Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Akumulator

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Akumulator

Post autor: vwir »

Przecież 77Ah to jest dokładnie akumulator z katalogu varty zalecany do 1M. To nie jest żadne przewymiarowanie.
Sony, ja nie próbuję Cię przekonać, że masz zły akumulator, tylko napisałem jak było u mnie. Poźniejsza centra, która nie miała łatwiejszego życia działa w tolku do dzisiaj (już dłużej niż varta). Tak samo wrzuciłem kiedyś do quada agm z varty i wysypał się jeszcze w okresie gwarancyjnym. Ale nie miałem ochoty się bawić w odsyłanie na gwarancji (kosztował raptem kilkadziesiąt pln) i kupiłem co akurat mieli w lokalnym sklepie (coś taniego, nawet nie pamiętam co to było). Działa już trzeci rok. Jasne, że ileśtam osób będzie zadowolonych z varty, ale przy odpowiedniej kontroli jakości tych niezadowolonych powinno być odpowiednio mało. A mam wrażenie, że z roku na rok jest ich coraz więcej. Kiedyś sam polecałem vartę ale teraz z czystym sumieniem nie mogę tego zrobić.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Akumulator

Post autor: Sony »

Nie ma firmy idealnej, a wg katalogów to do 1M nadaje się idealnie wersja 74Ah (przynajmniej do mojej wersji silnikowej).
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Akumulator

Post autor: vwir »

Katalog Varty? Właśnie do niego patrzyłem. Dla silver dynamic piszą o dwóch modelach: 70Ah i 77Ah. Dla blue dynamic 70Ah i 74Ah.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Akumulator

Post autor: Sony »

Ja ten katalog przeglądałem w 2010 roku przed zakupem akumulatora i wyskakiwała ta wersja: http://allegro.pl/akumulator-varta-silv ... 96810.html
turo204
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 16 mar 2012, 10:07

[ALL] Akumulator

Post autor: turo204 »

Witam. A ja się borykam z padającym parę lat.
Robię małe odcinki do pracy czy na miasto po 3 km i nie wiem czy to za mało czy jak ale przy ostatnich mrozach (-3 do -6) po 2 tygodniach kicha. Rozrusznik robiłem, alternator robiłem (choć i tak był dobry) prąd spoczynku 0,06A. A najlepsze jest że kolega robi podobnie w Sharan ten sam silnik i u niego i pół roku bez problemu.
Akumulator 3 latni ( od początku podobny problem) 680a 74ah auto Toledo 2 1,9tdi 110 km
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Re: [ALL] Akumulator

Post autor: Roxon40 »

No niestey. Krótkie odcinki, a zwłaszcza dla diesla, a w zimie to już szczególnie, nie wpływają dobrze na akumulator. Warto co jakiś czas zrobić dłuższą trasę albo po prostu podpiąć pod prostownik i naładować. W przeciwnym razie będzie padał.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
asteriks
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 12 gru 2015, 20:35
Auto: Toledo 1M 2001r.
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Kielce

[ALL] Akumulator

Post autor: asteriks »

A jakie masz napięcie ładowania? Pobór prądu jest za duży. Powinien być 0,03 do 0,04. Choć problemem będą tu głownie krótkie trasy.
Obrazek
Awatar użytkownika
voyager2550
Forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:19

Re: [ALL] Akumulator

Post autor: voyager2550 »

Sony pisze:Poczułem się wywołany do tablicy :) Moja badziewiasta, niedobra i paskudna Varta Silver Dynamic, na której kilka osób już tutaj psy wieszało ma właśnie wartości 77Ah 780A i ma się dobrze do dnia dzisiejszego. Kontrolki TCS i ABS palą mi się przy odpalaniu już od jakichś 2 lat przy zimniejszych aurach i jakoś dziwnie aku DZIAŁA :D
Kupiłem taki sam. Wytrzymał 8 lat. Nigdy mnie nie zawiódł. Niestety padł wczoraj, ale już i tak przeżył swoje. Jadę właśnie po drugi. Oczywiście wybór prosty ;)
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [ALL] Akumulator

Post autor: brtk »

A ja mam taki akumulator, jeszcze go nie wymieniłem od kupna samochodu, samochód z Niemiec. Robię też dosyć często krótkie odcinki, a w zime odpala samochód od strzała zawsze, nawet rok temu jak bylo po -20 po nocy. Podczas dwóch lat, tylko raz go pod prostownik połączyłem a i tak pokazywalo prawie calkowite naladowanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

Re: [ALL] Akumulator

Post autor: piotrek148 »

Panowie, czy różnica rzędu 1-3 Ah i około 40-50 A w akumulatorach robi dużą różnicę ?? Czy jako zwykły użytkownik zauważę jakaś zmianę ??
Jutro się okaże czy mam aku do wymiany....
ODPOWIEDZ