[ALL] Skrzynia biegów

Tematy ogólno-techniczne

Moderatorzy: remiq, Sony, CYRULIK, Roxon40, peter174

[ALL] Skrzynia biegów

Postprzez Mad_Maxs » 28 września 2017, o 20:36

Dzisiaj przy wymianie oleju w silniku, wpadł też nowy olej do skrzyni biegów. Niestety lewarek nadal ciężko chodzi. Widziałem gdzieś, że przy lewarku powinienem sobie włożyć coś fi5 żeby go zablokować w konkretnej pozycji, potem blokada przy skrzyni takim zagiętym (wygląda jak czarny imbus) i dopiero te plastiki się naciąga i puszcza żeby się wyregulowało ??

Druga sprawa, że biegi są tam gdzie powinny, a jedynie sam lewarek ciężko chodzi. Tzn. 1-4 wchodzą za każdym razem, wsteczny to samo, zero zgrzytów, itp. 5 bieg, raczej na mieście nie używany, ale zazwyczaj jest tam gdzie powinien, chociaż od wielkiego dzwonu, zdarzy się że muszę go poszukać. No to może jednak smarowanie kulki od góry??
Obrazek
Mad_Maxs
Forumowicz

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.8 AGN

[ALL] Skrzynia biegów

Postprzez Mad_Maxs » 3 października 2017, o 20:16

Odpiąłem linki od skrzyni i lewarek chodzi leciutko, nie czuć oporów. Zablokowałem skrzynię, zablokowałem lewarek i pozwoliłem linką się na nowo ustawić. Jest lepiej, ale do wbicie biegu jest nadal takie mocne, trudno to opisać, nie trzeba się z lewarkiem siłować, trafia w biegi, ale nie jest to takie płynne i delikatne jak w każdym aucie do tej pory, jakim jeździłem.
Obrazek
Mad_Maxs
Forumowicz

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.8 AGN

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne