Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: Radziu »

bartekmk pisze:tomsz666, nie nie, strzeliło ewidentnie wiec coś pękło i teraz mieli.

pewnie ten plastik podnoszacy szybe, tez tak mialem. koszt 10 zł. + troche pracy przy wymianie.
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: bartekmk »

Radziu, te plastikowe kwadratowe dupsiki? o to to - http://allegro.pl/toledo-leon-fabia-bee ... 46551.html?
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: spec »

bartekmk, tak ten element strzelił na 99%. Jak pęka ten ten element to naciąg linek znika i wmielają się sam mechanizm - efekt - trzeba kupić całość. Ja bym się bał kupować nieoryginalne szyby z mechanizmem - zawsze jest szansa, że coś będzie niedokładnie zrobione i będzie kosiło szybę. Ja zawsze kupuje:
http://allegro.pl/seat-toledo-2-leon-li ... 17894.html
i od razu dwa plastiki wymieniam.
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: Radziu »

tak wlasnie ten. mialem te same ojawy. raz mi pekl podczas opuszczania szyby i spadla na dol (pekniety byl wczesniej jeden, gdy i drugi sie uszkodzil - szyba spadla.

nie wiem dlaczego kolega wyzej sugeruja kupic calosc, ja mialem tak z obiema przednimi szybami i skonczylo sie na wymianie tych plastikow i w jednej i drugiej sytuacji. moze to "wmielanie" to nie zasada i akurat mi sie nie wmielily? widocznie mialem szczescie i to dwukrotnie ;)
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: lolek »

Ja musialem wymieniac caly mechanizm. Linka sie tak pogiela, wymiela, rozgiela, ze nadawala sie tylko do wywalenia. Wolalem nie ryzykowac. Zwlaszcza, ze jest ona dosyc mocno napieta.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: spec »

Jeżeli się urwie i nikt nie będzie naciskał przycisków to ok. Ale jak się już ktoś bawi przyciskiem kręcąc góra dół to linka się zmieli i będzie pupa.
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: Radziu »

u mnie jedna linka nawet zostala na tym plastiku ktory sie polamal. za drugim razem w drugiej szybie zwinela sie, ale bez wiekszego problemu sobie poradzilem z jej ponownym nawinieciem tam gdzie byc powinna.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: spec »

No to miałeś szczęście. Ja robiłem z 10 różnych drzwi i tylko raz linka się nadawała do nawinięcia ale to było już druciarstwo - tak chciał właściciel to się zrobiło.
Zwykle linka gnie się tak, że wyprostować ją bez guzów nie ma szans a "kółko" na które się nawija traci wszystkie rowki. Za dużo jest roboty z rozebraniem drzwi, żeby składać na starych częściach.
tomsz666
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:11

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: tomsz666 »

Ja założyłem nowy podnośnik bo nie chciałem się bawić z zakładaniem linki. Szyby nie kosi i wszystko jest ok. To na pewno nie pierwsza taka usterka w tym aucie. Przy rozbieraniu było widać, że ktoś już tam majstrował.
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: Radziu »

tomsz666 pisze: To na pewno nie pierwsza taka usterka w tym aucie. Przy rozbieraniu było widać, że ktoś już tam majstrował.

u mnie to samo bylo. szybki robilem rok temu i poki co dzialaja bez problemu obie
ODPOWIEDZ