Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Fotele / siedzenia

Tematy ogólno-techniczne
Dannfire69
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 10 paź 2015, 19:29
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 sr
Skąd?: Warszawa

Re: Fotele / siedzenia

Post autor: Dannfire69 »

Usterka zażegnana
Winne okazały się być dwie poluzowane śruby przy mechanizmie regulacji, dokrecilem kluczem i fotel jest stabilny tak jak być powinien

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
moralez00
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 09 gru 2014, 18:27
Auto: Jakies
Model: 1.0
Skąd?: Uzbekistan

Re: Fotele / siedzenia

Post autor: moralez00 »

Dokładnie jak u mnie. Pół fotela rozebrane a okazało się że poluzowala się jedna srubka.

Wytapane Wytaparką z LG G3
QKi
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Mielec

[1M] Demontaż elektrycznego fotela

Post autor: QKi »

Witam, mam problem ponieważ potrzebuje wymontować przednie fotele ale są one elektryczne i sposób opisywany na innych forach co do zwykłych foteli nie działa. Po wykręceniu dwóch śrub nr 13 i ściągnięciu plastikowych zaślepek z prowadnic fotel nie da się przesunąć dalej. Prawdopodobnie blokuje silniczek od posuwu fotela ale nie jestem pewny i tez nie chce nic zepsuć. Proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów :)
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Fotele / siedzenia

Post autor: Roxon40 »

Scaliłem tematy. Poczytaj ten temat jeszcze raz a jak nie znajdziesz odpowiedzi to tu się dopisz a nie zakładaj nowego tematu. Następnym razem nie będzie taryfy ulgowej za nieznajomość regulaminu.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Re: [1M] Demontaż elektrycznego fotela

Post autor: DzieX »

QKi pisze:Witam, mam problem ponieważ potrzebuje wymontować przednie fotele ale są one elektryczne i sposób opisywany na innych forach co do zwykłych foteli nie działa. Po wykręceniu dwóch śrub nr 13 i ściągnięciu plastikowych zaślepek z prowadnic fotel nie da się przesunąć dalej. Prawdopodobnie blokuje silniczek od posuwu fotela ale nie jestem pewny i tez nie chce nic zepsuć. Proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów :)


Fotel na maxa do tyłu. Odkręcić śruby z przodu. Fotel lekko do przodu i powinien sam wyjechać z mocowania.
janek111
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Brzeg

Fotele / siedzenia

Post autor: janek111 »

Witam , mam problem z fotelem od kierowcy , tzn ślizga się i nie chce się załączyć blokada , podpowie ktoś jak nazywa się cześć odpowiedzialna za to i czy trzeba cały fotel ściągnąć ?
Fotel bez elektryki
pawkli
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 09 paź 2014, 23:52
Auto: Seat 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Głogów

Fotele / siedzenia

Post autor: pawkli »

Witam
mam już dośc mocno zużyte fote i pomyśłąme by wyminić na inne . Znalazłem całkiem fajne na allegro http://allegro.pl/show_item.php?item=5395278292
Tylko pytanie do Was czy dam rade je zmontować ponieważ to są wiadomo z wersji angielskiej i druga sprawa ja mam teraz najzyklejsze fotele z ręczną "pąpką"
Awatar użytkownika
Justyna
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 31 maja 2015, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Warszawa

Fotele / siedzenia

Post autor: Justyna »

na pewno musiałbyś pociągnąć do nich kabelki, aby móc nimi sterować. Jak dla mnie to te z linku wcale nie są w takim dobrym stanie.
mcryb
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2019, 20:58
Auto: 1M
Model: ASV+
Skąd?: Gliwice

Fotele / siedzenia

Post autor: mcryb »

Przejrzałem cały temat, nie odnalazłem tematu.


Postanowiłem kupić komplet foteli z Vw Bory grzane w dobrym stanie, kolor podobny,

- czy będą pasowały plag & play ? tutaj nie powinno być problemu

-czy wtyczki i rozmieszczenie kabli , poduszka i grzanie są tak samo czyli P & P ?

-fotele są do odebrania 200 km od miejsca zamieszkania i postanowiłem zdemontować wszystkie oprócz kierowcy i czy po odpaleniu samochodu nie będzie problemu z błędem poduszki fotela pasażera?

Jeśli ktoś z forumowiczów posiada wiedzę na któreś z pytań, proszę o pomoc

Dzięki wielkie z góry
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Fotele / siedzenia

Post autor: DzieX »

Będzie błąd poduszki. Fotele powinny pasować. Co do wtyczek od poduszek - mogę być inne bo były dwa lub trzy rodzaje w zależności od rocznika. Elektryka się nie różni, jedynie wtyczki.
ODPOWIEDZ