Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Parujące szyby i biały dym z nawiewów

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
gkolodziejczyk
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 16 sty 2009, 21:53
Kontakt:

[1M] Parujące szyby i biały dym z nawiewów

Post autor: gkolodziejczyk »

Witam
Mam problem.
Parują mi szyby w Tolku. wymieniłem filtr przeciwpyłkowy ale nie pomogło.
Ponadto po właczeniu nadmuchu na szybe wlacza sie klimatyzacja. wtedy tez z nawiewow wydobywa sie bialy dym. kiedy wylacze klime przestaje lecjec ale szyby nadal sa zaparowane.
Dodam jeszcze ze od jakiegos czasu ubywa mi plynu w zbiorniczku wyrownawczym.
Prosze o jakas rade co to moze byc.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2010, 19:43 przez gkolodziejczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Zawsze chciałem mieć takie coś...:-):-):-)
motyka8

[1M] Parujące szyby i biały dym z nawiewów

Post autor: motyka8 »

Nagrzewnica do wymiany. Dywaniki masz suche?
Awatar użytkownika
gkolodziejczyk
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 16 sty 2009, 21:53
Kontakt:

[1M] Parujące szyby i biały dym z nawiewów

Post autor: gkolodziejczyk »

raz widzialem ze bylo mokro po stronie kierowcy ale to delikatnie tylko.
teraz jest sucha i nadal paruja.
A skad ten dym moze byc??
Zawsze chciałem mieć takie coś...:-):-):-)
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

[1M] Parujące szyby i biały dym z nawiewów

Post autor: dziubek6 »

To chyba para wodna, jakiś zapach jeszcze przy okazji się wydobywa?? Mam tak samo i u mnie czuć lekki smrodek...
Awatar użytkownika
wengan
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 08 mar 2009, 22:24

[1M] Parujące szyby i biały dym z nawiewów

Post autor: wengan »

Panowie, takie objawy to zdecydowanie nieszczelna nagrzewnica. Koszt nie jest duży tylko roboty z tym sporo niestety.
axl

[1M] Parujące szyby i biały dym z nawiewów

Post autor: axl »

i lepiej nie czekać, pewnie już wcześniej ci "parowało" ale bez dymu, sprawdź od razu czy wężyki nie sparciały
katiusza

[1M] Parujące szyby i biały dym z nawiewów

Post autor: katiusza »

Witam,

Chciałabym się troszkę podpiąć pod temat :) A mianowicie wczoraj też mi poszedł dym z kratek nawiwu, ale nie biały tylko taki dziwny mocno zakurzony i o dziwnym, ale niezbyt intensywnym zapachu. Zapach nie przypominał palonego plastiku, ani niczego w tym stylu. Do tego przestał mi działać pierwszy stopień nawiewu. Im bardziej do góry tym działał lepiej i silniej. Odstawiłam samochód na parking i po jakiejś godzince zeszłam i na niezapalonym silniku sprawdziłam stan nawiewu. Działał bez dymienia z zacinającą sie 1.

Z góry przepraszam, że podpięłam się właśnie tutaj, ale to jest świeży post i sprawdziłam już chyba wszelakie możliwości wyszukiwania na forum.
Cuż mam czynić z tym nawiewem?? Czy mogłabym poprośić o jakieś wskazówki, co to może być?? Będę szalenie wdzięczna :)

Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuję :)

katiusza :)

[ Dodano: 2010-10-07, 14:05 ]
Ehh, przepraszam, zapomniałam podać danego mojego Tolka. Więc jest to składak z 95 roku, silnik 1.8, wnętrze manualne :)

Raz jeszcze dzięki :)
Awatar użytkownika
marcinjanowski
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 30 gru 2008, 19:29
Kontakt:

[1M] Parujące szyby i biały dym z nawiewów

Post autor: marcinjanowski »

jesli ubywa plyn to albo nagrzewnica albo uszczelka .. ale jak paruja szyby to wykluczyl bym nagrzewnice ...
nie bedize zapachu palonego plastiku .. ale taki specyficzny zapach .. to plyn .. nie zaleznie czy woda pod dywanikiem i tak to nie zmieni ...
ale i tak uwazam ze TTTM ( ten typ tak ma ) i kazdemu paruja szyby .. ja kupilem sobie ostatnio jakis specyfik na parujace szyby ( autoland) i jest ok :D
katiusza

[1M] Parujące szyby i biały dym z nawiewów

Post autor: katiusza »

Marcin, strasznie dziękuje za odpowiedź :) Właśnie go przyprowadziłam spod pracy i podczas jazdy oczywiście nie włączałam dmuchawy ;) Myślałam, że już dym nie pójdzie, a jednak ciągle wychodził nawiewami :( no i taki tłustawy osad na szybach. Luknęłam też na ubytek płynu i wygląda jakby troszeczkę jednak go ubyło :/ Jutro po południu sprawdzę ile ubyło mi dzisiaj podczas powrotu do domu, bo to 30 km było.
Teraz się zastanawiam, czy rozebranie schowka i zajrzenie do samego wiatraka od nadmuchu da mi jakąś odpowiedź, czy jednak powinnam zajrzeć z innej strony, jeśli tak, to gdzie dokładnie powinnam popatrzeć, jeżeli to np uszczelka?? A pewnie powinnam zajrzeć z każdej możliwej.
Kuna, taki fajny ten Tolek i chciałabym żeby ciągle jeździł :) :)

Jeszcze raz dzięki Marcin za odpowiedź :) i z góry dziękuję za kolejne :)

Pozdrawiam ciepło z mocno mroźnej Warszawy, mego i Tolka obecnego domu ;)

katiusza :)

[ Dodano: 2010-10-07, 20:51 ]
Ehh, no i znowu zapomniałam dopisać pewnej sprawy, a mianowicie była oczywiście woda na dywaniku po stronie pasażera, ale może dlatego, że z ciekawości to pod samym domem włączyłam na zapalonym silniku dmuchawę, no i chyba to jest powód.

Jesio raz dzięki wielkie , normalnie strasznie się cieszę, że dostałam jakąś odpowiedź :) :) :)
motyka8

[1M] Parujące szyby i biały dym z nawiewów

Post autor: motyka8 »

Jezeli idzie para z nawiewow to na 100% to nagrzewnica do wymiany a nie jakies uszczelki. Przerabialem to juz kilka razy wiec wiem o czym pisze i jak to wyglada. Czesci tanie ale roboty ogrom
ODPOWIEDZ