Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Nie zamyka się popielniczka!

Tematy ogólno-techniczne
beton6665

[1M] Nie zamyka się popielniczka!

Post autor: beton6665 »

Witam,
mam pewien nie za bardzo poważny ale irytujący mnie problem. Nie mogę zamknąć popielniczki tak więc chciałbym się dowiedzieć jak wyjąć popielniczkę aby jej nie uszkodzić, i czy ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2011, 11:26 przez beton6665, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Nie zamyka się popielniczka!

Post autor: peter174 »

popiolka jest przymocowana na jednej srubce ( srubokret krzyzak ) ... a po odkreceniu srubki pozostaje tylko wypiac z tyłu wtyczke od zapalniczki (jest na zatrzask ) ... i po bólu
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Pawcio3city
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 27 lip 2010, 10:04

[1M] Nie zamyka się popielniczka!

Post autor: Pawcio3city »

A co do naprawy to jak ją wyciągniesz to odwróc i tam jest taki jakby mechanizm, który się jakoby przestawia i powinien popiołkę blokować jak ją zamkniesz. Problem prawdopodobnie tkwi w tym, że taki metalowy jakby malutki bolec (pręcik) jest przeciśnięty na drugą stronę. Trzeba go przepchnąć i radzę zakleić np kropelką by został na swoim miejscu. Trochę to takie masło maślane, ale jak rozbierzesz, to pewnie sam się zorientujesz o co chodzi.
beton6665

[1M] Nie zamyka się popielniczka!

Post autor: beton6665 »

Dzięki chłopaki za pomoc. Było dokładnie tak jak mówił pawcio wysunął się ten mały bolec. Wsunąłem go na miejsce zalałem go klejem i już wszystko ok!
Awatar użytkownika
Valdis
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 09 lut 2010, 17:56

Popielniczka

Post autor: Valdis »

Witam
Spotkalo mnie to samo, tylko ze rozsypalo sie konkretnie. Ten maly bolczyk wkleilem, ale mam problem ze sprezyna otwierajaca popielniczke. Czy ktos z kolegow ma moze jakies rysunki jak powinna byc zalozona? Prosze o pomoc i pozdrawiam

[ Dodano: 2012-08-01, 18:40 ]
Poradzilem sobie, popielniczka NAPRAWIONA
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1M] Nie zamyka się popielniczka!

Post autor: tony »

może napisz jak dla potomnych?
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Nie zamyka się popielniczka!!!

Post autor: Roxon40 »

Uszkodziła mi się popielniczka. Czy ktoś się orientuje czy z anglika jest taka sama jak europejska ? Połamał mi się ten bolec z plastikiem tak, że jest nie do uratowania i trzeba będzie zakupić używkę, jak najtaniej, bo nie palę to i mi nie potrzebna ale wkurza mnie ta dziura.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Nie zamyka się popielniczka!!!

Post autor: vwir »

Mam z mojego tolka, tylko sprawdzę, czy sprawna. Pamiętam, że jak ją wynosiłem na strych to mi spadła i coś się uszkodziło w zamykaniu. Sprawdzę i dam Ci znać.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Re: Nie zamyka się popielniczka!!!

Post autor: Roxon40 »

vwir pisze:Mam z mojego tolka, tylko sprawdzę, czy sprawna. Pamiętam, że jak ją wynosiłem na strych to mi spadła i coś się uszkodziło w zamykaniu. Sprawdzę i dam Ci znać.
Jakby się u góry uszkodziło to półbiedy bo górę mam sprawną, bardziej zależy mi na tej ruchomej klapce aby była sprawna, to sobie przełożę. Jak coś to czekam na info.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3123
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Nie zamyka się popielniczka!!!

Post autor: DzieX »

Jest taka sama. P.S. nie ma ktoś zapalniczki na sprzedaż?
ODPOWIEDZ