Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: Kitaj »

Tak skręć dawke, auto będzie przyspieszać jak sdi a ty dalej będziesz palił 5,5 litra bo akurat taka była trasa albo masz bardziej zakorkowane miasto, weź zrób tak jak większość ludzi i spisuj średnią spalania z każdego tankowania i wtedy oblicz sobie średnią a nie na podstawie jednej czy dwóch tras.

klynna pisze:co jeszcze ma wpływ na spalanie ?


Przede wszystkim ten co siedzi za kółkiem :mrgreen:

klynna pisze:która grzeje sobie np 130km/h i ma o litr mniejsze spalanie....)


Jakbyś czytał dokładniej to byś widział że kolega napisał że jedzie do 130, kolejną rzecz której nie widzisz to to że jechał za granicę gdzie lecisz autostradą z jednostajną predkością a u nas zawsze musisz zwalniać i przyspieszać a bo jakis dziadzio jedzie a bo cieżarówki się wyprzedzają itd. Takie rzeczy da się zrobić tylko na długich trasach, ciekawe co powiesz na to że ja swoim AGR spaliłem 3,54l na trasie ?
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
klynna
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 25 lut 2015, 23:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Sopot

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: klynna »

No dobrze, rozumiem to co napisałeś i o tym wiem. Pisałem już wcześniej, pewnie kilka stron temu tego postu, o mojej trasie: 40km, 2xdziennie(po obwodnicy jakieś 30km, reszta miasto - ale akurat taka część miasta gdzie nie ma korków - obrzeże miasta). Po obwodnicy jadę stówką - prosta droga, czasami się kogoś wyprzedzi ale w sumie to bardzo sporadycznie. Więc nie mam pojęcia skąd różnica aż litra w spalaniu.

Bieżesz mnie za idiotę, który jeździ cały czas lewym pasem i co chwila robi redukcję biegu ? - wtedy byłbym bardzo zadowolony ze swojego spalania ;)

[ Dodano: 2015-06-08, 16:48 ]
Ja nie wiem, człowiek raz się źle wypowiedział, że na jedno koło idzie jeden klocek hamulcowy (CHOCIAŻ TO OCZYWISTE, ŻE IDĄ DWA KLOCKI NA JEDNO KOŁO), to teraz zamiast coś minimalnie pożytecznego napisać to się mądrzą co niektórzy...


Kogoś urażam swoimi pytaniami na forum czy jak ?
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: irocket »

klynna, grube pieniądze by trzeba było władować, na początek porządna diagnostyka pompy i wtrysków, potem ewentualna wymiana. Może być, że minimalnie leją wtryski, nie na tyle, żeby kopcić, ale na tyle, żeby więcej palić.

Żeby nie było offtopu, na razie jestem w trakcie badania bardzo mieszanego trybu, tylko czekam aż mi zaświeci rezerwa (nie mam mfa i nie stać mnie, żeby zalać pod korek). Na razie to miałem tak, że zalałem za 100zł (+/- 22 litry), trochę po mieście trochę w trasie, tydzień później zalałem znów za 100 (weszło podobnie), ale nie resetowałem wskazań. Potem był wyjazd na zlot w Krk, więc trochę autostrady. Następnym razem tankowałem jak wskazówka zbliżała się do 0, ale nie było jeszcze rezerwy, przejechane jakieś 780km, znów zatankowałem (jakieś 21,5l) i na razie jeżdżę do rezerwy :P Jak zaświeci, spiszę przebieg i wyliczę. Na razie spalanie mniejsze niż 5,65l/100km (takie wychodzi jakby te 44l spalił przez 780km), pewnie wyjdzie jakieś 5,2-5,3l/100km
Obrazek
Awatar użytkownika
klynna
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 25 lut 2015, 23:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Sopot

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: klynna »

Ja właśnie tankuję pod korek i mam wszystko zanotowane. Uwzględniam nawet ilość km przejechanych na rezerwie więc moja baza danych w tym temacie rośnie :)
Na początku auto paliło mi jakieś 7,5 / 100, pomogło przestawienie kątu wtryskiwaczy.
Ponieważ moim zdaniem trasę, którą codziennie jeżdżę - moim zdaniem jest ekonomiczna, po obwodnicy jadę w sumie jak dziadek 100km/h - a mimo to nie mogę uzyskać takich wyników jak co niektórzy. I dodam jeszcze, że ja nie jeżdżę do 130, tylko 90-100 :) - jak stary dziad :)
więc i spalanie powinno być mniejsze
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: vwir »

Jakie opony? Kiedy sprawdzana zbieżność? Hamulce nie nagrzewają się nadmiernie w czasie jazdy?
Poza tym to 5,5 to wcale nie jest jakaś tragedia. Mnie ostatnio pali 5,4 (przynajmniej tyle pokazuje komputer). Tyle tylko, że ja mam trochę więcej mocy, którą raczej wykorzystuję.
Awatar użytkownika
Bartek26
Forumowicz
Posty: 733
Rejestracja: 22 gru 2013, 21:27
Auto: Mazda
Model: 5 cr19
Skąd?: Żary

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: Bartek26 »

vwir pisze:Jakie opony? Kiedy sprawdzana zbieżność? Hamulce nie nagrzewają się nadmiernie w czasie jazdy?
Poza tym to 5,5 to wcale nie jest jakaś tragedia. Mnie ostatnio pali 5,4 (przynajmniej tyle pokazuje komputer). Tyle tylko, że ja mam trochę więcej mocy, którą raczej wykorzystuję.

sorry za OT ale jak Ci sie
vwir
jeździ w takie upały bez FMIC'a ? duże straty w mocach i dym za autem?

co do spalania to ja niewiem co to za roznica czy pali 5czy 6 litrów . Każdy jeździ inaczej , po innych drogach z innym nateżeniem ruchu...
Skill.... You can't buy it ....
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: Kitaj »

klynna, nikt cię tu nie uważa za idiotę, ale trochę robisz z igły widły, sprawdź sobie jeszcze ten kąt wtrysku pamiętając że im mniejsza cyferka na kompie tym wieksza dawka w rzeczysiwstości. Nie pamiętam ile miało być fabrycznie ale coś miedzy 3 a 4,5mg (niech mnie ktoś poprawi). Wystarczy że będziesz kręcił na każdym biegu np do 3 czy 3,5 tyś obrotów a później jechał 100 i już wyjdzie taki wynik, wystarczy ze jedno koło będzie trzymać i też będzie palił więcej, tak samo szersze opony. Może zrób test i teraz zamiast jeździć 100 jeżdzij po 120-130 i sprawdź jak wygląda spalanie.

Wg mnie jeżeli przy twojej jeździe spalanie nie przekracza 6l to nie ma powodu do niepokoju. Ja miałem średnią z 30 czy 40tyś km (zawsze lane pod korek) koło 5,3-5,4l na 100 w tym jazda 60 w zabudowanym i 100-120 poza zabudowanym, w mieście poruszam się w znikomych ilościach głownie tereny pozamiejskie i autostrady
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: vwir »

Bartek26 pisze:
vwir pisze:Jakie opony? Kiedy sprawdzana zbieżność? Hamulce nie nagrzewają się nadmiernie w czasie jazdy?
Poza tym to 5,5 to wcale nie jest jakaś tragedia. Mnie ostatnio pali 5,4 (przynajmniej tyle pokazuje komputer). Tyle tylko, że ja mam trochę więcej mocy, którą raczej wykorzystuję.

sorry za OT ale jak Ci sie
vwir
jeździ w takie upały bez FMIC'a ? duże straty w mocach i dym za autem?.


Wrzuciłem już większy SMIC. Dymu brak, strat mocy nie odnotowałem.
Anczej
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:50

Re: Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski / Maksymalny zasięg

Post autor: Anczej »

Silnik 1.9 TDI 110km. Przy normalnej jeździe 4.9 litra.
Awatar użytkownika
szymlis
Forumowicz
Posty: 289
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:12
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.6i oraz 2.0 16V
Skąd?: Radom

Re: Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski / Maksymalny zasięg

Post autor: szymlis »

Mnie ostatnio zaskoczył tolek. Przy szybkiej jeździe 150-160 wcześniej spalał mi nawet 12 LPG, a ostatnia już kilka razy wyszło około 9,5. Jestem bardzo miło zaskoczony. W mieście różnie między 10 a 11.
ODPOWIEDZ