Przygotowanie auta do zimy

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Przygotowanie auta do zimy

Post autor: tony »

Jak wygląda u Was sprawa przygotowań auta do zimy? Co musimy sprawdzić - zmienić?
- zmienić oponki na zimowe
- zmienić płyn do spryskiwaczy na zimowy
- sprawdzić temperaturę (znaczy się do jakiej temp. nam nie zamarznie) płynu chłodniczego
- pióra wycieraczek

Coś jeszcze - proszę o dopisywanie :-D
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
luk23
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 22 cze 2008, 10:04

Przygotowanie auta do zimy

Post autor: luk23 »

witam! ja jeszcze smaruje specjalnym preparatem do gumy(moze byc tez wazelina) uszczekli miedzy drzwiami a karoseria,chroni to uszczelki przed uszkodzeniem w przypadku zamarzciecia.
SMILE
Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: 25 maja 2008, 16:54
Kontakt:

Przygotowanie auta do zimy

Post autor: SMILE »

Ja kupiłem w zeszłym sezonie,spryskiwacz do zaszronionych,zamarzniętych szyb. Psika sie na szybę i po kilku minutach można wodę wycieraczkami ściągnąc. Napewno praktyczna rzecz,oszczędza nam skrobania szyb,którego nikt z pewnością nie lubi. Można też zaopatrzyć sie w gumowe wycieraczki pod nogi zamiast moczyc te materiałowe. Dodatko w niskiej cenie można nabyć prostownik do akumulatora oraz kable rozruchowe ( warto zwrócić uwagę na natężenie min. 400A,te cieniutkie kabelki zacznąsie grzać a auta nie uruchomimy. )
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Przygotowanie auta do zimy

Post autor: maniekmc »

Ja zawsze na zimę I połowa Listopada robię generalny przegląd, wymieniam płyny, filtry, pióra wycieraczek- jadę na diagnostykę zawieszenia i zmieniam oponki :mrgreen:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Pedritos
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 08 lip 2008, 20:05

Przygotowanie auta do zimy

Post autor: Pedritos »

Na wszelki wypadek trzeba przesmarować wkładki kluczowe w drzwiach i w bagażniku.
Dobrze jest również przesmarować zaciski akumulatora specjalną wazeliną, która poprawia przewodzenie.
Jeśli ktoś nie robi tego przy każdym myciu to lakier zabezpieczamy przed "zimową solą" dobrze go woskując. Ja myję auto na myjni bezdotykowej i zawsze biorę opcję z woskowaniem...
PAMIĘTAJ O INNYCH!!!
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Jak wskazówka od temperatury się nie spionuje - NIE BUTUJ,
Jak butowałeś to od razu NIE GAŚ
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Przygotowanie auta do zimy

Post autor: tony »

Jeszcze zawsze jeżdżę akumulator sprawdzać do speców - jeszcze mnie nigdy nie zawiedli :-D
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
darkghoust

Przygotowanie auta do zimy

Post autor: darkghoust »

Zmienić samochód...
pilina

Przygotowanie auta do zimy

Post autor: pilina »

A coś możecie doradzić w temacie łańcuchów śniegowych - jakich unikać, jakie polecacie, jak się na tym jeździ?
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Przygotowanie auta do zimy

Post autor: tony »

ale to tylko w góry po wawce bezużyteczne - dobre oponki wystarczą
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
pilina

Przygotowanie auta do zimy

Post autor: pilina »

no to to oczywiście, ale szykują mi się jakieś góry tej zimy więc zawczasu lepiej się zorientować i zaopatrzyć;)
ODPOWIEDZ