Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Klamka klapy bagażnika

Tematy ogólno-techniczne
tomsz666
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:11

[1M] Klamka klapy bagażnika

Post autor: tomsz666 »

Dzięki Sony. A link niestety nie działa.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Klamka klapy bagażnika

Post autor: Sony »

tomsz666, link zadziała pewnie w piątek, bo mamy jakieś drobne problemy na forum.

Mam na myśli ten wątek: viewtopic.php?t=854&start=20
tomsz666
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:11

[1M] Klamka klapy bagażnika

Post autor: tomsz666 »

Problem rozwiązany. U mnie klamka była ok. Przyciął się siłownik w klapie w pozycji zamknięty i można było sobie szarpać do woli. Wyjąłem, rozebrałem sprawdziłem i wszystko ok. Po złożeniu działa. Wyregulowałem tylko cięgna bo wcześniej trzeba było z 2-3 razy ciągnąć za klamkę aby bagażnik się otworzył. Dziękuję za pomoc.

No i dopadł mnie ten problem ze złamanym elementem :-/ Wrzuci ktoś jakieś zdjęcia jak to naprawić? Jak wyjąć ten ruchomy dzyndzel z połamanego elementu?

Obrazek

Koledzy: kornat, matti, GrzesiekG możecie jeszcze raz powrzucać swoje zdjęcia bo aktualnie nic nie ma pod waszymi postami na 1-szej stronie tego tematu.

Pomoże ktoś?
krisscars
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2014, 21:23

[1M] Klamka klapy bagażnika

Post autor: krisscars »

wiem ze temat stary ale dzis udało mi sie naprawic domowym sposobem urwany "cyngiel" w klamce bagaznika :) BAArdzo prosty sposob
jutro montuje i zobaczymy jak to bedzie latac

[ Dodano: 2014-11-10, 21:50 ]
jak sie ogarne troche z autem ( kupilem go w sobote) tzn z niedomaganiami jakie ma to opisze jak zregenerowac klameczke
michaels1800
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 22 wrz 2014, 15:02
Auto: 1M 1999r.
Model: 1.8 20V AGN
Skąd?: Zielona Góra

Przykra sytuacja - Klamka klapy bagażnika

Post autor: michaels1800 »

Siemka! Mam pytanie, czy względnie łatwe jest wymontowanie klamki z klapy ? Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam
M.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Przykra sytuacja - Klamka klapy bagażnika

Post autor: kornat »

Bardzo łatwe :)
Osłona bagażnika, rozpinasz cięgna, odkręcasz dwie nakrętki i klamkę masz na zewnątrz. Jeżeli ktoś ramkę tablicy dał wysoko, to też będzie trzeba odkręcić.
michaels1800
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 22 wrz 2014, 15:02
Auto: 1M 1999r.
Model: 1.8 20V AGN
Skąd?: Zielona Góra

Przykra sytuacja - Klamka klapy bagażnika

Post autor: michaels1800 »

To będę miał taką do sprzedania w takim razie :) Dzięki kornat za rozjaśnienie sytuacji :)
lukasz_berserker
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2016, 22:01
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Wrocław

Urwana klamka od bagażnika SEAT TOLDO 2

Post autor: lukasz_berserker »

Witam

Zapewne temat był już wałkowany wiele razy, przy okazji jakiegoś innego tematu, jednak nie uzyskałem dostatecznej ilosci informacji.

Tak jak w temacie złamał mi się element klamki ( widoczny na zdjeciu zaznaczone na czerwono).
Problem polega na tym ze mam wrazenie ze czesc łacznika cięgien kalmki ( odlew aluminiwy ), złamał sie w tak niefortunny sposób , że czesc została w czarnej kostce po stronie klamki ( zaznaczone na czerwono).

Moje pytanie jest następujące, czy macie jakis pomusł ja kto zrobić , jak wyciągnąć pozostałości tego łacznika z tej czarnej kostki w klamce ?
Znalazłem na necie gościa który sprzedaje sam ten element łacznika ( ta cześć co sie ułamała) , tylko problem polega na tym ze najpierw trzeba usunąć pozostałości starego z tego czarnego gniazda i wpasować nowy.

Mam nadzieje ze mieliście taki problem ;) i pomożecie .


KLAMKA 2.jpg

KLAMKA 3.jpg

LACZNIK.jpg

LACZNIK 2.jpg



Z góry dziękuje
Łukasz
volk
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2016, 15:51
Auto: Seat Leon 1M
Model: 1.6 16v BCB
Skąd?: Kwidzyń

Urwana klamka od bagażnika SEAT TOLDO 2

Post autor: volk »

Jeżeli ta pozostałość jest tylko na wcisk to może spróbuj ostrożnie nawiercić resztkę widocznego odlewu i wkręcić w niego wkręt lub go nagwintować i wkręcić śrubę. Wtedy będziesz miał za co szarpnąć i może uda się wyciągnąć resztkę materiału.

Powodzenia
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

Urwana klamka od bagażnika SEAT TOLDO 2

Post autor: myszazwc »

Ostatnio tez polamalem to cos ta resztka jest wkladana trzyma ja taki maly bolec od boku widoczny trzeba go wysunąć
EDIT:
Przypomniało mi się ze idzie to kupić osobiście nie kupowalem bo udalo mi się skleić
https://www.olx.pl/i2/oferta/odlew-do-k ... i9yKP.html
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
ODPOWIEDZ