[ALL] Skrzynia biegów

Tematy ogólno-techniczne

Moderatorzy: remiq, Sony, CYRULIK, Roxon40, peter174

[ALL] Skrzynia biegów

Postprzez Mad_Maxs » 28 września 2017, o 20:36

Dzisiaj przy wymianie oleju w silniku, wpadł też nowy olej do skrzyni biegów. Niestety lewarek nadal ciężko chodzi. Widziałem gdzieś, że przy lewarku powinienem sobie włożyć coś fi5 żeby go zablokować w konkretnej pozycji, potem blokada przy skrzyni takim zagiętym (wygląda jak czarny imbus) i dopiero te plastiki się naciąga i puszcza żeby się wyregulowało ??

Druga sprawa, że biegi są tam gdzie powinny, a jedynie sam lewarek ciężko chodzi. Tzn. 1-4 wchodzą za każdym razem, wsteczny to samo, zero zgrzytów, itp. 5 bieg, raczej na mieście nie używany, ale zazwyczaj jest tam gdzie powinien, chociaż od wielkiego dzwonu, zdarzy się że muszę go poszukać. No to może jednak smarowanie kulki od góry??
Obrazek
Mad_Maxs
Forumowicz

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.8 AGN

[ALL] Skrzynia biegów

Postprzez Mad_Maxs » 3 października 2017, o 20:16

Odpiąłem linki od skrzyni i lewarek chodzi leciutko, nie czuć oporów. Zablokowałem skrzynię, zablokowałem lewarek i pozwoliłem linką się na nowo ustawić. Jest lepiej, ale do wbicie biegu jest nadal takie mocne, trudno to opisać, nie trzeba się z lewarkiem siłować, trafia w biegi, ale nie jest to takie płynne i delikatne jak w każdym aucie do tej pory, jakim jeździłem.
Obrazek
Mad_Maxs
Forumowicz

Engine: 1.8 AGN

Rozleciała się skrzynia biegów .

Postprzez muzyk661 » 2 lutego 2018, o 23:04

Witam . Jestem posiadaczem TOLEDO II od 4 lat a od 1, roku borykam się z problemem sypiącej się skrzyni biegów tzn . przez okres 3 regenerowałem wymieniałem i znów regenerowałem . Na początku wypadły nity z skrzyni tak że rozdarło obudowę skrzyni i wylała olej dałem do regeneracji po chwili spokoju podobna sytuacja , to dałem znów na wymianę i miały być wymienione nity na śruby znów chwila spokoju aż do dziś 2 stuki a pod autem plama oleju ze skrzyni . Błagam niech ktoś poradzi co zrobić ( wymienić skrzynie znów np z allegro , założyć jakąś inną od jakiegoś innego auta ale pasującą która nie ma problemu z nitami ) Powiem tyle że auto nie dostaje wycisku np ruszanie z pisków , bądź ostrych redukcji tylko zwykła jazda do pracy dziennie 60 km z prędkością max . 110km/h czasem trochę jazdy po mieście .
muzyk661
Świeżak

Car: TOLEDO II
Engine: 1.6 8V

[ALL] Skrzynia biegów

Postprzez Sony » 2 lutego 2018, o 23:42

Nity miały być wymienione na śruby czy faktycznie były wymienione ? Nie słyszałem jeszcze, żeby komuś się skrzynia rozsypała po wymianie nitów na śruby :roll:
Sony
Junior Admin

Engine: 1.9 TDI ASV

[ALL] Skrzynia biegów

Postprzez vwir » 3 lutego 2018, o 08:12

Ciekawe jak się mają przełożenia ze skrzyni z 1.8 do 1.6. Może opłacałoby się ją cała wymienić. Albo tak jak pisał Sony - masz kiepskiego mechanika od skrzyń i nie robi jak należy.

Jakie masz oznaczenie tej skrzyni? Trzyliterowy kod z naklejki w bagażniku.
vwir
Sponsor

Car: DS5, Leaf
Engine: 2.0HDI, EE

[ALL] Skrzynia biegów

Postprzez DzieX » 3 lutego 2018, o 15:13

Tam do tego silnika była jedna wadliwa skrzynia.
Seat Toledo 3.2 V6
facebook, forum
DzieX
Junior Admin

Car: Toledo 1M, Laguna 3
Engine: AGZ, M9R

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne