[1M] Zamek drzwi

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
ADIWWL

[1M] Zamek drzwi

Post autor: ADIWWL »

zamek juz odebrałem tyle tylko ze jest nowszej generacji i inaczej sie go mocuje trzeba go wcisnąć mocniej ja tego niewiedziałem i wypadła mi taka metalowa częśc co trzyma wkładke i musiałem rozebrać drzwi zeby to wyjąć ale cos zle poskładałem i działa tylko drzwi nieotwiera ale w wolnej chwil znowu rozbiore
mirekb
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2009, 21:55

wymina zamka od kierowcy

Post autor: mirekb »

witam! :-)
mam problem z zamkiem,padł mi mikrostyk(czesta przypadłosc w naszych autach...)
bede musiał wyminic,tutaj u mnie w miescinie za uzywany wołaja 150zł,ale znalazłem na allegro fabrycznie nowy zamek za 119zł (cos tanio)
http://www.allegro.pl/item753480966_now ... rakow.html
w zwiazku z tym mam pytanko-czy ktos juz montował te zamki/czy one sa cos warte?czy to tandetna podroba?i lepiej kupic uzywany?
pozdrawiam!
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Zamek drzwi

Post autor: koti »

A nie lepiej wymienić sam mikrostyk?
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
mirekb
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2009, 21:55

[1M] Zamek drzwi

Post autor: mirekb »

a mozna sam mikrostyk?nie znam sie na tym za bardzo ,ale myslałem że trzeba cały zamek wymieniac.moge taki mikrostyk kupic?
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Zamek drzwi

Post autor: koti »

Ja nie wymieniałem ale można zamiennik kupić LINK i się pobawić.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
mirekb
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2009, 21:55

[1M] Zamek drzwi

Post autor: mirekb »

dzieki!ale tez mam po przekreceniu kluczyka w zamku-zamykaja sie tylko drzwi kierowcy :-( ,natomiast z pilota zamykaja sie wszystkie drzwi!pewnie to wina zamka!?,dlatego zastanawiam sie nad wymiana zamka!?
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[1M] Zamek drzwi

Post autor: bartek »

mirekb pisze:dzieki!ale tez mam po przekreceniu kluczyka w zamku-zamykaja sie tylko drzwi kierowcy :-( ,natomiast z pilota zamykaja sie wszystkie drzwi!pewnie to wina zamka!?,dlatego zastanawiam sie nad wymiana zamka!?

to tez może być micro. U mnie co jakiś czas micro zadziałało i wtedy kluczyk w zamku zamykał wszystkie drzwi i domykał szyby. Teraz mogę to zrobić tylko z pilota, bo micro padło na amen :-/
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
imnh
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 08 wrz 2008, 22:17
Kontakt:

[1M] Zamek drzwi

Post autor: imnh »

Problemem zamków w naszych tolkach jest wilgoć, która dostaje się do środka zamka. W obudowie zamka znajdują się mikrostyki, ( ich budowa to raczej jak konstrukcja cepa i rzadko trzeba je wymieniać ) ale również i płytka drukowana ze ścieżkami elektrycznymi. Ścieżki te murszeją i przestają przewodzić sygnały ze styków ( czujników ) do modułu komfortu. Wystarczy po powierzchni płytki poprowadzić cienkim drutem ( ze względu na małą ilość miejsca ) np. srebrzanką, połączenia między punktami początkowymi i końcowymi ścieżek.
Przewody można zalać lakierem do paznokci lub cienką warstwą silikonu, w celu zabezpieczenia przed ewentualnym zwarciem i wilgocią.
Wykonałem w ten sposób naprawę 2 przednich zamków w swoim autku i wszystko działa jak nowe. Powodzenia.
Seat Toledo II, 2000, TDI, 110 KM
Awatar użytkownika
woyti93
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:31

[1M] Zamek drzwi

Post autor: woyti93 »

imnh pisze:Problemem zamków w naszych tolkach jest wilgoć, która dostaje się do środka zamka. W obudowie zamka znajdują się mikrostyki, ( ich budowa to raczej jak konstrukcja cepa i rzadko trzeba je wymieniać ) ale również i płytka drukowana ze ścieżkami elektrycznymi. Ścieżki te murszeją i przestają przewodzić sygnały ze styków ( czujników ) do modułu komfortu. Wystarczy po powierzchni płytki poprowadzić cienkim drutem ( ze względu na małą ilość miejsca ) np. srebrzanką, połączenia między punktami początkowymi i końcowymi ścieżek.
Przewody można zalać lakierem do paznokci lub cienką warstwą silikonu, w celu zabezpieczenia przed ewentualnym zwarciem i wilgocią.
Wykonałem w ten sposób naprawę 2 przednich zamków w swoim autku i wszystko działa jak nowe. Powodzenia.

Zamiast cienkich drucików można użyć kleju na bazie srebra (lub innego metalu). To ten sam patent co z "ołówkiem grafitowym" (jak ktoś siedzi w informatyce to wie o co chodzi - kupuje sie tańszy (wolniejszy) procek, łączy, lub rozłącza odpowiednie ścieżki i mamy ten szybszy :diabel2: )
mirekb
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2009, 21:55

[1M] Zamek drzwi

Post autor: mirekb »

dzieki!dzieki! :-) sprobuje cos pokombinowac z tym nieszczesnym zamkiem!
a do tego zamka nowego na allegro(link powyzej),moze ktos cos wie,na ile sa one dobre?
pozdrawiam!
ODPOWIEDZ