Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Wycieraczki

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
carol
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2008, 20:40

[ALL] Wycieraczki

Post autor: carol »

witajcie koledzy
problem w tym że nie chodzą mi wycieraczki ruszą się lekko o pare cm ale dalej nic ;/ nie wiem co jest grane i jak sie zabrać za ten problem,
przez ten problem prkatycznie wogóle nie moge jeździć podczas deszczu,
pomożecie towarzysze?
Ostatnio zmieniony 05 maja 2009, 10:26 przez carol, łącznie zmieniany 1 raz.
TOMMI
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 20 maja 2008, 18:39

[ALL] Wycieraczki

Post autor: TOMMI »

Proble niestety znany w tolkach i leonach. Ostatnio miałem to samo i korzystałem z pomocy kolegów z leonclubu.
Niestety czeka Cię rozebranie podszybia i nasmarowanie wszystkiego co dotyczy wycieraczek. Lepiej podjedz do jakiegos fachowca bo z tego co czytałem to wszystko tam sie tak zapieka, że jak zaczynasz to ruszać to pęka w rekach.
Ja za smarowanie całosci u siebie zapłaciłem 100zł

Namiary na leonclub, mam nadzieję, że koledzy się nie obrażą:

http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?t=2249&start=0
carol
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2008, 20:40

czyszczenie mchanizmu wycieraczek

Post autor: carol »

Witajcie towarzysze
chciałbym poruszyc temat problemu często zdarzającego defektu sie w naszych tolkach,
mianowicie nie działają mi wycieraczki, podobno zapchały się tym calym pyłem brudem itd, mechanik powiedział mi że za wyczyszczenie tego wezmie ok 50-60zł ale jak czytałem po forach ludzie sami sie za to biorą, no i do tego mam pare pytani, mianowicie:
1 jak sie dostać do tego całego mechanizmu

2 czy trzeba uważać na jakieś konkretne części? słyszałem ze jest tam coś co łatwo pęka,

3 czy mogłby ktoś napisać jak sciagnać (rozebrać )podszybie bo chyba trzeba, moze jakaś instrukcja?

mam WD-40 + jakiś odrdzewiacz w sprayu+ jeszcze jakiś inny rzadki smar w spray wystarczy?
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

[ALL] Wycieraczki

Post autor: kristof »

ZA 50-60 Zł przypuszczalnie psiknie ci tylko wd-40 jak znam zycie
carol
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2008, 20:40

[ALL] Wycieraczki

Post autor: carol »

no własnie wiem , dlatego postanowiłem sie samemu za to zabrac przed zimną bez wycieraczek jeździć się dosłownie nie da! sam wd40 kosztuje coś zdaje sie 45zł
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

[ALL] Wycieraczki

Post autor: Tomek »

Zamiast WD-40 chyba lepiej prysnąć białym smarem w aerozolu.
SMILE
Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: 25 maja 2008, 16:54
Kontakt:

[ALL] Wycieraczki

Post autor: SMILE »

albo CX-80 :D
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[ALL] Wycieraczki

Post autor: maniekmc »

Ale powiedzcie chłopakowi jak to rozebrać. ja tego nie robiłem, więc nie wiem-myślę że to nic strasznego :lol:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
rossi
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 20 maja 2008, 11:54

[ALL] Wycieraczki

Post autor: rossi »

operacja nie taka prosta jak się wydaje - szczególnie jak ramiona wycieraczek nie były zdejmowane od nowości. ;-)

wycieraczki Ci sie zapiekły na trzepieniach, wez coca-cole, wd40 i wal na zmianę.. ciagnij ramiona w strone silnika ruszajac gora-dol i powinny wyjsc...moze to zając "kilka" minut albo godzin :lol: (chyba ze masz narzędzie do sciagania wycieraczek)

aby sie z głową do tego zabrać trzeba wykręcić filtr przeciwpyłkowy, musisz jeszcze odkrecić i zdjąć ramiona wycieraczek, później po zdjęciu uszczelki ze ścianki grodziowej bierzesz podszybie i ciągniesz do góry np od lewej strony, jest wciśnięte w szczeline która jest zaraz w miejscu gdzie kończy się szyba (dolna krawędź), jest ona dość mocno wciśnięta ale idzie ją zdemontować..jak to wszystko rozbierzesz masz dostęp do silniczka i całego mechanizmu - potem czyszczenie tego + jakiś dobry smar aby na przyszłośc uniknąc podobnej operacji.


Powodzenia
TOLEDO ARL
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

[ALL] Wycieraczki

Post autor: kristof »

Rossi szybkie q robiłeś to sam może?
ODPOWIEDZ