[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Tematy ogólno-techniczne

Moderatorzy: remiq, Sony, CYRULIK, Roxon40, peter174

Postprzez Danielek. » 30 sierpnia 2017, o 20:54

Być może przepływka pada i świruje z dawką mieszanki,mogą też być winne wtryski gazu które są nie szczelnei leją,nieszczelność w dolocie itp
Zaskoczę Cię bo drugi problem jest bardzo często spotykany w 1.6 a zaniedbanie często kończy się bolesną wymianą skrzyni ;-) Dokładnie chodzi o nity w mechanizmie różnicowym.

http://forum-mechanika.pl/threads/wymia ... nie.14382/
Danielek.
Forumowicz

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.9

Postprzez Kamil_N » 30 sierpnia 2017, o 21:02

Jak miałem swojego czasu problemy z falowaniem które próbowałem rozwiązać, to takie coś jak pozostawanie obrotów na kilku tysiącach bez opadania miałem jak bawiłem się przepływomierzem (odłączanie itp). Sprawdź styki czy nie zaśniedziały czy coś.
Kamil_N
Forumowicz

Car: 1M
Engine: 1.6 AKL

Re: [ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Postprzez ginger_krk » 30 sierpnia 2017, o 23:02

Danielek. napisał(a):Być może przepływka pada i świruje z dawką mieszanki,mogą też być winne wtryski gazu które są nie szczelnei leją,nieszczelność w dolocie itp

tylko jeśli nie ma różnicy czy jadę na gazie czy na benzynie to to raczej wtryski nie mogą mieć tu nic do czynienia?
Nieszczelność w dolocie - były wymienione wszystkie uszczelki, sprawdzone przewody i wymieniona gruszka doładowania dynamicznego.

Czy przepływka wykaże jakiś błąd po podpięciu programu ? Bo żadna kontrolka się nie świeci.

EDIT:
Danielek. napisał(a):Zaskoczę Cię bo drugi problem jest bardzo często spotykany w 1.6 a zaniedbanie często kończy się bolesną wymianą skrzyni ;-) Dokładnie chodzi o nity w mechanizmie różnicowym.

Typ skrzyni DUU. Nity wymienione na śruby 03/2016. No mam nadzieję, że tak szybko się to nie powtórzy. Od tego czasu przejechane jakieś 27-30 tys.
Może to tylko wrażenie ale większy opór stawiają przy jak auto się mocniej "rozgrzeje".

EDIT: Jeśli komuś to pomoże na przyszłość to u mnie się okazało, że winnym wariacji obrotów był czujnik temperatury płynu chłodniczego - Wymiana własnymi rękoma + sam koszt czujnika 46,00

Pozdrawiam!
ginger_krk
Świeżak

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.6

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne