Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Uszlachetniacze do ropy

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
lysy13041981
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 24 lis 2008, 17:46

Uszlachetniacze do ropy

Post autor: lysy13041981 »

Witam.Mam pytanko,czy używa ktoś jakieś uszlachetniaczy do ropy.Widziałel w sklepie takie co: ułatwiają rozruch silnika,czyszczą wtryski,zapobiegają zapychaniu ukadu paliwowego,a nawet zwiększają moc.Warto tego używać i czy to coś daje?
lysy13041981
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Uszlachetniacze do ropy

Post autor: tony »

Myślę, że tankowanie najlepszej jakościowo ropy da ci więcej niż taki uszlachetniacz.
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
lysy13041981
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 24 lis 2008, 17:46

Uszlachetniacze do ropy

Post autor: lysy13041981 »

No tankuje już tylko shell v power,polecasz jakieś tony.Może rakietowe :-D
lysy13041981
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Uszlachetniacze do ropy

Post autor: tony »

lysy13041981 pisze:Może rakietowe :-D
na zwykłym ON się diesle "trzęsą" - co to by było na takim rakietowym ;-)
Myślę, że paliwa shell są ok - dobry wybór. Kiedyś właśnie na Shellu zalano mi PB95 vpower z jakimiś dodatkami - ale nic nie odczułem :-D . W przypadku diesla jakość paliwa jest bardzo ważna (szczególnie przy pompowtryskiwaczach).
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Uszlachetniacze do ropy

Post autor: maniekmc »

tony pisze:na zwykłym ON się diesle "trzęsą" - co to by było na takim rakietowym ;-)
Myślę, że paliwa shell są ok - dobry wybór. Kiedyś właśnie na Shellu zalano mi PB95 vpower z jakimiś dodatkami - ale nic nie odczułem :-D . W przypadku diesla jakość paliwa jest bardzo ważna (szczególnie przy pompowtryskiwaczach).
jestem pod ogromnym wrażeniem szerokiej wiedzy ogólnej na temat pojazdów i paliw do nich lanych, posiadanej przez Administratora Toniego- ogromny szacun!
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

Uszlachetniacze do ropy

Post autor: kristof »

Czy z Shella czy z Orlenu czy Statoilu to przeciez wszystko to samo
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

Uszlachetniacze do ropy

Post autor: Tomas »

hehe no tak, a w zimie nie warto lać sobie jakichś syfiarskich uszlachetniaczy, bo rafinerie już odpowiednie dodatki stosują, żeby było OK. Ja już parę lat dieslami jeżdżę i nigdy w zimie nic złego się nie działo mimo, że nie leję dodatków do baka. Uważam, że bardziej można tym sobie zaszkodzić niż coś polepszyć. Poprostu nie tankować na małych przydrożnych stacjach, co to "Pan Zdzisiu" właściel kombinuje jak tu najwięcej zarobić ;)
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
ODPOWIEDZ