[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: CYRULIK »

Temat dziwny, bo i usterka w nim opisana tez dziwna a mianowicie
Zaglądając pod maskę dostrzegłem czerwony nalot pod osłona silnika wiec udałem się do mechaniora, okazało się ze zaczął pocić się krócieć przy silniku i płyn z chłodnicy po wyparowaniu dawał takie zabarwienie, ale to nic po zdjęciu osłony naszym oczą ukazała się wielka dziura w obudowie rozrządu, nasze zdziwienie było ogromne, gdy się okazało ze tą dziurę zrobiła jedna z rolek rozrządu, jakimś cudem się odkręciła i ja wyrwało z obudowy, (całe szczęście ze paska nie przestawiło, bo miał bym po silniku), a jeszcze wczoraj śmigałem 190 na obwodnicy Białobrzeg, ale farcioch ze nic się nie stało mechanik zachodzi w głowę jak się to stało, bo nigdy czegoś takiego nie widział?

koszt usuniecia tej usterki 520zł z częsciami i musze kupić obudowe rozrządu (:
+ obudowa rozrządu 93 w swerwisie VW a na szrocie chcieli 100 :573:
Ostatnio zmieniony 23 sie 2015, 20:01 przez Roxon40, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód: Dodano prefiks
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
DENEBO
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:56
Kontakt:

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: DENEBO »

To ciesz się Przyjacielu że tylko tyle !!!
A nie wymiana całego silnika ;-)

Pozdro...
ADIWWL

Re: Dziwne usterki

Post autor: ADIWWL »

może by silnika nie trzeba by było odrazu wymieniac chyba tolek nie ma kolizyjnych zaworów z tłokami ale niewiadomo

Najważniejsze ze nic poważnego sie nie stało szczęście w nieszczęściu
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: kristof »

Ja mam dziwną usterke od kilku lat tzn
niezidentyfikowane huczenie z przodu i
nie są to opony i
nie są to łożyska
wieć WTF?
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: maniekmc »

Kris jak Ci mówiłem sprobuj wymienić przegub wewnętrzny, u mnie pomogło-cisza!
[center]Obrazek[/center]
ap05

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: ap05 »

moja dziwna usterka to pęknięcie wewnętrznej klameczki drzwi (tej chromowanej). Jest to poniekąd nawiązanie do tematu - co może nie tylko w lusterkach pęknąc w czasie mrozów. Podczas ubiegłotygodniowych mrozów zamek przymarzł na tyle mocno, że jedne drzwi nie odblokowały się z pilota. Kiedy chciałem je odryglowac ręcznie od środka ( nie polecam) pociągając za klameczkę coś w środku "pyknęło". Podgrzałem zamek w garażu, rozczepiłem klamkę i okazało się, że wspominany element chromowany składa się już niestety z dwóch części. Koszt oryginału, klameczka osadzona w uchwycie, w ASO w Olsztynie 121 zł. Chyba warto poszukac zamiennika lub rozejrzec sie na szrocie ????
Awatar użytkownika
marcinjanowski
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 30 gru 2008, 19:29
Kontakt:

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: marcinjanowski »

a ja kupilem Tolka bez anteny,
odrazu kupilem i zalozylem, no i 1 jazda po kupnie, i powyzej 80 km cos swiszczy .... i co to bylo? antena :) kupilem inna i jest ok :)
BratB
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 07 wrz 2009, 23:15

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: BratB »

Witam was Wszystkich
Moja dziwna usterka w Tolo ujawnia się po przejechaniu ok 15 km zaczyna coś niesamowicie trzeszczeć, stukać pukać walić i łomotać (ładniej się nie da opisać :-) ) ale to jest jeszcze nic jeżeli np kończę jazdę i parkuje kręcąc w miejscu trzeszczy jeszcze bardziej. Bylem na szarpakach u nie jednego mechanika, przekładnia jest po regeneracji i nikt nic nie wie "czeski film" wiem ze są już tematy typu "przegub wewnętrzny" ale przegub nie trzeszczał by na postoju. Może ktoś już się z czymś takim spotkał PROSZĘ O POMOC :567: [/b]
BratB
stasiu87
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 29 paź 2009, 20:23

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: stasiu87 »

BratB pisze:Moja dziwna usterka w Tolo ujawnia się po przejechaniu ok 15 km zaczyna coś niesamowicie trzeszczeć, stukać pukać walić i łomotać (ładniej się nie da opisać ) ale to jest jeszcze nic jeżeli np kończę jazdę i parkuje kręcąc w miejscu trzeszczy jeszcze bardziej. Bylem na szarpakach u nie jednego mechanika, przekładnia jest po regeneracji i nikt nic nie wie "czeski film" wiem ze są już tematy typu "przegub wewnętrzny" ale przegub nie trzeszczał by na postoju. Może ktoś już się z czymś takim spotkał PROSZĘ O POMOC

Ja miałem coś podobnego, dokręciłem śrubę od kielicha amortyzatorai jak ręką odjął!!!
pozdrawiam
BratB
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 07 wrz 2009, 23:15

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: BratB »

Sprawdze to aczkolwiek watpie bo juz wszystkiego probowalem, a pozatym dzieje sie to tylko po przejechaniu jakiegos dystansu tak jakby sie tam co nagrzewalo czy oruszalo i zaczyna koncertowac poprostu masakra. A jeszcze jedno pytanko w takim razie jezeli mozecie panowie sprawdzic ja macie w swoich Tolkach ustawione wachacze bo ostatnio bylem u szamana i powiedzial mi ze moje sa wygiete do gory tak jakby auto bylo obnizone, a ja 2 lata temu zmienilem zawias na stock. A podobno wachacz ma byc rowniutko tzn pod katem prostym do kola , zaczolem sie juz sam zastanawiac czy nie sprzedali mi sprezyn od bezynowca jakiegos i sa miekciejsze :-) niz do diesela . Dzieki za pomoc
BratB
ODPOWIEDZ