Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Pompa wspomagania

Tematy ogólno-techniczne
barf
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:23

[1M] Pompa wspomagania

Post autor: barf »

Witam mam pytanie jak to jest u was ponieważ sporadycznie co jakiś czas przy pełnym skręcie i wolnej jeździe słychać buczenie podejrzewam ze to od pompy wspomagania tylko teraz jak sprawdzam stan oleju za pomocą tej nakrętki z naniesioną skalą to po wykręceniu pokazuje max, natomiast po przyłożeniu nakrętki do otworu i odczytaniu wskazuje min. który pomiar jest właściwy ???? Po otwarciu maski i nasłuchiwaniu słychać przy pełnym skręcie pompę ale nie jest to aż tak głośny odgłos żeby było słychać bez schylania się i nasłuchiwania przy zapalonym silniku 1,9tdi. Gdyby ktoś mógł porównać.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2014, 19:56 przez barf, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Pompa wspomagania

Post autor: peter174 »

w skrajnych połozeniach kół / kierownicy wystepuje w ukł wspomagania podwyższone cisnienie płynu i ówczas normą jest ze pompa buczy
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
John
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 13 mar 2010, 00:30

[1M] Pompa wspomagania

Post autor: John »

poziom oleju sprawdza się po całkowitym dokręceniu pokrywki do zbiorniczka no i koła ustaw na równo.
i z tego co wyczytałem z książki to na wyłączonym zimnym silniku ma wskazywać minimum( plus minus dwa minimetry)
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Pompa wspomagania

Post autor: Roxon40 »

U mnie nie buczy pompa nawet przy pełnym skręcie ale jak auto ma już jakiś przebieg to buczenie może się pojawiać. Pewnie pierwszy bo jak tylko przykładasz korek a nie wkręcasz go do końca to będziesz miał zawsze mniejsze wskazanie o ilość gwintu w korku.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
barf
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:23

[1M] Pompa wspomagania

Post autor: barf »

Dzięki to płynu mam ok
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

problem ze wspomaganiem

Post autor: sroczkin »

witam dzisiaj pojawił sie u mnie problem ze wspomaganiem mianowicie gdy zaczynam skrecac kierownice pojawia sie takie irytujące głośnie buczenie i czuc lekkie drżenie kierownicy co moze byc tego powodem znajomy podpowiedzial mi ze trzeba dokupic czerwonego oleju do wspomagania i dolac bo takie cos jest objawem malej jego ilosci w ukladzie czy to prawda
Ostatnio zmieniony 26 cze 2010, 21:32 przez sroczkin, łącznie zmieniany 1 raz.
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

[1M] Pompa wspomagania

Post autor: kamilwsp »

ale co jest powodem ubywania plynu jezeli faktycznie go ubywa? nie sposob dolewac plyn. trzeba zdiagnozowac przyczyne
diagnostyka VAG, elektromechanika samochodowa
VAG i inne...
sz.p.bartek
Forumowicz
Posty: 268
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:10
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto
Kontakt:

[1M] Pompa wspomagania

Post autor: sz.p.bartek »

Jak płynu ubywa, to albo pompa albo maglownica się kończy.
Toledo II TDI ASV+ Powered by TUNE-UP
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

[1M] Pompa wspomagania

Post autor: sroczkin »

no i wszystko juz wiadomo :shock: a wiec buczalo bo malo bylo plynu :-( a malo bylo dlatego ze mam przeciek po lewej stronie :-( dzisiaj bylem u mechanika i diagnoza :shock: :cry: do wymiany lub regeneracji przekladnia kierownicza zalamka :cry: z powodu braku az takiej kwoty na razie muszę pilnowac poziomu plynu i dolewac ciagle a jak sie znajda kiedys pieniazki to wtedy sie naprawi :lol: :
sz.p.bartek
Forumowicz
Posty: 268
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:10
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto
Kontakt:

[1M] Pompa wspomagania

Post autor: sz.p.bartek »

Czyli trafiłem :/ Koleś w Sopocie robi, koszt 750zł za regenerację z drążkami :evil:
Toledo II TDI ASV+ Powered by TUNE-UP
ODPOWIEDZ