[1L] Woda pod dywanikiem

Tematy ogólno-techniczne
patrykk007
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 01 lis 2011, 00:41

[1L] Woda pod dywanikiem

Post autor: patrykk007 »

Witajcie.

Posiadam Seata Toledo 1,9 TDi 1L, wersja po liftowa
Wiem, że dużo jest postów na ten temat, ale wszystkie dotyczą wersji 1M

Problem polega na tym, że woda zbiera mi się tylko pod dywanikiem kierowcy.
Nie ucieka z nagrzewnicy, dzieje się to po deszczach.
Sprawdzałem uszczelkę drzwiową i wydaje mi się, że jest OK.
Wiele osób twierdzi, że przewody odpływowe mogą być zawalone, lecz nie mam pojęcia gdzie ich szukać.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L] Woda pod dywanikiem

Post autor: szymekgd »

Z
patrykk007 pisze:Wiele osób twierdzi, że przewody odpływowe mogą być zawalone, lecz nie mam pojęcia gdzie ich szukać.


Ktore? Jezeli masz na mysli otwory odplywowe na podszybiu, to zdejmij plastikowa rynienke i ocen sytuacje, otwory sa po bokach, ale na grodzi masz wejscia kabli itp., powinny miec one "przepusty" gumowe osadzone w grodzi.
Wyciek z nagrzewnicy bedzie po stronie pasazera.
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1L] Woda pod dywanikiem

Post autor: remiq »

patrykk007, wjedź na kanał/podjazd i sprawdź, czy nie masz jakiejś niespodziewanej dziury w podłodze. Jeśli potrafisz, to wywal wykładzinę i polej podszybie wodą - zobaczysz, czy się gdzieś leje itp.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
patrykk007
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 01 lis 2011, 00:41

[1L] Woda pod dywanikiem

Post autor: patrykk007 »

dziury w podłodze nie mam, a wykładzina jest na jakieś śmieszne nity... dlatego pytam się najpierw zanim to zrobie
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L] Woda pod dywanikiem

Post autor: szymekgd »

Wysusz wykladzine, wez waz ogrodowy i zrob "prysznic' sukcesywnie sprawdzajac stan wykladziny.
patrykk007
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 01 lis 2011, 00:41

[1L] Woda pod dywanikiem

Post autor: patrykk007 »

Problem rozwiązany :-)
Okazało się, że przewód odpływowy szyberdachu po prostu zsunął się
bartoszklos1

[1L] Woda pod dywanikiem

Post autor: bartoszklos1 »

mam podobny problem jednak nie mam szyberdachu, np po deszczowej nocy gdy rusze z miejsca pierwszy raz to leciala woda przez chwile ciurkiem z prawego dolnego rogu deski rozdzielczej a przed wczoraj po deszczu otwarlem drzwi nic nie kapi, wsiadlem lekko zabujalo autem i zaczelo ciurkiem lac z dolnego lewego rogu deski. i to dosc porzadnie, cala wykladzina pod dywanikiem mokra ze przez kilka dni suszylem. ta plastikowa rynienke mam mam polamana ale watpie zeby to byl powod (moze sie myle?) natomiast ta plastikowa listwa co jest z ta gumowa uszczelka miejscami odchodzi od szyby <jak na zdj>

Obrazek
ale tez watpie zeby to byl powod bo jednak szyba jest klejona (u mnie fabryczna szyba nie ruszana).
to co by to moglo byc?? jeszcze musze sprawdzic jak to jest z ta guma w ktorej powinny byc przewody moze jej w ogole nie ma. ale jak ktos to juz jakos przechodzil to prosze o jakies podpowiedzi
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2012, 23:16 przez bartoszklos1, łącznie zmieniany 1 raz.
Misiek271
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 20 kwie 2010, 22:30

k

Post autor: Misiek271 »

może gdzieś się klej do szyb rozszczelnił lub gdzies przyrdzewiało na twoim miejscu bym wszystko wysuszył ściągnoł osłonke pod nogami kierowcy tak aby widzieć wszystko od spodu no i polewać wodą i zobaczyć z kąd leci.no i nie zapomnij przejżeć wtyczek i kabli w miejscach gdzie była woda bo potem bedziesz się głowił że coś nie działa:) ale to tylko moja drobna sugestia
bartoszklos1

[1L] Woda pod dywanikiem

Post autor: bartoszklos1 »

ostatnio lalo cala noc i to dosc porzadnie ale w srodku bylo sucho. tak sobie tez umyslilem zeby polac go woda i patrzec czy nie leci gdzies w srodku ale nic nie bylo widac :roll:
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

Woda pod dywanikiem Seat Toledo 1L FL

Post autor: irocket »

Odkop :) Dziś chwilę tolek stał na zewnątrz podczas burzy, po wejściu do samochodu i pasażera na dywaniku kałuża. Którędy mogło to tam nalecieć? Odpływy od szyberdachu wydaje mi się, że podłączone dobrze, przez drzwi nie leci, przez nagrzewnicę też nie powinno. Jak się przyjrzałem, dokładniej, to poniżej deski, na "słupku" drzwi, tam gdzie jest ta spinka do wykładziny, były kropelki zaczepione. Kiedyś już miałem podobną sytuację (też po burzy), więc sprawdzałem lejąc wodę wężem no i nigdzie nic, wszędzie sucho
Obrazek
ODPOWIEDZ