą temperaturę spalania to prawda...To może skrócić żywotność silnika...

A narzekać będą tylko Ci którzy mieli problemy z instalacjami gazowymi i popierdułki
( czytaj marudy :mrgreen: ) A ja na temat LPG mam naprawdę sporo do powiedzenia :mrgreen:

:569:
Pozdrawiam

:569: :569: :569: :569: :569: :569: :569: :569: :569: :569: :569: :569:
Ostatnio zmieniony 25 sty 2009, 19:38 przez Sensis [Crawler], łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

BENZYNKA kontra LPG

Post autor: Sony »

hehe to chyba jednak TYLKO jeździłeś autkiem z gazem :P

nie no benzynką też ;) jednak w tej eksploatacji chodziło mi głównie o koszt zakupu paliwa:) Wiedziałem, że zabrzmi zbyt ogólnie :-D O tym że przegląd droższy i wymiany częstsze to wiadomo ;)
ALLka pisze:Przy instalacji sekwencyjnej ciężko wyczuć spadek mocy o 2-3KM ;)
Mimo wszystko silniczek bardziej cierpi ;-)

Robo pisze:Gdyby gaz był taki dobry to większość producentów sprzedawałaby auta fabrycznie wyposażone w instalację LPG. Ztego co pamiętam to 406 była tak w Polsce sprzedawana. ;-)
Święte słowa.
A narzekać będą tylko Ci którzy mieli problemy z instalacjami gazowymi i popierdułki ( czytaj marudy ) A ja na temat LPG mam naprawdę sporo do powiedzenia :mrgreen:
Denebo ja nie neguję gazu, wiadomo na nim się też będzie jeździło i nie będzie żadnych problemów... Jednak rozważając kwestię jakości to benzynka góruje. Co do wydajności autka to może zależy jaki silnik etc., nie każdy będzie jednakowo tolerował gazik, no i wiadomo dużo zależy od dbania właściciela i samego montażu instalacji gazowej. Jednak gaz nie dorówna benzynie mimo faktycznie niewielkiej różnicy w spadku mocy...
Ostatnio zmieniony 25 sty 2009, 19:40 przez Sony, łącznie zmieniany 1 raz.
ALLka

BENZYNKA kontra LPG

Post autor: ALLka »

DENEBO pisze:Narzekania że silnik w dupę dostaje - hmmm a który nie dostaje, prawda spalanie gazu w komorze generuje wyższą temperaturę spalania to prawda...
Prawda, zwłaszcza gdy są "zdolni", którzy urządzają sobie ściganie na LPG wtedy ino patrzeć jak uszczelka leci czy wypalą sie gniazda....



moje 3 auto z LPG, będę bronić bo to dobra alternatywa :D

Konrad trzymam z Tobą :564:
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

BENZYNKA kontra LPG

Post autor: CYRULIK »

DENEBO pisze:CYRULIK - nie jestem przekonany czy taki wątek ma sens
Może dojść do wirtualnej bijatyki, a to nie jest potrzebne...


DANEBO skoro jest benzyna kontra diesel to dlaczego ma nie być z LPG
ja osobiście tez nie moge żle mówić o LPG zrobiłem, zamontowałem go w aucie z 120 tyś na szafie, zrobiłem na LPG 250 tyś. i silnik mając 370 tyś. był w dobrym stanie
jest jedna prosta zasada JAK DBASZ TAK MASZ ;-)
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
DENEBO
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:56
Kontakt:

BENZYNKA kontra LPG

Post autor: DENEBO »

moje 3 auto z LPG, będę bronić bo to dobra alternatywa :D

Konrad trzymam z Tobą :564:


No właśnie i to jest fakt niezaprzeczalny!!!
1-ten kto miał samochód z LPG i nie miał problemów będzie bronił tej alternatywy , czyli będzie za LPG
2- ten który miał auto z LPG i miał same kłopoty, powie że nie chce tego cholerstwa widzieć
3- A ci co o LPG tylko coś słyszeli, i tylko ze słyszenia maja wiedzę na ten temat, to właściwie nie powinni ( nie obrażając nikogo ) na ten temat się wypowiadać, ponieważ to jest bardzo złożony temat i w 5 zdaniach nie da się opowiedzieć...A banialuki można snuć godzinami.... :-|

Pozdrawiam Wszystkich niedowiarków i wiarków :mrgreen:

[ Dodano: 2009-01-25, 19:49 ]
CYRULIK pisze:
DENEBO pisze:CYRULIK - nie jestem przekonany czy taki wątek ma sens
Może dojść do wirtualnej bijatyki, a to nie jest potrzebne...


DANEBO skoro jest benzyna kontra diesel to dlaczego ma nie być z LPG
ja osobiście tez nie moge żle mówić o LPG zrobiłem, zamontowałem go w aucie z 120 tyś na szafie, zrobiłem na LPG 250 tyś. i silnik mając 370 tyś. był w dobrym stanie
jest jedna prosta zasada JAK DBASZ TAK MASZ ;-)


Jak widać, w Twoim przypadku same superlatywy na temat LPG i tak trzymać...
Gratuluje wytrwałości i kolejnych 250.000km

Pozdro :568:
ODPOWIEDZ