Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Tapicerka na przednich drzwiach pasażera

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1M] Tapicerka na przednich drzwiach pasażera

Post autor: Szymek08 »

Witam. Mam problem z tapicerka na przednich drzwiach pasazera w Seacie Toledo II z 2000r. mianowicie odkleja mi sie ta czesc tapicerowana. Zaioze to do znajomego tapicera i po problemie ale najpierw musze to sciagnac z drzwi. I tu mam problem trzeba sciagac cały boczek czy mozna sciagnac tylko czesc tapicerowana? No i jak to sciagnac zeby nic nie popsuc?? Z gory dzieki za informacje. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[1M] Tapicerka na przednich drzwiach pasażera

Post autor: Lucas »

jak ja ściągałem boczek drzwi to schodził cały, tzn ta część plastikowa razem z tapicerowaną
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1M] Tapicerka na przednich drzwiach pasażera

Post autor: Szymek08 »

A mogłbys opisac pokrotce jak ten boczek sciagnales. Z góry dzieki.
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[1M] Tapicerka na przednich drzwiach pasażera

Post autor: Lucas »

na dole tego plastiku (jakby dolna krawędź drzwi) są 2 śrubki - odkręcasz je.
zdejmujesz połowę rączki :P znaczy rączka jest z dwóch części jakby zrobiona wiec podważasz na tej szparze jakimś śrubokrętem i odsłaniają się śrubki.
Odkręcasz je, potem boczek na dole drzwi lekko pociągasz w swoją stronę i wszytsko lekko unosisz do góry żeby wyskoczyło przy szybie z zaczepu.
no a potem tylko odpinasz elektrykę typu głośnik lampka ale to juz bedziesz widział złaczki
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[1M] Tapicerka na przednich drzwiach pasażera

Post autor: Tomas »

żeby ściągnąc boczek, to najpierw jakimś śrubokręcikiem musisz rozpołowić ta rączkę co się ją siągnie zamykając drzwi od środka. Musisz to ściągnąć. Tam dalej zobaczysz 2 sruby krzyżakowe do odkręcenia. Potem na samym dole pod boczkiem masz 2 śruby do odkręcenia. Potem musisz popodważać do siebie boczek tak, żeby zatrzaski puściły. No i wtedy on zejdzie. Potem między boczkiem a drzwiami musisz porozłączać kostki od elektryki i linkę od klamki. To chyba wszystko
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[1M] Tapicerka na przednich drzwiach pasażera

Post autor: maniekmc »

Kolego nie tan dział do zadania takich pytan, a po drugie juz temat jest jak sciągnąć tapicerkę, wystarczy użyc opcji szukaj i znajdziesz- zamykam.
[center]Obrazek[/center]
ODPOWIEDZ