Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Demontaż kierownicy

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
De-eR
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 18 lis 2009, 21:24

Demontaż kierownicy

Post autor: De-eR »

Kolego mam taki sam problem ;) Póki co radzę sobie z nim w ten sposób, że ja ktoś wciska mi przycisk otwarcia wlewu (ktos z rodziny nim wyjadę na stację) a ja podważam tę klapkę delikatnie kluczykiem i otwarte. Pewnie tak jak i ja nie masz takiej blaszki w środku, która odpowiada za wypchnięcie tej klapki. Myślę, że trafiłem w usterkę i że rozwiałem Twoje wątpliwości :)
Szerokości - przyczepności ;)
bvw08

Demontaż kierownicy

Post autor: bvw08 »

dokładnie tak jest ale patrzałem w octavii tdi 110km 2001r. jest patent właśnie na blaszkę i troszkę inaczej jest to rozwiązane a u mnie wygląda tak jakby tam nigdy nie było tej blaszki
Awatar użytkownika
De-eR
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 18 lis 2009, 21:24

Demontaż kierownicy

Post autor: De-eR »

A możesz opisać ten patent?? Może na coś się przyda ... :)
Szerokości - przyczepności ;)
bvw08

Demontaż kierownicy

Post autor: bvw08 »

od strony klapki wlewu tam gdzie jest taki dzyndzelek który zamek przytrzymuje i klapka jest we własciwym miejscu to w octavii jest taka dodatkowa blaszka sprężynująca po zamknięciu wlewu opiera się o taki wypustek który jest od strony tego plastiku wlewu gdy zamek się otwiera to klapka odskakuje. Ale w tolku wygląda jakby nigdy tam nie było żadnej blaszki
Awatar użytkownika
De-eR
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 18 lis 2009, 21:24

Demontaż kierownicy

Post autor: De-eR »

Hmmm... Muszę zerknąć jak to wygląda w Octavii lub Golfie bo słyszałem, że to te same klapki i systemy otwierania. Dzięki za opis kolego. Jak się cosik dowiem na pewno napiszę :)

[ Dodano: 2010-01-13, 20:24 ]
Kolego nie wiem czy juz naprawiłeś ten wlew. Jest tam taka blaszka, która odpowiada za wypchnięcie klapki :) i tego zapewne nam brakuje :) Jeśli ktoś z forumowiczów wie gdzie można to nabyć albo ma takie coś na zbyciu to proszę o info :) Pytałem w sklepach z częściami to się tłumaczą, że nie mają - tylko salony lub szroty... Ale póki co nie znalazłem ...
Szerokości - przyczepności ;)
marcopolo37
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 17 wrz 2010, 10:29

Demontaż kierownicy

Post autor: marcopolo37 »

witam,podpowiedzcie mi jak zdjąć kierownicę w toledo II,bo chcę ją przestawić o jeden ząbek?(przy jeżdże prosto,jest lekko przesunięta)
Ostatnio zmieniony 05 sty 2011, 19:25 przez marcopolo37, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Demontaż kierownicy

Post autor: bartek »

Z tyłu kierownicy są otwory przez które śrubokrętem trzeba odgiąć sprężynę która trzyma poduchę, potem tylko odkręcić nakrętkę i przestawić kierę
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Bogus

kierownica

Post autor: Bogus »

Pytanie po co chcesz to zrobić pewnie robili ci zbieżnośc i źle ustawili ja bym im tego nie popuścił i jeżdził az kiera bedzie prosto. Tu czytaj opis BARTEK . Po zdjęciu poduszki bedziesz miał dostęp do sróbki mocującej kierownice. No i sobie przestawisz. Ale osobiści proponuję pojechać mechanika i ustawić geometrię kół
Ostatnio zmieniony 04 sty 2011, 20:00 przez Bogus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Demontaż kierownicy

Post autor: bartek »

Bogus, pokaż mi odkręcaną poduchę w Toledo II :roll:
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Bogus

Demontaż kierownicy

Post autor: Bogus »

no ok. Nie ma ich zaraz to zmienie ale co do reszty nie zmieniam zdanie :P
ODPOWIEDZ