Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Metaliczny dźwięk przy dodawaniu gazu

Tematy ogólno-techniczne
pistol
Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 25 sty 2010, 17:45

Metaliczny dźwięk przy dodawaniu gazu

Post autor: pistol »

witam! Dziś usłyszałem metaliczny dźwięk który słychać w czasie dodawania gazu i w czasie jazdy. wydaje mi się, że jak otworzyłem maskę to dobiegał z lewej strony. dodam że nie odczułem straty mocy ani żadnych innych objawów. miał ktoś podobny problem albo wie co to może być?
Ostatnio zmieniony 08 lip 2013, 13:14 przez pistol, łącznie zmieniany 1 raz.
atari

Metaliczny dźwięk przy dodawaniu gazu

Post autor: atari »

Moze troche wiecej? jaka czestotliwosc? roznie razem z obrotami. osluchal dokladniej. dzwiej dochodzi ze skrzyni czy raczej z silnika?
pistol
Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 25 sty 2010, 17:45

Metaliczny dźwięk przy dodawaniu gazu

Post autor: pistol »

Wraz ze wzrostem obrotow czestotliwosc wzrasta, ciezko mi ustalic skad to dobiega, ale wydaje mi sie ze to nie jest skrzynia bo slychac dzwiek takze wtedy kiedy bieg nie jest wrzucony.
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

Metaliczny dźwięk przy dodawaniu gazu

Post autor: peter174 »

sprawdz okolice całego wydechu oraz osłony termicznej podłogi a szczególnie jej mocowań do podwozia
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
pistol
Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 25 sty 2010, 17:45

Metaliczny dźwięk przy dodawaniu gazu

Post autor: pistol »

Dzisiaj właśnie się wsłuchałem i ten dźwięk dobiega chyba spod samochodu. i tu moje pytanie: czy takie metaliczne dzwonienie może dobiegać tylko z katalizatora czy wypalenie innych tłumików też może dawać takie dźwięki?
max86
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 17 gru 2012, 23:47

Metaliczny dźwięk przy dodawaniu gazu

Post autor: max86 »

raczej tylko kat wydaje takie dźwięki jak się sypie więc wytnij kata i wspawaj strumienicę, chyba że chcesz zostawić starą puchę to rozetnij go i wysyp zawartość, zawsze trochę zarobisz na sprzedaży.
pistol
Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 25 sty 2010, 17:45

Metaliczny dźwięk przy dodawaniu gazu

Post autor: pistol »

za sama zawartosc kata tez mozna dostac pieniadze? a nie bedzie negatywów braku kata? czytałem na forum, ale zdania sa rozne... wolałbym puszke zostawic zeby nie było problemow na przegladzie
Awatar użytkownika
dany_2
Forumowicz
Posty: 825
Rejestracja: 09 wrz 2008, 09:11

Metaliczny dźwięk przy dodawaniu gazu

Post autor: dany_2 »

tak za same bebechy też można dostać kasę, a można zrobić coś takiego że rozciąć kata i wspawać w niego rurkę przelotową, Na przeglądzie nic ci nie powiedzą.
spajdi
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 23 gru 2012, 18:15
Auto: Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Rybnik

Metaliczny dźwięk przy dodawaniu gazu

Post autor: spajdi »

max86 pisze:raczej tylko kat wydaje takie dźwięki jak się sypie więc wytnij kata i wspawaj strumienicę, chyba że chcesz zostawić starą puchę to rozetnij go i wysyp zawartość, zawsze trochę zarobisz na sprzedaży.


Żadnej strumienicy... Chyba, że ktoś lubi dźwięk a'la dziurawego tłumika/metaliczne brzmienie jak starego rzęcha... Na szczęście w środku tego nie słychać Poza tragicznym dźwiękiem strumienica nic kompletnie nie daje - mam u siebie to g..o po poprzednim właścicielu :evil:

Albo wstawka z rury w środek, albo ew. uniwersalny katalizator- ja chcę spróbować na wiosnę wywalić tą nieszczęsną strumienicę i wstawić uniwersalny katalizator Bosala - mam nadzieję, że będzie OK w sensie, że nie będzie hałasował i nie stłumi silnika, a jak to nie wyjdzie to kupię używanego kata dam rurę do wspawania w środek i założę :roll:
Kermit
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 08 gru 2012, 18:51

Metaliczny dźwięk przy dodawaniu gazu

Post autor: Kermit »

"Żadnej strumienicy... Chyba, że ktoś lubi dźwięk a'la dziurawego tłumika/metaliczne brzmienie jak starego rzęcha... Na szczęście w środku tego nie słychać Poza tragicznym dźwiękiem strumienica nic kompletnie nie daje - mam u siebie to g..o po poprzednim właścicielu "

ja wczoraj doslownie zamienilem katalizator na strumiennice i nie widze zbyt duzych zmian;p ktos musial Ci spaprac robote:P bo u mnie chodzi wszystko tak jak wczesniej. fakt ze strumiennica nie dziala tak jak katalizator ale tez nie mozna powiedziec ze w czyms przeszkadza. jesli jest dobre wspawana to nie ma mowy o cofkach spalin do silnika i rowniez jest to najtansza metoda na zalatanie tej "dziury". nowy katalizator kosztuje kupe kasy a z uwagi na to ze sonda jest umieszczona w ukladzie przed nim, smialo mozna instalowac strumiennice
ODPOWIEDZ