[1L] Problem z klapą bagażnika

Tematy ogólno-techniczne
Omen
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:34

[1L] Problem z klapą bagażnika

Post autor: Omen »

Wczoraj jeszcze trochę powalczylem z klapą. Zrobione teraz jest jak w nowym z odległości 2cm puszczona klapa się zatrzaskuje.
Było to co powiedział kolega Bonbini, naciąg ciegien był popsuty. Wyregulowanie tego wcale nie było tak proste jak to się wydawało ale ze wszystkim da się wygrać :-)

Do smarowania zamków polecam smar miedziowy nie wysycha zapobiega blokowaniu i zapiekaniu

Jest możliwość regulacji drzwi w 1L bo bym sobie też wyregulował bo mi trochę kłapią :)

Dziękuję i pozdrawiam
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L] Problem z klapą bagażnika

Post autor: szymekgd »

WD-40 nie nadaje się do smarowania!


A kto pisze o smarowaniu? Do rozruszania się nadaje, potem trzeba przesmarować, a najlepiej pewnie w ropie wymyć.
Michal
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

[1L] Problem z klapą bagażnika

Post autor: Bonbini »

Omen pisze:Jest możliwość regulacji drzwi w 1L bo bym sobie też wyregulował bo mi trochę kłapią


W drzwiach szczególnie tylnych zamki lubią się zacinać. Regulacji tam nie przeprowadzisz jak z zamkami bagażnika, ale po przesmarowaniu samych zamków wszystko chodzi jak należy. Pamiętaj, że zamki są na śruby imbusowe i ciężko czasem się poddają przy odkręcaniu ;-)
Omen
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:34

[1L] Problem z klapą bagażnika

Post autor: Omen »

No ciężko ciężko z nimi zostawiam to na po niedzieli bo imbusy mi się wylamaly :-)

Przytargam z roboty palnik i butle z acetylenem i pomogę delikatnie srubom bo żaden środek penetrujacy nie dał rady od rana ;-)
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1L] Problem z klapą bagażnika

Post autor: remiq »

Omen pisze:Przytargam z roboty palnik i butle z acetylenem i pomogę delikatnie srubom bo żaden środek penetrujacy nie dał rady od rana


Kup porządny imbus nasadkę 1/2" np. Stanleya (znajomy robił z nich łamaki do zamków), a nie taki w komplecie za 4,50 i nic nie grzej. Lakier sobie przygrzejesz i zacznie rudzieć.. Załóż na niego eleskopowy klucz do kół, albo dobrą grzechotkę. U mnie taki patent dał radę.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Awatar użytkownika
szymlis
Forumowicz
Posty: 289
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:12
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.6i oraz 2.0 16V
Skąd?: Radom

[1L] Problem z klapą bagażnika

Post autor: szymlis »

Problem nie dotyczy zamka drzwi, a bagażnika, ale nie chcę robić burdelu i zakładać kolejny temat. Poszedł mi już drugi zamek w bagażniku. Jest tam taki metalowy dzyndzel co popycha mechanizm zamka po naciśnięciu. Zamek ogólnie dość ciężko chodził i trzeba było lekkiej siły do wciśnięcia, aż w końcu ten metal nie wytrzymał. Ostatnio sporo szukałem tego po szrotach, ale w końcu w serwisie zamówiłem cały zamek z kluczykiem. Zastanawiam się jak po wymianie uniknąć takiej awari na przyszłość, jak to poprawić żeby lżej chodziło. Dałem podkładki pod zamek po obu stronach, żeby łatwiej się otwierało, ale nie zdało to egzaminu raczej. Jakieś propozycje?

[ Dodano: 2015-06-05, 20:48 ]
Pojeździłem po szrotach dzisiaj i nigdzie nie mogłem dostać tego. Chyba kupie dodatkowy siłownik do mojego centralnego i go tam wepne, przynajmniej będę miał pewność że nie pęknie mi to 3 raz :)
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1L] Problem z klapą bagażnika

Post autor: remiq »

Przesmaruj cały mechanizm cięgien od wkładki do zamków.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
mulan84
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2017, 11:51
Auto: 1L
Model: 1.6 8v AFT
Skąd?: Łódź

[1L] Mechanizm zamka klapy(cięgna) centralny zamek

Post autor: mulan84 »

Witam,
Poszukuję zdjęcia mechanizmu klapy tylnej, mam uszkodzony i nie mogę otworzyć klapy z zamka z zewnątrz, brakuje jakiś części ale nie wiem jakich. Na ETCE nie mogę dojść do tego co mi potrzeba.
Może ma ktoś możliwość zrobienia takiego zdjęcia albo pokazania jak to powinno wyglądać, a może ma do sprzedania takie bebechy?

U mnie wygląda to tak.
IMG_20170923_125054.jpg

Pozdrawiam
Łukasz
Ostatnio zmieniony 23 paź 2017, 10:59 przez mulan84, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

Re: [1L] Problem z klapą bagażnika

Post autor: irocket »

Te dwa elementy zaznaczone na czerwono powinny być połączone ze sobą i ten pręt pod kółkiem a nad zamkiem to prosty powinien być.
Załączniki
sda.png
Obrazek
mulan84
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2017, 11:51
Auto: 1L
Model: 1.6 8v AFT
Skąd?: Łódź

[1L] Problem z klapą bagażnika

Post autor: mulan84 »

Czyli połączyć te dwa plastiki jakąś śrubą oraz z tego co rozumiem brakuje mi jeszcze cięgna który łączy te dwa plastikowe elementy bezpośrednio z wkładką zamka?
ODPOWIEDZ