[1M] Hamulec ręczny

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
el_pawłov
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 26 lut 2014, 20:16
Auto: Toledo 1M
Model: 1.8 AGN+LPG
Skąd?: Jaworzno

[1M] Hamulec ręczny

Post autor: el_pawłov »

Sprężynki powinny pomóc, ale jakbyś linkę kupował to zwróć uwagę na tą literę na końcu numeru linki, żeby Ci jej zakończenie przypasowało bo są dwa.
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

Re: [1M] Hamulec ręczny

Post autor: piotrek148 »

Panowie jaka może byc przyczyna słabego ręcznego ? Ciągnąc za lewarek opor jest taki jak zawsze - max 2,3 zabki i dalej juz nie. Może być cos w samym zacisku ?? Wczoraj czyściłem prawy tyl i po odpięciu linki starałem sie go troche rozruszać ale nie wydawał mi się zapieczony/ zatarty. Pisałem w innym poście ze chciałem rozbierać caly zacisk ale po sprawdzeniu gumy ok, gladz tloczka idealna wiec dalem sobie na luz z rozbiorka.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Hamulec ręczny

Post autor: vwir »

A linka?
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

Re: [1M] Hamulec ręczny

Post autor: piotrek148 »

Wiec sprawa wygląda tak.... Linki od ręcznego nowe, lewy tyl dostal zestaw naprawczy ( tloczek i uszcelnienia) prawy tylko wyczyszczony bo wydawał mi się ok. Dodatkowo wymieniłem plyn hamulcowy. Dzis pojechałem na diagnostykę sprawdzić czy wszystko ok i prawy ręczny dalej jest slabszy.
Wymieniac z prawej strony tloczek i usczelki ?? I tak na marginesie chciałem w sprzegle takze wymienić plyn ale nie mogłem odkręcić odpowietrznika. On normalnie się wykreca tak jak w zaciskach??
Awatar użytkownika
strazak
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 21 gru 2008, 18:56
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zgorzelec

Re: [1M] Hamulec ręczny

Post autor: strazak »

piotrek148 pisze:Wiec sprawa wygląda tak.... Linki od ręcznego nowe, lewy tyl dostal zestaw naprawczy ( tloczek i uszcelnienia) prawy tylko wyczyszczony bo wydawał mi się ok. Dodatkowo wymieniłem plyn hamulcowy. Dzis pojechałem na diagnostykę sprawdzić czy wszystko ok i prawy ręczny dalej jest slabszy.
Wymieniac z prawej strony tloczek i usczelki ?? I tak na marginesie chciałem w sprzegle takze wymienić plyn ale nie mogłem odkręcić odpowietrznika. On normalnie się wykreca tak jak w zaciskach??




no na to wygląda że będziesz musiał i prawą stronę też zrobić, a odpowietrznik tak samo się odkręca jak w zacisku ;-)
STRAŻAK Z POWOŁANIA!!! FOTOGRAFIA Z PASJII !!!
ODPOWIEDZ