Fotele / siedzenia

Tematy ogólno-techniczne
el Tolo
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2013, 10:33
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Oświęcim

Fotele / siedzenia

Post autor: el Tolo »

Wielkie dzięki za pomoc, rozwiałeś wiele moich wątpliwości. Mam jeszcze tylko jedno pytanie-jak w stelażu fotela będzie wyglądało miejsce na mocowanie poduszki? W weekend mam zamiar samemu rozebrać fotele z paska. Ulżę trochę tapicerowi a i sam będę miał satysfakcję że miałem w robotę swój wkład
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Fotele / siedzenia

Post autor: DzieX »

Ciężko to opisać. Mając poduszkę w ręce będzie pasować tylko w jeden sposób, więc dasz radę.
cygan1989
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2015, 14:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1,8 20V
Skąd?: Dębica

Fotele / siedzenia

Post autor: cygan1989 »

Witam,
Nie znalazlem przegladajac temat odpowiedzi na moja zagadke, wiec podpinam sie tutaj.
Mianowicie mam wyprzecierane fotele i zakupilem sobie pokrowce welurowe zeby zakryc miejsca przetarc. Z tylu poszla gladko. Natomiast schody sie zaczynaja z przodu. Jak zdemontowac krok po kroku te plastiki z przodu przy fotelach. Odkrecilem srube laczaca oba plastiki i tu mam problem w fotelu pasazera trzyma mnie regulacja oparcia. Natomiast w przypadku fotela kierowcy blokuje mnie regulacja siedziska. Prosze o pomoc i info jak to ugrysc :)
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Re: Fotele / siedzenia

Post autor: vwir »

Jeśli dobrze pamiętam to pokrętło regulacji oparcia schodzi na siłę (uważaj tylko, żeby nie połamać zatrzasków) a od regulacji siedziska są dwie śrubki pod zaślepkami.
lukasz86
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 26 lis 2010, 16:25
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI AGR
Skąd?: Skarżysko-Kamienna

Fotele / siedzenia

Post autor: lukasz86 »

Witam.
Kilka dni temu kupiłem skórę podgrzewaną z elektryką z toledo 2 i chciałem ją sprawdzić przed włożeniem.
Regulacje ogarnąłem bez problemu ale z podgrzewaniem mam problem.
Podłączam według schematu:
regulator:
PIN 1 - podświetlanie (chwilowo nie podłączony)
PIN 2 - pin 4 fotel
PIN 3 - pin 2 fotel
PIN 4 - + 12V (chwilowo od akumulatora)
PIN 5 - + 12V (7,5A bezpiecznik 5)
PIN 6 - masa,pin 1 i 3 fotel. Grzanie nie działa.

Mierząc omomierzem fotel kierowcy przy zielonej kostce pod fotelem między pinami 1 i 2 oraz 3 i 4 przejście jest.
Podłączając matę pod 12V na krótko pin 3 i 4 mata nie grzeje. co może być przyczyną?
Czy uszkodzony termistor pomimo odłączonego regulatora ma coś wspólnego z matą podłączoną na krótko?

Mierząc omomierzem fotel pasażera między pinami 1 i 2 przejścia nie ma (czyli uszkodzony termistor),
miedzy 3 i 4 przejście jest, ale podłączając matę pod 12V na krótko mata nie grzeje.

Proszę o pomoc co może być nie tak lub co źle podłączam
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Fotele / siedzenia

Post autor: DzieX »

A jak sprawdzasz czy mata grzeje? Bo ręką to raczej nie będzie czuć. Lepiej dupą sprawdzać :)
lukasz86
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 26 lis 2010, 16:25
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI AGR
Skąd?: Skarżysko-Kamienna

Fotele / siedzenia

Post autor: lukasz86 »

Wczoraj rozebrałem fotel pasażera, żeby wymienić termistor.
Daje 12V na kostkę, mata robi się ciepła ale bardzo słabo, przez skórę nawet czuć nie było.
Może to oznaczać, że mata do wymiany??
Luk@sz
Awatar użytkownika
moralez00
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 09 gru 2014, 18:27
Auto: Jakies
Model: 1.0
Skąd?: Uzbekistan

Re: Fotele / siedzenia

Post autor: moralez00 »

Witam. Mam problem z elektrycznym fotelem kierowcy. Mianowicie silniczki podpięte bezpośrednio pod 12v działają ale juz przez panel sterowania nie. Panel i moduł pamięci wyglądają jak by kiedyś były zalane ale nie widać żeby coś było przepalone. Przemyłem wszystko zmywaczem do elektroniki i też nic nie dało. Styki w przelacznikach też sprawdziłem. Ktoś ma pojęcie co może być nie tak czy pozostaje mi tylko wymiana?
Dannfire69
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 10 paź 2015, 19:29
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 sr
Skąd?: Warszawa

Re: Fotele / siedzenia

Post autor: Dannfire69 »

Cześć
W fotelu pasażera pojawił się tak jakby luz w regulacji przód/tył, odczuwalny szczególnie w przypadku mocnego hamowania, fotel nie przeskakuje "ząbków ", trzyma się tak jak by w jednym jednakże wykonuje minimalny ruch przód - tył. Jest jakaś opcja naprawy tej usterki w domowych warunkach?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Fotele / siedzenia

Post autor: DzieX »

Jeśli dobrze zrozumiałem to do wymiany są prowadnice plastikowe. Znajdziesz je w mocowaniu fotela z przodu. Ew. kółka, jeśli nie pomoże.
ODPOWIEDZ